Stuttgart/Pebble Beach,
16
sierpnia
2023
|
15:17
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz podczas motoryzacyjnego tygodnia w Pebble Beach: światowa premiera nowego Mercedesa-AMG GT oraz liczne nawiązania do historii

·         Czołowe wydarzenie ze słynnym konkursem elegancji Pebble Beach Concours d'Elegance, od 17 do 20 sierpnia 2023 r.

·         Światowa premiera zupełnie nowego Mercedesa-AMG GT oraz ekskluzywna edycja specjalna oparta na Mercedesie-AMG SL

·         Mercedes-Maybach jako gospodarz ekskluzywnego lunchu biznesowego

·         Pokaz studium samochodu sportowego Mercedes-Benz Vision One-Eleven i dzieła sztuki PROJECT MONDO G

·         Dział Mercedes-Benz Heritage zaprezentuje sportowe i supersportowe modele ze swojej kolekcji

·         Największy zlot klasycznej serii W 06 w Ameryce Północnej

Podczas motoryzacyjnego tygodnia w Pebble Beach producent luksusowych samochodów ze Stuttgartu zapewni entuzjastom wiele atrakcji. Swoje długo wyczekiwane globalne premiery będą świętować nowy Mercedes-AMG GT oraz ekskluzywna edycja specjalna Mercedesa-AMG SL. Pokaz samochodów topowych klas dopełnią najciekawsze modele Mercedes-Maybach. Trójramienna gwiazda z dumą pokaże również innowacyjne, inspirujące pojazdy koncepcyjne – Vision One-Eleven oraz PROJECT MONDO G.

„Podczas motoryzacyjnego tygodnia w Pebble Beach chcielibyśmy zabrać Państwa w niesamowitą podróż w czasie. Zaprezentujemy tam wybrane ikony Mercedesa – samochody, które pokazują, dlaczego nasza marka fascynuje ludzi już od 137 lat. To wydarzenie ma dla nas niezrównane znaczenie, i to nie tylko ze względu na kalifornijski styl życia – jest magnesem dla entuzjastów samochodów i daje nowe możliwości osobistego spotkania z naszymi markami w najznamienitszej atmosferze” – powiedziała Bettina Fetzer, szefowa komunikacji i marketingu Mercedes-Benz AG.

Światowa premiera zupełnie nowego Mercedesa AMG GT

Mercedes-AMG kontynuuje w Pebble Beach swoją historię sukcesu. Marka aut o wysokich osiągach z Affalterbach będzie tam świętować wyjątkową premierę: tuż przed 72. edycją konkursu elegancji po raz pierwszy zaprezentowana zostanie nowa generacja Mercedesa-AMG GT. Najnowszy model będzie piątym pojazdem, który został w całości opracowany przez Mercedes-AMG – po SLS-ie, pierwszej generacji dwudrzwiowego GT oraz GT 4-drzwiowym Coupé i SL-u. Całkowicie nowy AMG GT w stosunku do poprzednika wyróżnia się zmodyfikowaną koncepcją wymiarów, jednak pozostaje wierny swoim sportowym zaletom. I jak żadna inna maszyna z Affalterbach ucieleśnia wysokie standardy marki w zakresie wyśrubowanych osiągów oraz luksusu.

„Od wielu dziesięcioleci motoryzacyjny tydzień Monterey Car Week i wieńczący go konkurs elegancji Pebble Beach Concours d'Elegance zapewniają fascynującą przestrzeń dla najbardziej ekskluzywnych samochodowych skarbów, a także dla naszych klientów i entuzjastów. Nie ma bardziej odpowiedniego miejsca, by łącząc tradycję z nowoczesnością, pokazać publiczności nasze ekskluzywne marki i modele. W przypadku Mercedesa-Maybacha automobil DS 7 Cabriolet z 1932 r. spotka się między innymi z elektrycznym modelem EQS SUV. Reprezentowane będą tu również nasze kultowe samochody terenowe Klasy G. Nie mogę także doczekać się świętowania w Pebble Beach światowej premiery naszego całkowicie nowego Mercedesa-AMG GT” – powiedział Michael Schiebe, dyrektor generalny Mercedes-AMG GmbH i szef jednostek biznesowych Klasy G oraz Mercedes-Maybach.

