Najważniejsze wydarzenie w świecie e-sportu w 2020 roku – na oczach ponad 6000 uczestników wydarzenia w Szanghaju i milionów fanów na całym świecie Mercedes-Benz wręcza Puchar Przywoływacza zespołowi DAMWON Gaming, zwycięzcom Mistrzostw Świata League of Legends – Worlds 2020.

Rywalizacja najlepszych profesjonalnych drużyn League of Legends (LoL) na świecie odbywała się w Szanghaju w dniach od 25 września do 31 października 2020 r. W finale walki o tytuł mistrzów świata zmierzyły się zespoły Suning i DAMWON Gaming; ostatecznie w 4 meczach wygrała ekipa DAMWON Gaming z Korei Południowej [3:1]. Finał, który odbył się w SAIC Motor Pudong Arena na oczach ponad 6000 uczestników, zakończył się ceremonią wręczania trofeum – Pucharu Przywoływacza, której wyłącznym patronem był Mercedes-Benz. Od połowy września producent samochodów ze Stuttgartu jest jedynym motoryzacyjnym partnerem wszystkich wydarzeń League of Legends Esports o globalnej skali i z dumą wspiera największe e-sportowe zawody na świecie.

Współpraca pomiędzy Riot Games a Mercedes-Benz rozpoczęła się od „występu” Mercedesa w oficjalnym hymnie Worlds Anthem 2020 – i błyskawicznie rozbudziła emocje oraz dyskusje wśród fanów na całym świecie. Cyfrowa aktywność marki samochodów spod znaku trójramiennej gwiazdy, obejmująca loterię na 10 000 skrzyń hextech o unikalnym wzornictwie Mercedesa, wystartowała tuż po oficjalnym ogłoszeniu partnerstwa i skupiła się autentycznym zaangażowaniu graczy oraz fanów League of Legends. Przez cały czas trwania mistrzostw World 2020, czyli do 31 października, odbywał się specjalny quiz Mercedes-Benz, w którym ponad 329 000 graczy z całego świata rozegrało przeszło 3,7 mln rund, walcząc o szanse na wygranie skrzyń Mercedes-Benz Hextech.

Ale najważniejsza jak dotąd aktywność Mercedes-Benz jako globalnego partnera motoryzacyjnego League of Legends Esports miała miejsce w ostatni weekend, podczas Mistrzostw Świata – Worlds 2020 pod hasłem „From Idols To Icons” (z ang. od idoli do ikon). Najpierw dwa czołowe zespoły przyjechały na finał luksusowym transporterem Mercedes-Benz – co nadało imprezie odpowiednią oprawę. Jej zwieńczeniem była ceremonia przekazania trofeum, której wyłączonym patronem począwszy od tego roku jest producent samochodów ze Stuttgartu. Wydarzeniu towarzyszyła zjawiskowa prezentacja Pucharu Przywoływacza ze spektakularną choreografią. Później nastąpiło przedstawienie zwycięskiej drużyny i wręczenie pucharu. „Pomoc w kształtowaniu tak emocjonalnego, klimatycznego finału Mistrzostw Świata League of Legends napełnia nas szczególną dumą” – powiedziała Bettina Fetzer, szefowa marketingu Mercedes-Benz AG. „Cieszy nas zwłaszcza wiele pozytywnych reakcji społeczności na nasze zaangażowanie”.

Informacje na temat League of Legends Esports

League of Legends to światowej klasy sport przyciągający uwagę milionów fanów na całym świecie. Obecnie w ponad 100 profesjonalnych drużynach League of Legends Esports rywalizujących w licznych regionalnych ligach gra ponad 800 profesjonalnych zawodników. Każda regionalna liga składa się z około 10 drużyn, które walczą ze sobą przez cały rok (podzielony na dwa sezony). Zespoły zbierają punkty pozwalające im zakwalifikować się do dwóch głównych międzynarodowych zawodów: Mid-Season Invitational oraz Worlds. Więcej informacji można uzyskać na stronach lolEsports.com lub lolEsportsmedia.com.

Warszawa,
09
listopada
2020
|
12:14
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz patronem ceremonii wręczenia trofeum Mistrzostw Świata League of Legends – Worlds 2020