Sindelfingen,
11
maja
2020
|
14:45
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Designo Manufaktur produkuje maseczki dla pracowników

Mercedes-Benz Designo Manufaktur w Sindelfingen produkuje na indywidualne zamówienie ekskluzywne komponenty do wnętrz samochodów wytwarzanych na całym świecie. Jednak podczas pandemii COVID-19 codzienna praca krawców wygląda nieco inaczej niż zwykle: od kilku tygodni zajmują się oni ręcznym szyciem maseczek przeznaczonych dla pracowników europejskich zakładów Daimlera. Wspierają ich w tym wybrani praktykanci Designo Manufaktur. W ten sposób pracownicy z Sindelfingen wnoszą cenny wkład w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Przyczyniają się też do zapewnienia środków ochronnych dla swoich kolegów w trakcie wznowienia produkcji.

„Elastyczność to strategiczny aspekt naszej produkcji w Mercedes-Benz. Jestem bardzo dumny z zespołu Designo manufaktur. Nasi koledzy zadziałali szybko i elastycznie, wykorzystując w tych niezwykłych czasach swoje możliwości do produkcji maseczek. W ten sposób wspieramy dostarczanie maseczek naszym pracownikom w całej Europie” – powiedział Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za produkcję i zarządzanie łańcuchem dostaw.

Zdrowie i bezpieczeństwo zatrudnionych jest najwyższym priorytetem Daimlera. Aby chronić pracowników i zapobiegać infekcjom, firma podjęła środki ochronne i uzgodniła z Generalną Radą Zakładową kompleksowy pakiet działań. Należą do nich odpowiednie standardy higieny oraz czystości, a także przepisy dotyczące zachowania w miejscu pracy. Jeżeli nie można przestrzegać bezpiecznej odległości wynoszącej co najmniej 1,5 metra, należy nosić maseczkę zasłaniającą nos i usta. Dotyczy to również określonych obszarów, takich jak sklepy, fabryczne autobusy, obiekty firmowej opieki medycznej czy tereny o dużym natężeniu ruchu osobowego.

Mercedes-Benz Designo Manufaktur w Sindelfingen

Mercedes-Benz Designo Manufaktur odpowiada na indywidualne wymagania i proponuje ekskluzywne rozwiązania w zakresie obszywania skórą foteli, obramowania szyb, osłon przeciwsłonecznych, podsufitki i wielu innych elementów – w dowolnie dobieranych kolorach, zgodnie z życzeniem klienta. Nieważne, czy chodzi o różne elementy wnętrza pokryte wysokiej jakości skórą nappa z czerwonymi, dekoracyjnymi przeszyciami, o śnieżnobiałą tapicerkę bagażnika czy o zagłówki z logo własnej firmy albo rodzinnym herbem – 250 ekspertów z designo manufaktur w Sindelfingen może zmienić wysokiej jakości samochód w spersonalizowany, jedyny w swoim rodzaju egzemplarz. Produkcja maseczek dobiegnie końca wraz ze wznowieniem produkcji.

W Mercedes-Benz Designo Manufaktur nie odbywa się tradycyjna produkcja seryjna – wszystkie elementy są tu wytwarzane ręcznie, przez wysoko wykwalifikowanych krawców i laminatorów. To doświadczeni eksperci, dysponujący rozległą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, a przede wszystkim osoby obdarzone osobistym zamiłowaniem do kunsztownego rzemiosła oraz najwyższej jakości materiałów.

Daimler pomaga

Skutki pandemii COVID-19 dotyczą wszystkich ludzi. Szczególnie w takich czasach ważne jest, aby Grupa Daimler kontynuowała wypełnianie swoich społecznych zobowiązań. Z tego względu – aby zapewnić szybką i wolną od biurokracji pomoc – koncern zainicjował liczne kampanie pomocowe. Od kilku tygodni dostarcza na przykład drukarki 3D na potrzeby produkcji sprzętu medycznego. Zwykle drukarki 3D używane przez Mercedesa służą do wytwarzania części samochodowych. Teraz, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, specjalistyczny personel używa ich do produkcji przyłbic, które następnie są bezpłatnie rozprowadzane w odpowiednich placówkach. Ponadto Daimler, przekazując środki pieniężne i darowizny rzeczowe, wspiera uruchomienie tymczasowego szpitala z 1500 łóżkami w Indiach, a zespół Formuły 1 wraz z Kolegium Uniwersyteckim w Londynie (UCL) projektuje i produkuje aparaty oddechowe CPAP.

Więcej informacji na temat naszego zaangażowania można znaleźć tutaj: https://www.daimler.com/sustainability/corporate-citizenship/the-covid-19-pandemic-daimler-is-helping.html