Stuttgart/Nürburging,
19
grudnia
2016
|
17:32
Europe/Warsaw

Mercedes-AMG GT R: „Bestia z Zielonego Piekła” ze znakomitym czasem okrążenia Północnej Pętli

W skrócie

Tuż przed zimową przerwą nowy Mercedes-AMG GT R ustanowił najlepszy czas okrążenia Północnej Pętli toru Nürburgring w historii pomiarów przeprowadzonych przez redakcję „sport auto”. Z wynikiem 7:10,9 min nowy model z rodziny topowych maszyn AMG okazał się szybszy od wszystkich dopuszczonych do ruchu sportowych aut, które testował magazyn.

Niespełna 7 min i 11 s – tyle potrzebował Mercedes-AMG GT R, by pokonać Zielone Piekło. To rekord wśród samochodów homologowanych do użytku publicznego, które mieli okazję testować dziennikarze „sport auto”. Tym samym 585-konna „Bestia z Zielonego Piekła” udowodniła, że w pełni zasługuje na swoją nazwę. Legendarna Północna Pętla Nürburgringu, zwana też Zielonym Piekłem, uchodzi za najbardziej wymagający tor wyścigowy na świecie i stanowi najlepszy sprawdzian dla sportowych aut.

I właśnie tam Mercedes-AMG GT R spędził mnóstwo czasu, nim trafił do produkcji. Jego wyścigowe DNA potwierdzają liczne innowacje i modyfikacje. Wyśmienitą dynamikę jazdy zapewniają mu m.in.: układ napędowy typu transaxle, jednostka V8 biturbo o mocy 430 kW (585 KM), gruntownie zmodernizowane zawieszenie, wyrafinowana aerodynamika, skrętna tylna oś, specjalne ogumienie oraz inteligentna lekka konstrukcja.