Stuttgart,
06
sierpnia
2020
|
10:37
Europe/Warsaw

Meet Mercedes DIGITAL #9 – MO360 – Cyfrowa produkcja @ Mercedes-Benz

Dziewiąty odcinek formatu newsowego „Meet Mercedes DIGITAL” jest poświęcony cyfryzacji produkcji samochodów Mercedes-Benz oraz MO360. Ten nowy cyfrowy ekosystem Mercedes-Benz Cars Operations (MO) obejmuje rodzinę aplikacji oprogramowania i sprawia, że produkcja złożonych pojazdów odbywa się w sposób transparentny oraz maksymalnie efektywny. To m.in. zasługa integracji i analizy dużych zbiorów danych, pochodzących z ponad 30 zakładów na całym świecie, a także sztucznej inteligencji (AI). Mercedes-Benz zakłada, że do 2022 r. wykorzystanie MO360 zwiększy wydajność produkcji o ponad 15%.

Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za zarządzanie produkcją i łańcuchem dostaw, oraz Jan Brecht, dyrektor ds. informatycznych (CIO) w Daimlerze i Mercedes-Benz, opowiedzą prowadzącej program Yasmine Blair o tym, jak działa innowacyjny ekosystem, i wyjaśnią jego zalety na odpowiednich przykładach. Widzowie programu dowiedzą się również, w jaki sposób wspólne projektowanie oprogramowania przez specjalistów ds. produkcji MO oraz ekspertów Daimlera ds. IT pozwoliło rozwinąć MO360. Audycja „Meet Mercedes DIGITAL #9: MO360 – cyfrowa produkcja @ Mercedes-Benz” zostanie wyemitowana w czwartek 6 sierpnia 2020 r. o godzinie 14:00 na platformie Mercedes me media, pod adresem https://media.mercedes-benz.com/meetmercedesdigital, a później będzie dostępna jako wideo na żądanie.

Od 30 lat cyfryzacja produkcji stanowi ważny czynnik sukcesu Mercedes-Benz, a nowy cyfrowy ekosystem MO360 jest w tym procesie kamieniem milowym. Został opracowany w ścisłej współpracy specjalistów ds. produkcji z Mercedes-Benz Cars Operations oraz ekspertami Daimlera ds. IT. Kluczowe elementy modułowego ekosystemu są już wykorzystywane w ponad 30 zakładach na całym świecie. Po raz pierwszy MO360 zostanie w pełni wykorzystany w nowej Fabryce 56 w Sindelfingen, która zostanie otwarta we wrześniu 2020 r.

MO360 integruje informacje dotyczące najważniejszych procesów produkcyjnych oraz te pochodzące systemów informatycznych fabryk i łączy w sobie ważne aplikacje oprogramowania. Należą do nich system zarządzania jakością QUALITY LIVE oraz system zarządzania halami produkcyjnymi SFMdigital. Korzystając z tych danych, MO360 pozwala na przykład znacząco zoptymalizować kontrolę produkcji. Z drugiej strony każdemu pracownikowi zapewnia indywidualne, dopasowane do jego potrzeb informacje oraz instrukcje na temat pracy – i to w czasie rzeczywistym. Najnowocześniejsze rozwiązania chmurowe umożliwiają szeroko zakrojone przetwarzanie dużych zbiorów danych oraz skalowalność procesów. Wszystko to sprawia, że MO360 jest centralnym ekosystemem Mercedes-Benz Cars Operations. To również nowy wzorzec dla daleko posuniętej cyfryzacji produkcji samochodów. Z ekosystemem będą sukcesywnie integrowane kolejne aplikacje, np. predykcyjna konserwacja we wszystkich fabrykach Mercedes-Benz na świecie.

Wprowadzona w maju seria „Meet Mercedes DIGITAL” to innowacyjny format newsowy, publikowany na łamach serwisu Mercedes me media. Kolejne wydania, na wzór programu informacyjnego, przybliżają aktualne tematy i prezentują pogłębione, eksperckie analizy. Moderowane odcinki obejmują dyskusje w studio oraz relacje z fabryk i torów testowych. Każdemu z nich towarzyszą szczegółowe informacje dostępne w postaci filmów, tekstów i zdjęć do pobrania.