27
lutego
2020
|
12:30
Europe/Warsaw

Jake Hughes i Daniel Juncadella w akcji – reprezentanci zespołu Formuły E Mercedes-Benz EQ w teście debiutantów w Marrakeszu

Zespół Formuły E Mercedes-Benz EQ typuje Jake'a Hughesa i Daniela Juncadellę do testu debiutantów Mistrzostw Formuły E ABB FIA.

  • Test debiutantów odbędzie się 1 marca, dzień po E-Prix Marrakeszu
  • Ian James: „W Jake'u i Danim odnaleźliśmy świetną kombinację dobrze zapowiadających się młodzieńców oraz doświadczonych, wszechstronnych kierowców – w sam raz do testu debiutantów”
  • Jake Hughes: „Cieszę się, że mam szansę dowiedzieć się, co mogę zrobićw prawdziwym samochodzie”
  • Daniel Juncadella: „Jestem przekonany, że moje doświadczenie może przydać się w zespole”

Nieco ponad tydzień przed piątym wyścigiem Mistrzostw Formuły E ABB FIA zespół Mercedes-Benz EQ ogłosił, że Jake Hughes i Daniel Juncadella będą reprezentować go w nadchodzącym teście debiutantów w Marrakeszu.

„W Jake'u i Danim odnaleźliśmy świetną kombinację dobrze zapowiadających się młodzieńców oraz doświadczonych, wszechstronnych kierowców – w sam raz do testu debiutantów” – powiedział Ian James, szef zespołu. „Obaj dobrze znają zespół i sposób, w jaki pracujemy. Jestem przekonany, że podczas dnia testów w Marrakeszu dostarczą nam solidnych, cennych spostrzeżeń. Nasi inżynierowie czekają już, by poznać ich opinie”.

„Jestem dumny, że dołączę do zespołu Formuły E Mercedes-Benz EQ w teście debiutantów w Marrakeszu” – powiedział Jake. „Wcześniej pomagałem ekipie jako support w wyścigach, na symulatorze w bazie w Affalterbach, i wiele się już nauczyłem z postawy, jaką zespół przyjmuje w swoim pierwszym sezonie w mistrzostwach tak trudnych jak Formuła E. Cieszę się z zadań na symulatorze, ale jeszcze bardziej cieszę się, że mam szansę dowiedzieć się, co mogę zrobić w prawdziwym samochodzie. Jeśli chodzi o sam test, mam tylko nadzieję wspierać zespół w realizacji jego programui »odhaczać« elementy z testowej listy. Nie mogę doczekać się swojego występu”.

„Jestem bardzo podekscytowany perspektywą powrotu za kierownicą bolidu Formuły E” – powiedział Daniel. „Jestem pewien, że moje doświadczenie może przydać sięw zespole. Znam już Formułę E z wcześniejszych testów, sporo się nauczyłem podczas piątego sezonu jako kierowca testowy i rezerwowy w zespole HWA RACELAB. Wspaniale jest również należeć do ekipy Mercedesa – dobrze znam ten zespół i lubię z nim współpracować”.

Test debiutantów odbędzie się w Marrakeszu, dzień po piątej rundzie sezonu Formuły E, którą zaplanowano na 29 lutego na torze Circuit International Automobile Moulay El Hassan.

O Jake'u Hughesie

W latach 2016 i 2018 startował w serii GP3, w 2017 – w Mistrzostwach Europejskiej Formuły 3 FIA, a w 2019 – w Mistrzostwach Formuły 3 FIA, wygrywając wyścigiw każdym aktywnym sezonie. W tym roku 25-letni Brytyjczyk ściga się dlaHWA RACELAB w Mistrzostwach FIA Formuły 3, podobnie jak w 2019, kiedy zapewnił swojej ekipie pierwszą wygraną w Spielbergu.

O Danielu Juncadelli

W latach 2013-2018 ten 28-letni Katalończyk wystartował łącznie w 76 wyścigach DTM w barwach zespołu Mercedes-AMG DTM. W tym czasie trzykrotnie zdobył pole position i zapewnił pierwsze zwycięstwo w wyścigu sezonu 2018 na torzeBrands Hatch. Przed debiutem w DTM wygrał Grand Prix Formuły 3 w Makau, Mistrzostwa Europejskiej Formuły 3 FIA oraz Formułę 3 Euro Series, za każdym razemw samochodzie z silnikiem Mercedesa.