Affalterbach/Miami,
20
lutego
2020
|
16:58
Europe/Warsaw

12. edycja specjalna Mercedes-AMG i Cigarette Racing świętuje swój światowy debiut

Podczas międzynarodowych targów łodzi w Miami Mercedes-AMG i Cigarette Racing zaprezentowały zupełnie nową łódź – 59’ Tirranna AMG Edition – oraz jedynego w swoim rodzaju Mercedesa-AMG G 63 Cigarette Edition (zużycie paliwa w cyklu łączonym: 13,1-13,3 l/100 km; emisja CO2 w cyklu łączonym: 299-304 g/km). 59’ Tirranna AMG Edition, opracowana wspólnie przez Mercedes-AMG i Cigarette Racing, to dwunasta specjalna łódź zbudowana w ramach tej strategicznej współpracy. W Miami zadebiutował również Mercedes-AMG G 63 Cigarette Edition, spersonalizowany w AMG Performance Studio w Affalterbach według tej samej koncepcji designu, którą reprezentuje nowa łódź.

Najnowsza propozycja z ekskluzywnej linii specjalnych łodzi – 59’ Tirranna AMG Edition – ustanawia nowe standardy pod względem wydajności i wzornictwa, zapewniając idealną równowagę pomiędzy luksusowym jachtem a maszyną zorientowaną na osiągi. Pomimo 59 cali długości i 14-calowego beamu Tirranna AMG Edition jest wyjątkowo zwinna i zoptymalizowana pod kątem wysokiej wydajności.

Podczas projektowania nowego flagowca inżynierowie zespołu Cigarette Racing Team skupili się na każdym szczególe – w kluczowych lokalizacjach wykorzystali na przykład lekką konstrukcję: twardy dach został w całości wykonany z włókna węglowego, zmniejszając pionowy środek ciężkości na rzecz lepszego prowadzenia. Włókno węglowe znalazło zastosowanie również w całej nadbudowie oraz konstrukcji pawęży, a podłużnice mają karbonową powłokę. Kadłub i pokład są infuzjowane próżniowo przy użyciu wysoce zoptymalizowanego laminatu kompozytowego z rdzeniem z PCV. Tablica przyrządów ma antyrefleksyjną i żaroodporną nanopowłokę, zaopatrzoną w tytanowe zapięcia.

Efektowny design łodzi 59’ Tirranna AMG Edition oraz Mercedesa-AMG G 63 Cigarette Edition to rezultat bliskiej współpracy zespołu Cigarette Racing, ekipy projektantów Mercedes-AMG oraz Gordena Wagenera, szefa ds. designu w koncernie Daimler AG.

„Mercedes-AMG symbolizuje luksus w świecie wysokich osiągów. Tirranna AMG Edition stanowi idealne przeniesienie tej zasady do świata łodzi: jej dynamiczne, a jednocześnie głęboko zmysłowe proporcje odzwierciedlają atletyczne piękno. W tym mocnym, przejrzystym wzornictwie można dopatrzeć się odwagi Mercedesa-AMG G 63” – powiedział Gorden Wagener.

„Już od 2007 roku współdzielimy naszą pasję do wysokich osiągówz zespołem Cigarette Racing. Po raz pierwszy w historii wykorzystaliśmy holistyczne podejście do projektowania zarówno samochodu, jak i łodzi” – powiedział Tobias Moers, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH. „Mercedes-AMG G 63 Cigarette Edition jest jeszcze bardziej spersonalizowany niż jakikolwiek inny samochód zbudowany w ramach naszej udanej współpracy. Zewnętrzny i wewnętrzny design tego jedynego w swoim rodzaju wydania Klasy G powstały na zamówienie w naszym Performance Studiow Affalterbach, podkreślając wysokowydajną prezencję Mercedesa-AMG G 63”.

„Mercedes-AMG G 63 jest niezrównaną i ponadczasową ikoną, która zainspirowała nas do podniesienia osiągów na wodzie” – powiedział Skip Braver, dyrektor generalny zespołu Cigarette Racing. „59’ Tirranna AMG Edition pozostaje wierna naszemu sprawdzonemu wyścigowemu DNA, a jednocześnie ucieleśnia nowy poziom luksusu i osiągów – po to, aby po raz kolejny redefiniować oczekiwania naszych wymagających klientówi wyznaczyć następny nowy standard”.

Wysokie osiągi na wodzie

59' Tirranna AMG Edition zespołu Cigarette Racing ma sześć doładowanych 4,6-litrowych silników zaburtowych V8 Mercury Racing 450R, z których każdy wytwarza szczytową moc 450 KM. Razem generują one 2700 koni mechanicznych, zapewniając maksymalną prędkość 80 km/h. To osiągi niezwykłe dla łodzi tej skali, mieszczącej do 26 osób, łączące łatwość obsługi z konsoli środkowej ze stylem, przestronnością oraz osiągami luksusowej łodzi sportowej.

Ogólną łatwość obsługi 59’ Tirranna AMG Edition zwiększają przemyślane szczegóły techniczne. Należy do nich m.in. unikalny żyroskopowy stabilizator, który zmniejsza przechyły łodzi o 80%. Swoją przydatność udowadnia onw szczególności podczas postoju na wzburzonej wodzie, a także pomaga przy korzystaniu z łodzi jako tendera. Łódź jest wyposażona w pędniki (stery) dziobowe i rufowe, dzięki czemu jej dokowanie – jak na maszynę tej wielkości – jest bardzo proste.

