Affalterbach,
22
października
2021
|
13:28
Europe/Warsaw

Mercedes-AMG SL – cyfrowa światowa premiera 28 października

W najbliższy czwartek, 28 października 2021 r., o godzinie 16:00 (CEST) zadebiutuje Mercedes-AMG SL. Światowa premiera najnowszego wcielenia motoryzacyjnej ikony odbędzie się w wersji cyfrowej, na internetowej platformie Mercedes me media. Najważniejsze cechy nowego roadstera zaprezentują Philipp Schiemer, dyrektor generalny Mercedes-AMG GmbH, oraz Gorden Wagener, szef designu w koncernie Daimler AG. Globalny debiut nowego SL-a można śledzić na żywo pod adresem https://media.mercedes-benz.com/amg-sl; później relacja wideo z wydarzenia będzie dostępna jako wideo na żądanie.

Śladem dawnych poprzedników najnowszy Mercedes-AMG SL otrzyma miękki dach – i tak jak oni będzie wyróżniać się progresywnym charakterem. Jednocześnie nowy luksusowy roadster świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, m.in. za sprawą wnętrza w układzie 2+2. Ponadto, po raz pierwszy, w gamie SL-a pojawi się opcja napędu na obie osie. A zaawansowane technicznie komponenty podniosą zarówno dynamikę jazdy, jak i poziom komfortu.

Najnowszy SL to pierwsza generacja modelu opracowana przez inżynierów Mercedes-AMG. Jego cyfrowa światowa premiera będzie transmitowana za pośrednictwem wielu kanałów. Oprócz oryginalnej ścieżki dźwiękowej w języku angielskim do czytania i pobrania udostępnione zostaną transkrypcje w sześciu kolejnych językach. Przedstawiciele mediów na platformie Mercedes me znajdą też dodatkowe, szczegółowe informacje, takie jak filmy, zdjęcia, grafiki oraz komunikaty prasowe. Na ich ewentualne pytania podczas wirtualnej dyskusji będą odpowiadać eksperci Mercedes-AMG.