Stuttgart/Boston,
24
września
2021
|
11:35
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz i Roger Federer z niecierpliwością czekają na tenisową atrakcję

Puchar Lavera powraca. Od 24 do 26 września 2021 r. światowa elita tenisa będzie po raz czwarty uczestniczyć w turnieju, który odbywał się już w latach 2017-2019. Mercedes-Benz wspiera to wydarzenie od samego początku – flota samochodów z gwiazdą zapewnia mobilność zawodnikom, organizatorom i wybranym gościom.

„Ten fenomen trwa nieprzerwanie od pierwszej edycji z 2017 roku: duch walki, kibice, a przede wszystkim wspaniała atmosfera sprawiają, że Puchar Lavera należy do moich ulubionych imprez w kalendarzu turniejów” – mówi Roger Federer. „Bardzo mi przykro, że z powodu kontuzji kolana tym razem nie mogę zagrać. Ale w przyszłym roku w Londynie chcę wrócić na kort!”.

Roger Federer zamierza bacznie śledzić pojedynek pomiędzy drużynami europejską i światową z zagranicy. Ekipy liczą po sześciu zawodników. Podczas każdego z trzech dni turnieju rozegrane zostaną cztery mecze: trzy single i jeden debel. Za każdą wygraną drużyna otrzymuje punkty: jeden w piątek, dwa w sobotę i trzy w niedzielę. Do zdobycia Pucharu Lavera potrzeba minimum 13 punktów, więc zwycięski skład możemy poznać dopiero w niedzielę.

„Niezwykli ludzie tworzą niezwykłe rzeczy. Roger Federer zdecydowanie do tej kategorii należy – to wyjątkowy człowiek i wybitny tenisista. Cenimy jego sportową motywację, działalność na polu kultury i zaangażowanie społeczne. Ściśle ze sobą współpracujemy i planujemy już kolejne wspólne projekty w najbliższej przyszłości” – mówi Bettina Fetzer, szefowa Mercedes-Benz AG ds. komunikacji i marketingu. „Inicjując Puchar Lavera, Roger dostarczył światu tenisa świeży impuls. My od dekad robimy to samo w sektorze mobilności”.

Teraz Mercedes-Benz nadaje silny impuls światu elektromobilności – wraz z modelem EQS, czyli najnowszą luksusową limuzyną w 100% na prąd. W ramach wspólnych aktywności w Szwajcarii Roger Federer miał okazję przetestować ją osobiście. Tak podsumował swoje wrażenia: „EQS jest po prostu niesamowity. Jako profesjonalny tenisista szczególnie doceniam duży zasięg. No i zakochałem się w ekranie Hyperscreen. Ta interaktywność sprawia, że czujesz się związany z samochodem – to zupełnie inny rodzaj bliskości. Według mnie EQS reprezentuje nową generację samochodów”.