Niepowtarzalny design

Zjawiskowy czarny lakier metaliczny łodzi uzupełniono złotym, diamentowym wzorem AMG. Skóra w kabinie reprezentuje charakterystyczne połączenie śródziemnomorskich odcieni z kolorystyką wnętrza AMG G 63 Cigarette Edition – czyli połączeniem ciemnoniebieskiego z beżem macchiato.Ta bezkompromisowa dbałość o szczegóły ma swoją kontynuację pod pokładem. Na dolnym poziomie łodzi czeka duża sofa z szafką ukrywającą lodówkę, dodatkowy schowek i telewizor. Obok znajdują się łóżko typu king size oraz duża zamknięta łazienka z oddzielnym prysznicem. Luksusowa skórzana tapicerka jest wytwarzana ręcznie; z kolei górny pokład jest wykończony tapicerką zdolną oddać do 30% pochłoniętego ciepła. Pozwoliło to na wybór ciemniejszego odcienia przy zachowaniu komfortowej, luksusowej atmosfery. Dbałość o detale jest również widoczna w akcentach takich jak zaokrąglona poręcz ze stali nierdzewnej, biegnąca przez całą długość łodzi. Trzy okna po każdej stronie kadłuba zapewniają wspaniały widok na morze,a świetliki zarówno w twardym dachu, jak i w kabinie współtworzą jasną aurę we wnętrzu. W każdym momencie świetliki można zasłonić, korzystającz rolet.

Z myślą o zapewnieniu odpowiedniej rozrywki Cigarette Racing we współpracy z JL Audio Marine opracowało Cigarette Pure Plus: 29-głośnikowy system audio o mocy 5200 watów, oferujący wyjątkową jakość dźwięku w całej łodzi. Na zewnątrz, w letniej kuchni na rufie, znajdują się grill, zlew, miejsce do przygotowywania posiłków i schowek – w sam, by zjeść na świeżym powietrzu. Tylną część twardego dachu wyposażono w 7-calową elektryczną markizę, który może całkowicie zasłonić strefę kokpitu na rufie. Obie sekcje wypoczynkowe na rufie można połączyć, tworząc duży salon, idealny na czas relaksu. Stoły z przodu łodzi podnoszą się lub opuszczają z myśląo spożywaniu posiłków.

59’ Tirranna AMG Edition imponuje także zaawansowanym projektem interfejsu obsługi, wykorzystującego cyfrowy system umożliwiający sterowanie różnymi systemami z miejsc na łodzi i za pomocą iPada. Pozwala on kontrolować całe wyposażenie, od oświetlenia i klimatyzatorów aż po monitorowanie pomp zęzowych. Łódź zaopatrzono również w system oświetlenia akcentującego RGB, którym można sterować za pomocą aplikacji na ploterach map. Za pomocą jednego przycisku można aktywować różnorodne koncepcje świetlne. Przy okazji cyfrowy system zmniejsza ilość potrzebnego okablowania, zmniejszając całkowitą masę łodzi.

Osiągi na lądzie

Mercedes-AMG G 63 oferuje doskonałe możliwości – w terenie i na utwardzonych drogach. Bazą dla typowych osiągów AMG jest 4-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 430 kW (585 KM), połączony z napędem 4x4 o tylnonapędowej orientacji (rozdział momentu obrotowego w proporcji 40:60) z trzema blokadami mechanizmu różnicowego. Zawieszenie AMG RIDE CONTROL w pełni automatycznie dostosowuje tłumienie każdego koła do aktualnych warunków.

Jedyny w swoim rodzaju Mercedes-AMG G 63 Cigarette Edition, przedstawiony na międzynarodowych targach łodzi w Miami, dzięki niespotykanej, ręcznie przeprowadzonej indywidualizacji w AMG Performance Studio w Affalterbach oferuje jeszcze większy ładunek ekskluzywności. To uczczenie wyjątkowej współpracy między Mercedes-AMG a zespołem Cigarette Racing, wyróżniające się ekskluzywnym wykończeniemi specjalnymi detalami, które można znaleźć tylko w tym konkretnym modelu.

Specjaliści z AMG Performance Studio zastosowali specjalny lakier karoserii – metalizowaną czerń – uzupełniony unikalnym, diamentowym wzorem AMG w złotym kolorze. Także nowe 22-calowe kute obręcze Mercedes-AMG otrzymały złote akcenty. Mercedes-AMG G 63 Cigarette Edition otrzymał elementy pakietu AMG Night, specyficzną osłonę chłodnicy AMG w kolorze przyciemnionego chromu oraz matowoczarne stopnie progowe; również emblematy mają czarny kolor – ale lśniące wykończenie.

Wnętrze Klasy G – po raz pierwszy odpowiadające kolorystyką kabinie łodzi – łączy beżowo-granatową ekskluzywną tapicerkę ze skóry nappa, a także kierownicę AMG z włókna węglowego obszytą ciemnoniebieską skóra nappą. Unikalne dywaniki podłogowe i kultowy uchwyt zyskały napisy „Cigarette”.

Współpraca między Mercedes-AMG i Cigarette Racing

Mercedes-AMG i Cigarette Racing współpracują od 2007 r., głównie z myśląo organizacji wspólnych działań na rzecz klientów i marketingu. Czy to na wodzie, czy na lądzie, Mercedes-AMG i Cigarette Racing łączą siły, koncentrując się na zapewnieniu najwyższych osiągów. Dwa szczególne modele na wodę i drogi dzielą tę samą interpretację luksusowych osiągów – estetyki zdefiniowanej specjalnie dla Mercedes-AMG. To czyni z nich idealnie dopasowanych partnerów, tak od strony technicznej, jak i optycznej.

Międzynarodowe targi łodzi w Miami są otwarte dla publiczności w dniach 13-17 lutego 2020 r. Więcej informacji można uzyskać na stronie miamiboatshow.com.