Prezentacja programu personalizacji MANUFAKTUR i premiera specjalnej edycji Mercedesa-AMG SL

Klienci Mercedes-Benz od zawsze mogli nadawać swoim samochodom osobisty charakter. Od niestandardowych lakierów po wiele innych charakterystycznych opcji: skonfigurowanie Mercedesa zgodnie z osobistymi życzeniami i pomysłami jest po prostu łatwe. Dwa lata temu Mercedes-Benz poszedł o krok dalej i wprowadził program MANUFAKTUR, który oferuje jeszcze większy stopień indywidualizacji nowo zamawianych aut. Ponieważ cieszy się on dużą popularnością, jego portfolio jest stale poszerzane. Przykładem może być prezentowany w Pebble Beach Mercedes-AMG S 63 E PERFORMANCE (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 4,4 l/100 km; emisje CO2 w cyklu mieszanym: 100 g/km; zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym: 21,4 kWh/100 km). Zainteresowani będą mogli również zapoznać się z możliwościami personalizacji dostępnymi w ramach programu MANUFAKTUR dla modeli Mercedes-Maybach. Kolejną atrakcją będzie światowa premiera limitowanej specjalnej edycji Mercedesa-AMG SL.

Mercedes-Maybach pokazuje swoje najważniejsze modele i zaprasza na ekskluzywny lunch

Obok obecnych seryjnych modeli Mercedes-Maybach w Kalifornii pojawi się również historyczny Maybach Zeppelin DS 7 z prywatnej kolekcji. Będzie mu towarzyszyć najnowszy członek rodziny, w pełni elektryczny Mercedes-Maybach EQS 680 SUV (wstępne zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym: 22,5-24,4 kWh/100 km; emisja CO2: 0 g/km). Dodatkowo firma partnerska MAYBACH Icons of Luxury zaprezentuje wybór swoich ekskluzywnych akcesoriów i innych produktów. Marka Maybach od zawsze była synonimem pionierskiego ducha i innowacji. Jej szef Daniel Lescow zaprasza w tym roku wybranych gości na prywatny lunch. Wydarzenie to zapewni platformę do dyskusji na temat rozwoju i wykorzystania nowych technologii opartych na sztucznej inteligencji (AI). Wezmą w niej udział również eksperci, tacy jak dr Poppy Crum z Uniwersytetu Stanforda oraz Ulrich Schmid Maybach, prezes Fundacji Maybacha.

Oddział Mercedes-Benz Heritage zainauguruje wydarzenie 16 sierpnia, przejazdem legendarną drogą stanową SR 1 wzdłuż zachodniego wybrzeża, od Los Angeles do Pebble Beach. To tak zwany Pebble Beach Tour d'Elegance, który oficjalnie rozpocznie motoryzacyjny tydzień Pebble Beach Automotive Week 2023. Na czele kolumny pojadą dwa ekskluzywne, mechanicznie doładowane egzemplarze z serii W 06: Model S (litera oznaczająca Sport), z czteromiejscowym sportowym nadwoziem z 1927 r., oraz Model SS „Super Sport” Cabriolet z 1930 r. z nadwoziem zaprojektowanym dla maharadży Kaszmiru.

„Pebble Beach Automotive Week z legendarnym Concours d'Elegance to sztandarowe wydarzenie w świecie klasycznej motoryzacji, gdzie przecież ekskluzywne imprezy nie należą do rzadkości. W tym roku Mercedes-Benz Heritage skupia się na ważnym, trwałym aspekcie historii naszej marki: jako najstarszy producent samochodów na świecie już w latach 20. i 30. XX w. inspirował ludzi najwyższej klasy sportowymi samochodami marzeń wyposażonymi w innowacyjną technologię. Najlepszym tego przykładem są doładowane samochody sportowe z serii S. Pebble Beach pokazuje również, ile tradycja motoryzacyjna znaczy dla przyszłości. To wydarzenie, które już dawno wyszło poza perspektywę historyczną – obejmując współczesne pojazdy i ważne motoryzacyjne innowacje” – skomentował Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Heritage

W niedzielę 20 sierpnia 2023 r., jako punkt kulminacyjny motoryzacyjnego tygodnia, odbędzie się prestiżowy konkurs elegancji – Pebble Beach Concours d'Elegance. Jak zawsze międzynarodowa publiczność z wielkim zainteresowaniem i niecierpliwością będzie czekać na decyzję, który z klasyków otrzyma nagrodę „Best of Show”. Mercedes-Benz to jedna z najczęściej docenianych marek w historii tego wyróżnienia. Ostatnimi zwycięzcami spod znaku trójramiennej gwiazdy byli Arturo i Deborah Kellerowie i ich Mercedes-Benz 540 K Autobahn Courier (2021 r.) oraz Mercedes-Benz Model S Tourer Bruce'a McCawa z nadwoziem Barker (2017 r.).

