Warszawa,
06
września
2021
|
12:21
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Manufacturing Poland z dwoma nagrodami Polskiej Izby Motoryzacji

  • Mercedes-Benz Manufacturing Poland doceniony na Auto Event 2021!
  • Na XVI Dorocznej Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego organizowanej przez Polską Izbę Motoryzacji firma otrzymała dwie nagrody: Inwestycja Roku 2020 za fabrykę silników oraz Inwestycja Roku 2021 za fabrykę baterii.

 

Po dwóch latach, na Dorocznej Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego, na żywo spotkali się czołowi managerowie automotive, liderzy opinii i eksperci. Wydarzenie, które odbyło się w Zawierciu, poświęcone było najtrudniejszym i najbardziej gorącym problemom branży: rygorom emisyjnym oraz sytuacji po pandemii.

Polska Izba Motoryzacji podczas uroczystego bankietu przyznała nagrody w kategoriach „Menedżer Roku” oraz „Inwestycja Roku”. Z racji jubileuszu AutoEventu oraz Polskiej Izby Motoryzacji, nagrody zostały przyznane za rok 2020, kiedy wydarzenie się nie odbyło, oraz 2021.

Inwestycja Roku 2020 trafiła do Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Jaworze, za zbudowanie fabryki i uruchomienie produkcji najnowocześniejszych czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych do samochodów osobowych Mercedes-Benz.

Inwestycja Roku 2021 za uruchomienie fabryki baterii elektrycznych do samochodów elektrycznych oraz plug-in hybryd Mercedes-Benz.

Nagrodę dla Manager Roku 2021 otrzymał Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, natomiast ten sam tytuł za rok 2020 przypadł Zbigniewowi Sikorze z Rhenus Automotive Europe i Rhenus Automotive Polska. Panowie zostali docenieni za wieloletni wkład w rozwój polskiego rynku motoryzacyjnego.

Polska Izba Motoryzacji prowadzi działania na rzecz integracji szerokorozumianego sektora motoryzacyjnego i samego przemysłu motoryzacyjnego.

- To już kolejne nagrody dla naszej spółki. Otrzymaliśmy je zarówno dla fabryki wysoko zaawansowanych silników konwencjonalnych jak i dla fabryki baterii. Doceniono nasze działania na rzecz ochrony środowiska, edukacji technicznej oraz programy wspierające wchodzenie kobiet na rynek pracy w dziedzinie nowych technologii (m. in. nagrodzony Spinaczem program „Girls Go Technology”) – mówi Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektora Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, która odebrała statuetki w imieniu firmy. - Nagrody przyznawane przez branżę motoryzacyjną mają dla nas bardzo duże znaczenie, bo w tej branży dzieje się obecnie technologiczny przewrót kopernikański, a my jak widać jesteśmy jego liderem.