Stuttgart,
16
grudnia
2021
|
13:39
Europe/Warsaw

Cyfrowa światowa premiera VISION EQXX – najbardziej efektywnego Mercedesa w historii

W poniedziałek 3 stycznia 2022 r. o godz. 18:00 (CET) Mercedes-Benz zaprezentuje w pełni elektryczny model VISION EQXX. Jego światowa premiera odbędzie się w wersji cyfrowej, na platformie online Mercedes me media. Kontrolowany za pomocą oprogramowania prototyp badawczy jest najbardziej efektywnym pojazdem, jaki kiedykolwiek zbudował producent luksusowych aut ze Stuttgartu. Tym samym podkreśla nie tylko innowacyjną siłę, ale także zadeklarowane cele Mercedes-Benz: „Lead in Electric” i „Lead in Car Software”, czyli przywództwo w dziedzinach napędu elektrycznego oraz oprogramowania. Międzybranżowe zespoły programistyczne doprowadziły do stworzenia VISION EQXX w rekordowo krótkim czasie. O pionierskim duchu i wyjątkowej pracy zespołowej, które to umożliwiły, podczas premiery opowiedzą Ola Källenius i Markus Schäfer, członkowie zarządu, główny projektant Gorden Wagener oraz eksperci z zespołów rozwojowych. Premierę można śledzić na żywo pod adresem na https://media.mercedes-benz.com/vision_eqxx, a później obejrzeć w formie wideo na żądanie. VISION EQXX będzie główną atrakcją stoiska Mercedes-Benz na targach elektroniki użytkowej CES 2022 w Las Vegas, od 5 do 8 stycznia 2022 r.

Cyfrowa światowa premiera będzie jednocześnie prezentowana na wielu różnych kanałach. Oprócz oryginału w języku angielskim podczas pokazu i do późniejszego pobrania dostępne będą transkrypcje w kilku innych językach. Ponadto na łamach portalu Mercedes me media na przedstawicieli mediów będzie czekać więcej szczegółowych materiałów i usług. Ich oferta obejmie przydatne treści, takie jak filmy, zdjęcia, grafiki oraz teksty.

VISION EQXX stanowi element dalekosiężnego programu technologicznego Mercedes-Benz, którego celem jest przełamywanie barier techniki i wywindowanie efektywności energetycznej na całkiem nowy poziom. Prototyp pokazuje korzyści, które można osiągnąć dzięki analizie zasadniczych kwestii zupełnie od podstaw. Jego koncepcja obejmuje postęp w zakresie wszystkich elementów najnowocześniejszego elektrycznego układu napędowego, a także wykorzystanie lekkiej konstrukcji oraz zrównoważonych materiałów. To wszystko łączy się szeregiem inteligentnych środków ograniczających zużycie energii, w tym zaawansowanego oprogramowania. W rezultacie VISION EQXX pozwala Mercedes-Benz odkryć nieznane dotąd granice efektywności.