Jawor,
21
czerwca
2023
|
09:39
Europe/Warsaw

Fabryka Mercedes-Benz w Jaworze świętuje jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy

·       Mercedes-Benz Manufacturing Poland od ponad 2 lat jest częścią historii Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy.

·       Przedstawiciele fabryki podczas jubileuszowego spotkania pogratulowali władzom szkoły, nauczycielom, absolwentom i uczniom oraz zaprezentowali ofertę edukacyjną dla klasy patronackiej elektromechanik.

Od 2021 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy działa klasa patronacka fabryki baterii Mercedes-Benz Manufacturing Poland o profilu elektromechanik. W tym roku szkoła świętuje 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji 16 czerwca osoby obecnie związane ze szkołą, ale również absolwenci, sympatycy, współpracujące ze szkołą firmy i instytucje, w tym przedstawiciele Mercedes-Benz Manufacturing Poland: Paul Szkoc, dyrektor linii PB400, Ewa Korwek, dyrektorka HR i Paulina Herudzińska, HR manager wspólnie świętowali tę imponującą rocznicę.

- Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy to szkoła o ugruntowanej renomie i długiej tradycji. Kształci uczniów w bardzo pożądanych na rynku pracy zawodach. Cieszymy się, że dzięki współpracy w tworzeniu klas patronackich,  jesteśmy jej małą częścią i gratulujemy pięknego jubileuszu. W Mercedesie wiemy, że klasa patronacka to duża odpowiedzialność. Wspólnie ze szkołą dbamy o nowoczesny program nauczania  a także atrakcyjną ofertę zajęć praktycznych dla uczniów: dobrze wyposażone pracownie oraz praktyki w fabryce Mercedesa w Jaworze. Elektomechanicy z ZSS w Legnicy wybrali zawód przyszłości i  będą być może niebawem przeglądać nasze elektryczne samochody. – mówi Ewa Korwek, dyrektorka HR Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Nauka w klasie o profilu elektromechanika trwa 3 lata. Młodzież uczy się oceniać stan techniczny pojazdów, obsługiwać, diagnozować, naprawiać, instalować układy elektryczne i elektroniczne samochodów. Przygotowuje się także do egzaminu państwowego na prawo jazdy. Nowoczesny program kształcenia, opracowany  przez specjalistów ze szkoły i zakładu Mercedesa w Jaworze przewiduje także praktyki zawodowe w fabryce baterii oraz zdobywanie umiejętności na profesjonalnym sprzęcie.

Fabryka Mercedes-Benz wspiera edukację w regionie. Od 2019 roku w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, pod patronatem fabryki silników kształcą się mechatronicy. A w 2022 roku swoją działalność rozpoczęło Europejskie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy – pierwsza szkoła pod patronatem Mercedes-Benz Manufacturing Poland. O tym, że Mercedes w Jaworze jest na zawodowym radarze młodych ludzi świadczy fakt, że od 4 lat fabryka wybierana jest przez studentów, jako najbardziej atrakcyjny pracodawca w kategorii Inżyniering w rankingu Universum „The most atractive employees”.