Warszawa,
23
listopada
2016
|
10:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Manufacturing Poland z nagrodą za znaczący wpływ na polski przemysł motoryzacyjny

Pierwsze wyróżnienie dla nowej spółki koncernu Daimler w Polsce

Podsumowanie
  • Mercedes-Benz Manufacturing Poland, spółka powołana do zarządzania nowo powstającą fabryką w Jaworze, została wyróżniona Nagrodą Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego w kategorii Master of Automotive Industry
  • „Wierzymy, że otwieramy kolejny etap w rozwoju branży motoryzacyjnej” powiedział dr Andreas Schenkel, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.
  • W fabryce w Jaworze wytwarzane będą czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Uruchomienie produkcji planowane jest do końca 2019 roku.

W listopadzie br. podczas organizowanego przez AutomotiveSuppliers.pl „Forum MotoSolutions – best practices” w przemyśle motoryzacyjnym, dr Andreas Schenkel, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o. odebrał w imieniu firmy Nagrodę Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego w kategorii Master of Automotive Industry. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które w znaczący sposób wpływają na przemysł motoryzacyjny w Polsce.

W uzasadnieniu wniosku podkreślono, że inwestycja „koncernu Daimler AG pozytywnie wpłynie na sektor produkcji silników oraz łańcuch dostaw w Polsce. Powstająca fabryka oznacza nie tylko stworzenie nowych miejsc pracy, ale także zwiększenie w perspektywie kilku lat produkcji nowoczesnych silników w Polsce o kilkaset tysięcy sztuk rocznie i podwyższenia wartości ich eksportu”.

- Bardzo cieszymy się z przyznanej nam nagrody i potencjału jaki eksperci dostrzegli w naszej inwestycji. Mamy nadzieję, że zakład w Jaworze stanie się nie tylko motorem napędowym gospodarki w regionie, ale także – dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, które w nim zastosujemy – wyznacznikiem dla sektora produkcji silników. Wierzymy, że otwieramy kolejny etap w rozwoju branży motoryzacyjnej – powiedział dr Andreas Schenkel, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Koncern Daimler planuje zainwestować w nowo powstającą fabrykę w Jaworze 500 mln euro, docelowo powstanie w niej 500 miejsc pracy. W zakładzie wytwarzane będą nowoczesne czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Uruchomienie produkcji silników planowane jest do końca 2019.

„Forum MotoSolutions – best pratices w przemyśle motoryzacyjnym” jest organizowane przez AutomotiveSuppliers.pl, firmę analityczną przemysłu motoryzacyjnego. Inicjatywa została stworzona w 2010 r. i jest wydarzeniem cyklicznym, którego celem jest przedstawienie najnowszych inwestycji oraz najlepszych rozwiązań, jakie na co dzień stosowane są w zakładach produkcyjnych tego sektora. Nagrody Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego przyznawane są w pięciu kategoriach: Master of Automotive industry, Polish supplier, Employer, Top manager i CSR.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie www.motosolutions.pl