Warszawa,
27
listopada
2017
|
15:30
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Polska uhonorowany za wieloletnie wspieranie GOPR

Mercedes-Benz Polska został uhonorowany specjalną nagrodą za wieloletnią współpracę z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Tylko w ciągu ostatnich miesięcy firma przekazała ratownikom 8 nowych egzemplarzy SUV-a GLC. Wyróżnienie zbiegło się z obchodami 65-lecia GOPR.

Mercedes-Benz Polska z dumą wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe od 2011 r. Wszystko zaczęło się od wspólnych działań edukacyjno-szkoleniowych dotyczących nauki pierwszej pomocy i zachowania bezpieczeństwa w górach. Organizowano je nie tylko na terenach górskich, ale i przy okazji licznych imprez, m.in. w stołecznej Stacji Mercedes.

Jednak współpraca Mercedesa z GOPR to również wyposażenie ratowników w pojazdy, które ułatwiają akcje w trudnym terenie. Mercedes-Benz Polska regularnie przekazuje pogotowiu nowe samochody. W szeregach GOPR-u służyło już kilkanaście egzemplarzy SUVów Mercedes-Benz, które dotychczas bez żadnej awarii pokonały łącznie dystans kilkuset tysięcy kilometrów.

W sierpniu br. po raz kolejny flotę GOPR zasiliło 8 egzemplarzy modelu GLC 220 d 4MATIC. Samochody te służą ratownikom zarówno w codziennej pracy w górach, jak i przy prowadzeniu szkoleń. W trosce o najwyższe bezpieczeństwo podczas jazdy nieutwardzonym drogami, w lasach i po zmroku auta wyposażono w aktywne reflektory LED oraz pakiet Off-Road z dodatkowymi osłonami podwozia i podniesionym zawieszeniem. Dodatkowo w tym roku Fundacja GOPR otrzymała uterenowionego busa Vito Tourer z napędem 4x4.

W czwartek 23 listopada 2017 roku w Warszawie Mercedes-Benz Polska uhonorowano za wieloletnią współpracę z GOPR. Specjalną statuetkę z rąk Jacka Dębickiego, naczelnika GOPR-u, odebrał Artur Konarski, szef produktu i marketingu Mercedes-Benz Polska. Jej wręczenie zbiegło się z obchodami jubileuszu 65-lecia GOPR. „Świętujemy nie tylko 65. urodziny GOPR, ale i kolejny rok współpracy z Mercedes-Benz Polska. Niedawno po raz piąty otrzymaliśmy nowe samochody. Znakomicie ułatwiają nam one prowadzenie i kierowanie akcjami ratowniczymi i bardzo dobrze sprawują się w terenie. Współpraca z Mercedes-Benz Polska jest wyróżnieniem i uznaniem dla trudnej pracy ratowników górskich GOPR” – powiedział Jacek Dębicki, naczelnik GOPR. „Mercedes współpracuje z najlepszymi. A GOPR to elita wśród służb ratowniczych. Cieszymy się z naszej udanej współpracy, tym bardziej że zadania GOPR – zapewnienie bezpieczeństwa, edukacja oraz ochrona środowiska – wpisują się w wartości Mercedes-Benz” – dodał Artur Konarski.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma zasięg ogólnokrajowy, działa przede wszystkim w regionach górskich (z wyłączeniem Tatr). Głównymi zadaniami GOPR jest niesienie pomocy w górach ludziom, zapobieganie wypadkom, a także ochrona środowiska górskiego. Ratownicy są skupieni w siedmiu Grupach regionalnych. Obecnie GOPR zrzesza 112 ratowników etatowych i 850 czynnych ratowników ochotników. Obszar, jaki zabezpiecza, obejmuje pasma gór od Karkonoszy przez Jurę Krakowsko-Częstochowską aż po Bieszczady – łącznie to ponad 20 tys. km2. Tylko w I półroczu br. ratownicy pogotowia interweniowali blisko 860 razy, a w trakcie swoich akcji uratowali 910 osób.