17
czerwca
2016
|
02:00
Europe/Warsaw

Kabrioletem na MercedesTrophy

W dniach 11-12 czerwca 2016 r. na polu golfowym Rosa Private Golf Club odbyła się dwunasta edycja turnieju MercedesTrophy. W zawodach wzięło udział 90 zawodników z całej Polski. Jak co roku nagrodą główną w turnieju MercedesTrophy jest wyjazd na światowy finał do Stuttgartu.

Finałowe rozgrywki zostały poprzedzone eliminacjami na dwóch różnych polach golfowych: Toya Golf Club i Krakow Valley G&CC. Wyłonieni podczas finałowej rundy najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii handicapowych w klasyfikacji stableford netto będą reprezentować Polskę na zawodach, gdzie o puchar będą rywalizować z zawodnikami z poszczególnych eliminacji z całego świata. Team Poland reprezentować będą: Edmund Ścigała (grupa HCP 24,5 – 36), Bartosz Niewiadomski (grupa HCP 12,5 – 24,5) i Włodzimierz Stańczak (grupa HCP 0-12,4).

 

Dodatkowo podczas turnieju rozegrany został konkurs Drive to the Major, który polegał na wykonaniu najdalszego i najbardziej precyzyjnego uderzenia. Jego zwycięzca – Jarosław Łoposzko w nagrodę pojedzie na najstarszy i najważniejszy turniej wielkoszlemowy The Open Championship.
 
W tym roku turniej MercedesTrophy miał specjalną odsłonę dla pań.  Inicjatywa „She’s Mercedes” ma podkreślić ogromny wkład kobiet w historię motoryzacji oraz promocję marki. Według badań kobiety na świecie kumulują majątek równy trzykrotnemu PKB Chin, a w ich rękach jest aż 80% decyzji zakupowych. W Polsce kobiety stanowią ponad 20% klientów Mercedesa, a w segmencie aut kompaktowych aż 35% klientów. Dlatego właśnie powstała platforma „She’s Mercedes”. Jej celem jest wspieranie kobiet w trzech obszarach życia: mobilność, edukacja w dziedzinie zarządzania budżetem oraz usługi finansowe. W ramach turnieju golfowego MercedesTrophy przygotowanych zostało szereg atrakcji i dodatkowych konkursów, w których mogły wziąć udział wyłącznie panie.

 

Zaszczytną tradycją turnieju MercedesTrophy jest przekazywanie zebranych środków finansowych z turnieju na działalność charytatywną. W tym roku wpływy z finału otrzymało   Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. www.laski.edu.pl

 

„W strategii globalnej marki Mercedes-Benz, golf jest wpisany jako jedna z najważniejszych dyscyplin sportowych. Mercedes wspiera zarówno golf zawodowy – 3 najważniejsze wielkoszlemowe turnieje The Open, The Masters i PGA Championships oraz golf amatorski poprzez światowy cykl eliminacji MercedesTrophy. W MercedesTrophy startuje ponad 60 000 graczy z 60 krajów na świecie, a cykl turniejów eliminacyjnych traktowany jest  jako program lojalnościowy, pozwalający na utrzymanie relacji z klientam. Reprezentacje narodowe mają możliwość uczestniczenia w prestiżowym turnieju finałowym, który w tym roku odbędzie się w dniach 3-8.10.2016i” - powiedziała Urszula Reichman, Marketing Manager Mercedes-Benz. „Golf reprezentuje podobne wartości, co Mercedes-Benz. Jest to sport elegancki, w którym niezwykle istotna jest etykieta i zasady fair play. To także dyscyplina rodzinna, umożliwiająca osobom w różnym wieku wspólne spędzanie czasu. Jednocześnie jest to idealna platforma biznesowa pomagająca nawiązywać nowe relacje” - dodała Urszula Reichman.

 

Zwycięzcy turnieju finałowego w trzech grupach handicapowych:

 
Grupa HCP 24,5-36

III miejsce z wynikiem 30 punktów zajęła Bartosz Gołuszka

II miejsce z wynikiem 39 punktów zajął Edmund Ścigała

I miejsce z wynikiem 46 punktów zajął Volker Raufuss

 
Grupa HCP 12,5-24,4

III miejsce z wynikiem 38 punktów zajęła Piotr Wilk

II miejsce z wynikiem 39 punktów zajął Andrzej Dziewiałtowski

I miejsce z wynikiem 41 punktów zajął Bartosz Niewiadomski

 
Grupa HCP 0-12,4

III miejsce z wynikiem 39 punktów zajął Włodzimierz Stańczak

II miejsce z wynikiem 41 punktów zajął Marek Sowa

I miejsce z wynikiem 42 punktów zajął Krzysztof Łazowski

 

Nowa gama kabrioletów i roadsterów Mercedes-Benz:
MercedesTrophy był jednocześnie okazją do zaprezentowania nowej palety kabrioletów i roadsterów spod znaku Gwiazdy. Rok 2016 jest dla Mercedes-Benz rokiem samochodów z otwartym nadwoziem: swoje premiery miały w ostatnich miesiącach modele S Kabriolet, C Kabriolet, SL oraz SLC.

 

Golfiści oraz przybyli na turniej dziennikarze mieli okazję przeprowadzić pierwsze w Polsce jazdy testowe samochodami marzeń. Piękna panorama Jury Krakowsko-Częstochowskiej, słońce i wiatr we włosach z całą pewnością okazały się wspaniałą nagrodą dla strudzonych sportowców.

 

Więcej informacji:
www.mercedestrophy.pl
www.mercedes-benz.pl
www.mercedes-benz.com/de/mercedes-me/inspiration/she/