Warszawa,
13
sierpnia
2021
|
13:01
Europe/Warsaw

Letnie wydanie magazynu „Mercedes me” już dostępne – na papierze, smartfonie i tablecie

Dziś i jutro, tu oraz na krańcach świata – tak można podsumować najnowszy numer magazyn „Mercedes me” (2/2021). Letnie wydanie prezentuje Czytelnikom fascynujące kierunki wakacyjnych wypraw, w wywiadziez Andrzejem Bargielem zabiera ich na najwyższe szczyty Ziemi, a także przybliża przyszłościowe trendy, w tym bijący rekordy popularności e-sport. Oczywiście nie brakuje tematów dla fanów czterech kółek: magazyn przypomina legendarny wyczyn Sir Stirling Mossa i odsłania tajniki designu elektrycznych Mercedesów-EQ.

„Mercedes me” – wcześniej znany jako „Magazyn Mercedes-Benz” – to firmowe czasopismo Mercedesa, w polskiej edycji ukazujące się od 20 lat. Kwartalnik należy do najbardziej cenionych publikacji typu custom publishing i nie stanowi jedynie przedruku – jego osią tematyczną są lokalne treści oraz historie tworzone przez polskich dziennikarzy. To kawał dobrej lektury nie tylko dla miłośników trójramiennej gwiazdy – poza sylwetkami nowych i klasycznych modeli oraz informacjami z życia firmy pojawiają się tu artykuły na temat szeroko pojętego lifestyle'u, od mody i sztuki aż po podróże i kulinaria.

Najnowsze, letnie wydanie magazynu „Mercedes me” (2/2021) rozpoczyna esej o nowej rzeczywistości – o tym, jak pandemia koronawirusa zmieniła nasz świat. To, co miało potrwać kilka tygodni, wpłynęło na życie miliardów ludzi. Czy na trwałe? Dziennikarka Verena Richter zastanawia się nad tym w artykule „Nostalgia nowych czasów”.

Być może już niedługo będziemy niemal dosłownie wiedzieli, jak to jest być w czyjejś skórze. Dział „Pole position” zapowiada innowacyjną technologię wirtualnej rzeczywistości, która ma umożliwić spojrzenie na świat oczami innego człowieka.

Jak zwykle na łamach magazynu nie brakuje inspirujących wywiadów: Andrzej Bargiel opowiada, dlaczego woli zjeżdżać, niż się wspinać, a muzyk will.i.am prezentuje swoją kolekcję Mercedesów-AMG.

Przy okazji Czytelnicy „Mercedes me” mogą dowiedzieć się, co stało się ze słynną gwiazdą Mercedesa, która do niedawna górowała nad rondem ONZ w Warszawie, a także przypomnieć sobie (lub poznać) historię legendarnego wyczynu Sir Stirlinga Mossa z 1955 r. i jego niepobitego rekordu Mille Miglia.

Oprócz podróży w przeszłość magazyn ma do zaoferowania bilet w przyszłość: przybliża m.in. tajniki nowatorskiego designu elektrycznych Mercedesów-EQ oraz światek e-sportu, który kreuje nowe gwiazdy
i przyciąga mnóstwo fanów.

Polska edycja magazynu „Mercedes me” poza wydaniem papierowym jest dostępna do pobrania także tutaj:

https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/the-brand/news-and-events/mercedes-me-magazine.html