Vitoria, Hiszpania. ,
15
marca
2017
|
11:22
Europe/Warsaw

100 tysięcy egzemplarzy Klasy V z fabryki Mercedes-Benz w Vitorii

Podsumowanie

Vitoria, Hiszpania. Zakłady Mercedes-Benz w Vitorii mają powody do świętowania – w miniony piątek z tamtejszej taśmy montażowej zjechała 100-tysięczna Klasa V. Jubileuszowy egzemplarz, kompaktowy pojazd rekreacyjny Marco Polo HORIZON, trafi do klienta z Hiszpanii. Nowy wariant Marco Polo HORIZON, bazujący na Klasie V, na początku roku uzupełnił ofertę kamperów i aut rekreacyjnych Mercedes-Benz Vans. Łączy on maksymalną funkcjonalność oraz wysokiej jakości design Klasy V.

Produkcja Klasy V w Vitorii ruszyła na początku marca 2014 r. Od tamtej pory jej popularność nieprzerwanie rośnie. W ubiegłym roku „Klasa S wśród vanów” uzyskała 58-proc. wzrost sprzedaży (48 700 sprzedanych samochodów) - największy spośród wszystkich modeli Mercedes-Benz Vans.

W Polsce, Klasa V również wyróżniała się ponadprzeciętnymi wzrostami, osiągając prawie 56% wzrost i tym samym ustanawiając nowy rekord 666 pojazdów zarejestrowanych w 2016 roku.

Aby zaspokoić niezmiennie wysoki popyt, w 2016 r. oddział Mercedes-Benz dodatkowo podniósł możliwości produkcyjne zakładów w Vitorii. W tym celu znacznie zwiększono zakres lokalnych inwestycji. Od rozpoczęcia przygotowań do produkcji obecnej generacji modeli do 2016 roku na rozbudowę i modernizację fabryki przeznaczono 260 mln euro. Tylko w ubiegłym roku zatrudniono 1100 nowych pracowników.

Obecnie w Vitorii pracuje około 5000 osób; codziennie wyjeżdża stamtąd 668 nowych pojazdów. Oznacza to, że potencjał fabryki – wiodących na świecie zakładów wytwarzających średniej wielkości samochody dostawcze – jest teraz w pełni wykorzystany. Także na pozostałą część roku 2017 zaplanowano ambitny program produkcyjny. Poza Klasą V w Vitorii powstaje dostawcze Vito, adresowane zwłaszcza do klientów instytucjonalnych.