27
czerwca
2016
|
02:00
Europe/Warsaw

G-Class Experience - niepowtarzalna przygoda z Klasą G na Pomorzu

Terenowa ikona wiecznie żywa - „Gelenda” powoli dobija czterdziestki, niezmiennie prezentuje jednak doskonałą formę. Liczna reprezentacja egzemplarzy Klasy G pojawiła się w okolicach nadmorskiego Pałacu Ciekocinko, gdzie odbywa się G-Class Experience - off-roadowa impreza dla potencjalnych i obecnych nabywców modelu. To wyjątkowa okazja, by u boku profesjonalnych instruktorów zapoznać się z jego możliwościami i przeżyć niezapomnianą przygodę wśród zjawiskowych krajobrazów oraz ludzi, dla których droga nie musi kończyć się tam, gdzie kończy się asfalt.

 

G-Class Experience to tygodniowy cykl imprez prezentujących z bliska Klasę G: jej historię, zastosowaną technologię, możliwości na utwardzonych drogach i w terenie oraz różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami silnikowymi. Wydarzenie adresowane jest do potencjalnych i obecnych nabywców „Gelendy” zaproszonych przez dealerów Mercedes-Benz z całej Polski. Tak jak w ubiegłym roku, spotykają się oni w Pałacu Ciekocinko. Ten ekskluzywny hotel leży w sercu zabytkowego parku i sąsiaduje z malowniczymi okolicami Kaszub - krętymi drogami wiodącymi przez gęste lasy i kameralną plażą.

 

Na uczestników G-Class Experience czekają jazdy szosowe i terenowe u boku profesjonalnych instruktorów Mercedes-Benz, którzy pomogą w praktyce sprawdzić działanie licznych systemów wspomagających oraz układów pomocnych w terenie - w tym trzech blokad dyferencjałów i reduktora.

 

W ramach inicjatywy She's Mercedes, ukierunkowanej na oferty przygotowane specjalnie dla kobiet, jedna z imprez G-Class Experience zostanie zorganizowana wyłącznie dla pań. Obecnie stanowią one 20% nabywców osobowych Mercedesów, a wśród modeli kompaktowych - nawet 35%. Jak wskazują badania, kobiety są dziś najszybciej rosnącą i najbardziej wpływową grupą klientów, powodują też mniej wypadków w przeliczeniu na pokonywany dystans.

 

Do dyspozycji gości będą „Gelendy” w trzech wersjach silnikowych: G 500 z benzynową jednostką 4.0 V8 biturbo (422 KM) oraz przygotowane przez specjalistów z Affalterbach odmiany Mercedes-AMG G 63 z 5,5-litrowym motorem V8 biturbo o mocy 571 KM i najmocniejksza – G 65 z 6-litrowym V12 biturbo (630KM). Już bazowy wariant wysokoprężny zapewnia ponadprzeciętne jak na samochód terenowy osiągi (od 0 do 100 km/h w 8,8 s), a imponujący maksymalny moment obrotowy o wartości 600 Nm pozwala bez obaw zapuszczać się nawet w trudniejszy teren. Model G 65 to już ekstraklasa nie tylko wśród aut terenowych, ale i sportowych: sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 5,3 s.