Doświadczenie wieloaspektowej historii Mercedes Benz

Ponadto oddział Mercedes-Benz Heritage przygotował rozbudowany program dla dziennikarzy i wybranych gości. Od czwartku 17 sierpnia do soboty 19 sierpnia klasyczne samochody z gwiazdą będą prezentowane w Mercedes-Benz Star Lounge na terenie wydarzenia. Poszczególne klasyki reprezentują różne aspekty historii marki – upamiętniają m.in. premiery prestiżowej limuzyny Mercedes-Benz 600 (seria W 100) oraz roadstera SL „Pagoda” serii 113. Oba te modele debiutowały równo 60 lat temu, w 1963 r. Inne istotne wątki dotyczą tradycji Klasy E oraz luksusowych kabrioletów i aut sportowych z historii Mercedes-Benz.

Największy zlot serii W 06 w Ameryce Północnej

Tuż po Pebble Beach Automotive Week odbędzie się jeszcze jedna ekskluzywna impreza z udziałem Mercedes-Benz Heritage – poświęcona wyłącznie doładowanym samochodom sportowym i wyścigowym serii S. Historyczny rajd w dniach 21-24 sierpnia zgromadzi 20 egzemplarzy tych legendarnych pojazdów – to największy tegoroczny zlot samochodów serii W 06 w Ameryce Północnej. Oprócz kolekcjonerskich supersportowych maszyn z serii W 06 w wycieczce wezmą udział dwa modele Mercedes-Benz Sport i Super Sport z firmowej kolekcji prezentowane wcześniej w Pebble Beach. Marcus Breitschwerdt poprowadzi egzemplarz Super Sport Cabriolet należący niegdyś do maharadży Kaszmiru.

Koncepcyjne samochody Mercedes-Benz i limitowana kolekcja akcesoriów C 111

Mercedes-Benz zaprezentuje w Pebble Beach również studium samochodu sportowego, łączącego dynamiczny idiom stylistyczny z innowacyjną, w pełni elektryczną techniką napędu – to Vision-One Eleven, który kilka tygodni temu po raz pierwszy świętował swoją premierę w Kalifornii. Jego sportową sylwetkę definiuje konsekwentnie realizowany projekt łukowatego profilu, odzwierciedlający charakterystyczny styl Mercedesa XXI wieku. Najważniejsze aspekty techniczne obejmują dwa mocne i bardzo efektywne silniki o strumieniu osiowym firmy YASA, angielskiego specjalisty od budowy jednostek elektrycznych z siedzibą w Oksfordzie, który od lipca 2021 r. stanowi całkowitą własność Mercedes-Benz AG. W ten sposób Vision One-Eleven kontynuuje tradycję legendarnych pojazdów eksperymentalnych C 111 z lat 60. i 70. XX wieku.

Prezentacji nowego studium samochodu sportowego towarzyszy wprowadzenie kolekcji „LIMITED EDITION 1 OF 111”, która przenosi do dzisiejszych czasów ducha lat 70. i łączy swobodny sportowy charakter ze skrupulatną dbałością o szczegóły. Poszczególne akcesoria – torba weekendowa, bluza z kapturem, okulary przeciwsłoneczne, czapka i etui ochronne na iPhone’a 14 Pro – nawiązują do charakterystycznego designu Vision One-Eleven nie tylko wyrazistym odcieniem. W skrócie: wielbiciele tego fascynującego studium mają wyjątkową okazję, by mieć jego styl zawsze przy sobie. Każdy z produktów jest limitowany do 111 sztuk. Produkty z kolekcji są już dostępne na stronie www.1of111.com.

Oprócz Vision One-Eleven w Pebble Beach pojawi się również PROJECT MONDO G – projekt, który łączy charakterystyczne cechy Mercedesa Klasy G i puchowych kurtek Moncler, stworzony w ramach współpracy obu marek.