Warszawa/Poznań,
22
marca
2018
|
13:00
Europe/Warsaw

Mercedes-AMG Project ONE gwiazdą Poznań Motor Show 2018

Już w weekend 5-8 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Poznań Motor Show 2018. Goście stoiska Mercedes-Benz będą mieli okazję zobaczyć najnowsze modele seryjne, w tym nowe wcielenia Klasy A oraz Klasy G, ale nie tylko – prawdziwą sensacją będzie pierwszy w Polsce pokaz hipersportowego Mercedesa-AMG Project ONE, który na publiczne drogi przenosi rozwiązania z bolidu Formuły 1.

Ekspozycja Mercedes-Benz podczas Poznań Motor Show 2018 doskonale wpisuje się w hasło tegorocznej edycji targów – „Motoryzacja jutra”. Obok najnowszych modeli, które lada dzień trafią do salonów, producent po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje hipersamochód przyszłości – Mercedes-AMG Project ONE z hybrydowym zespołem napędowym wprost z bolidu Formuły 1. Najkrócej można opisać go trzema liczbami: moc ponad 1000 KM, przyspieszenie od 0 do 200 km/h w mniej niż 6 s oraz prędkość maksymalna przekraczająca 350 km/h.

Obok hipersamochodu Mercedes-AMG pojawią się najnowsze „cywilne” modele spod znaku gwiazdy, między innymi kolejna generacja kompaktowej Klasy A oraz nowe wcielenie terenowej ikony – Klasy G. Sportowa marka Mercedes-AMG przedstawi modele z najnowszej serii 53 – CLS oraz Klasę E Kabriolet, a rodzinę flagowej serii modelowej Mercedes-Benz będzie reprezentować Klasa S Coupe po liftingu. W Poznaniu nie zabraknie także użytkowych modeli Mercedes-Benz Vans, w tym nowej Klasy X.

Na stoisku Mercedes-Benz atrakcje czekają również na tych, którzy sami zechcą poprowadzić – mogą oni przetestować niesamowitą zwrotność smarta fortwo electric drive i spróbować swoich sił na specjalnym torze. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.

Ponadto, śladem innych wielkich imprez motoryzacyjnych Mercedes-Benz zorganizuje na targach w Poznaniu cykl paneli dyskusyjnych pod hasłem me Convention. W piątek 6 kwietnia w ramach konwencji będzie można wziąć udział w spotkaniach z ekspertami branży technologicznej.

Targi Poznań Motor Show odbędą się w dniach 5-8 kwietnia w halach MTP przy ul. Głogowskiej 14. Dodatkowe informacje na temat biletów znajdują się na stronie motorshow.pl. Ekspozycja Mercedes-Benz prezentowana będzie w hali nr 3, a także na przylegającym do niej terenie zewnętrznym. W dniach 5, 7 i 8 kwietnia stoisko można zwiedzać z przewodnikiem – menedżerowie produktu będą oprowadzać gości o 11:00, 13:00 oraz 15:00.

Konferencja prasowa Mercedes-Benz na otwarcie targów odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 9:00.