Warszawa,
11
kwietnia
2019
|
16:34
Europe/Warsaw

10 powodów, dla których warto mieć nowego Mercedesa Klasy B

W polskich salonach Mercedes-Benz już od ponad dwóch miesięcy w sprzedaży dostępna jest Nowa Klasa B. Najnowsza odsłona modelu wygląda dynamiczniej, prowadzi się zwinniej, a przy tym zapewnia jeszcze większy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Ma przestronniejszą kabinę, oferuje innowacyjny system multimedialny MBUX z inteligentnym sterowaniem głosowym oraz zaawansowane systemy wspomagające znane z Klasy S. Oto 10 powodów, dla których warto mieć nowego Mercedesa Klasy B.

1) Za jego kierownicą doskonale poczują się zarówno osoby drobnej budowy, jak i bardzo masywnej postury – fotel kierowcy Klasy B oferuje wyjątkowo szeroki zakres regulacji wzdłużnej oraz na wysokość. Co więcej, w nowej generacji modelu zwężono przednie słupki dachowe. Efekt: jeszcze lepsza widoczność w przód.

2) System multimedialny MBUX łączy mnogość funkcji z wyjątkowo intuicyjną obsługą – można nim sterować za pośrednictwem dotykowego ekranu, panelu dotykowego na konsoli środkowej lub smartfonem, poprzez dotykowe gładziki na kierownicy – bez konieczności odrywania dłoni od wieńca! A wśród innowacyjnych funkcji MBUX jest m.in. nawigacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala jeszcze szybciej odnajdować poszukiwane adresy.

3) Klasa B to samochód, z którym można „pogadać”: inteligentna obsługa głosowa rozpoznaje złożone komendy i – w przeciwieństwie do wielu prostszych, konkurencyjnych rozwiązań – naprawdę działa, a nie irytuje. Można jej użyć nie tylko do wprowadzenia adresu do nawigacji, ale także np. zmniejszenia bądź zwiększenia temperatury wentylacji.

4) Klasa B jest wyjątkowo przestronna: oferuje bardziej płaską, a zatem wygodniejszą pozycję siedzącą niż w poprzedniczce oraz większą maksymalną przestrzeń nad głową. Więcej miejsca jest także na szerokość: przy 1456 mm szerokość kabiny na wysokości łokci z przodu plasuje się na poziomie aut klasy średniej.

5) Klasa B jest nie tylko przestronna, ale i wyjątkowo pakowna – i to w kategoriach praktycznych, a nie „wojny na litry”. Już wkrótce model zyska możliwość przesuwania (regulacji wzdłużnej) kanapy w zakresie 14 cm oraz bardziej pionowego ustawienia oparcia. W rezultacie pojemność bagażnika będzie można zwiększyć z bazowych 455 aż do 705 l.

6) Klasa B reaguje na Twój nastrój: pakiet ENERGIZING oferuje szereg programów wpływających na atmosferę panującą w kabinie – i specjalnie dobiera m.in. odcień nastrojowego oświetlenia oraz ścieżkę muzyczną. Zmieniać można także charakter Klasy B: dostępne tryby jazdy Dynamic Select wpływają na sposób m.in. pracy napędu i układu kierowniczego, a w połączeniu z układem aktywnej amortyzacji – także na resorowanie.

7) Klasa B wykorzystuje każdy skrawek przestrzeni w kabinie. W jej wnętrzu wygospodarowano mnóstwo schowków, a w wersji z automatyczną skrzynią miejsce dźwigni biegów zajmuje przepastna kieszeń z uchwytami na pojemniki z napojami.

8) Klasa B ma naprawdę „czystego diesla”, przygotowanegona przyszłość – jej nabywcy nie są „skazani” na silniki benzynowe i nie muszą obawiać się żadnych zakazów użytkowania. Jednostki wysokoprężne Klasy B z zapasem spełniają przyszłe normy emisji spalin. Jednocześnie są dynamiczne, oszczędne i pracują z wysoką kulturą.

9) Jest to prawdziwy Mercedes wśród aut kompaktowych – zarówno pod względem jakości, komfortu, jak i bezpieczeństwa jazdy. Lista jego wyposażenia może obejmować np. matrycowe reflektory LED, doskonałej jakości ekran head-up, wyświetlający najbardziej przydatne informacje w bezpośrednim polu widzenia kierowcy, czy zaawansowane systemy wsparcia, jak na przykład automatyczna zmiana pasa ruchu lub adaptacyjny tempomat z funkcją uwzględniania ograniczeń prędkości i przebiegu drogi. Nawet obraz z kamer wspomagających parkowanie ma tu wyśmienitą jakość.

10) Nie każdy chce jeździć SUV-em albo crossoverem – Klasa B oferuje większość ich zalet, a jednocześnie wyróżnia się nisko położonym środkiem ciężkości. A to – na tle wielu rywali – przyczynia się do zapewnienia stabilnego, dynamicznego i bezpiecznego prowadzenia oraz niższego zużycia paliwa podczas jazdy z prędkościami autostradowymi.

Nową Klasę B można skonfigurować pod poniższym linkiem: https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/content-pool/tool-pages/car-configurator.html/motorization?rccVehicleModelId=2470841

Filmy prezentujące funkcje Nowej Klasy B:

https://www.youtube.com/watch?v=Vn7PtZosSRE

https://www.youtube.com/watch?v=UINoQc7Quhk

https://www.youtube.com/watch?v=aTbKXL-p9m0