26
lipca
2016
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz CLS Coupé i CLS Shooting Brake Final Edition: ekskluzywna aktualizacja ikony stylu

Mercedes-Benz uzupełnia ofertę modeli CLS Coupé oraz CLS Shooting Brake o specjalną serię Final Edition. Ich standardowe wyposażenie obejmuje dynamicznie stylizowany pakiet AMG Line dla nadwozia i wnętrza, a także wielokonturowe przednie fotele obszyte czarną skórą, przyciemniane szyby, odsuwany szyberdach oraz reflektory MULTIBEAM LED o wysokiej rozdzielczości.

 

Zarówno CLS Coupé, jak i CLS Shooting Brake od dawna uchodzą wśród nabywców za motoryzacyjne ikony stylu. Jak mówi Ola Källenius, Członek Zarządu Daimler AG odpowiedzialny za sprzedaż osobowych Mercedesów: „Nasze modele CLS Coupé i CLS Shooting Brake to jeżdżące ikony designu. Ich ekscytujące linie podnoszą tętno kierowcy jeszcze przed przekręceniem kluczyka, a zaawansowane dodatki techniczne, takie jak innowacyjne reflektory MULTIBEAM LED, 9-biegowa skrzynia automatyczna czy nowoczesne multimedia, potrafią przemówić zarówno do rozsądku, jak i chwycić za serce”.

 

To samo dotyczy nowej, specjalnej serii Final Edition, która za sprawą kompleksowego, przystępnie wycenionego wyposażenia i unikalnych detali reprezentuje szczytową formę aktualnej generacji CLS-a.

 
Sportowe akcenty

Optycznie sportowy charakter serii Final Edition podkreśla pakiet AMG Line obejmujący diamentową osłonę chłodnicy z chromowanym wykończeniem, przedni zderzak AMG z efektownymi, szerokimi wlotami powietrza, listwy progowe AMG oraz tylny zderzak AMG z dynamicznie wyprofilowanymi przetłoczeniami i chromowaną listwą. Całość uzupełnia podwójna, prostokątna końcówka układu wydechowego z polerowanej stali nierdzewnej, a także 19-calowe, czarne obręcze AMG ze lśniącym wykończeniem. Alternatywnie, do wyboru są 5-ramienne felgi AMG o średnicy 18 cali.

 

Sportową aurę w kabinie potęgują starannie dobrane, wysokiej próby materiały. Na kierowcę i pasażera z przodu czekają wielokonturowe fotele pokryte czarną skórą z jasnymi przeszyciami. Górny i dolny obszar ich podparcia lędźwiowego, boczne poduszki oparć oraz głębokość siedziska można osobno dostosować do indywidualnych wymagań. Odmiana Final Edition wyróżnia się również sportową kierownicą z obszytym skórą, spłaszczonym u dołu wieńcem i manetkami do zmiany biegów z chromowanym wykończeniem. Po bokach kierownicę pokrywa inspirowana światem sportów motorowych mikrofibra DINAMICA, zapewniająca jeszcze pewniejszy chwyt. Progresywny design kokpitu kompletują zaopatrzone w gumowe wypustki nakładki na pedały ze szczotkowanej stali.

 

Montowany w wersji Special Edition odsuwany szyberdach zwiększa poczucie przestronności w kabinie CLS-a, a termoizolacyjne, przyciemniane szyby zapewniają większe poczcie prywatności i chronią przed nagrzewaniem się wnętrza w słoneczne dni. Na życzenie dostępne są okna bez dodatkowego przyciemnienia.

 

Modele z serii Final Edition zdradzają też szlachetne emblematy na przednich błotnikach oraz napisy na dywanikach podłogowych z przodu.

 

Przełomowa technologia
Od strony technicznej lista wyposażenia modeli Final Edition obejmuje m.in. sportowe zawieszenie DIRECT CONTROL, a także reflektory MULTIBEAM LED z asystentem świateł drogowych Adaptive Highbeam Assist Plus. Ponieważ każdy z reflektorów składa się z modułu 24 osobno sterowanych, wysokowydajnych LED-ów, zapewniają one precyzyjne oświetlenie drogi i jej otoczenia, błyskawicznie reagują na zmieniające się warunki jazdy, a w porównaniu z konwencjonalnymi lampami wyróżniają się znacznie jaśniejszym snopem światła - i to bez oślepiania innych uczestników ruchu.

 

Indywidualny wybór
Mercedesy CLS Coupé i CLS Shooting Brake w wersjach Final Edition są dostępne w pełnej palecie odcieni lakieru przewidzianej dla modelu CLS, z sześcioma różnymi pakietami elementów ozdobnych oraz w połączeniu z dodatkowymi kombinacjami kolorystycznymi wykończenia kabiny. Nabywcy mają do wyboru praktycznie wszystkie odmiany silnikowe.