Warszawa,
10
grudnia
2019
|
12:49
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Polska z wyróżnieniem w konkursie Lider Elektromobilności 2019

 

Polski oddział Mercedes-Benz został uznany za jedną z firm najbardziej zaangażowanych w rozwój zrównoważonego transportu w Polsce – otrzymał wyróżnienie w konkursie Lider Elektromobilności 2019, przyznawane przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz globalną organizację świadczącą usługi doradcze PwC (PricewaterhouseCoopers). To efekt szeroko zakrojonych działań Mercedes-Benz na naszym rynku, związanych nie tylko z wprowadzaniem nowych niskoemisyjnych modeli samochodów, ale i pionierskich usług – np. wyposażenia całej sieci dealerskiej w ładowarki aut elektrycznych dla klientów.

Konkurs Lider Elektromobilności wyłania firmy i organizacje szczególnie zaangażowane w rozwój polskiego transportu zero- i niskoemisyjnego, które w ostatnich 12 miesiącach zrealizowały najwięcej działań w obszarze elektromobilności. Statuetki zostały wręczone przed Światowym Forum Elektromobilności (Global e-Mobility Forum 2019), organizowanym przez polską Prezydencję 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu oraz Ministerstwo Klimatu, we współpracy z PSPA.

W tym roku odbyła się druga edycja konkursu. Polskich Liderów Elektromobilności 2019 wybrano na podstawie ankiet przeprowadzonych w okresie od sierpnia do października br. wśród prywatnych oraz państwowych przedsiębiorstw i instytucji będących operatorami flot samochodów, dostawcami pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania, podzespołów lub usług związanych z branżą elektromobilności.

Mercedes-Benz trafił do grona 7 firm nagrodzonych i wyróżnionychw konkursie Lider Elektromobilności 2019. Każda z nich przeciera szlaki i należy do innowatorów branży motoryzacyjnej. Tylko w tym roku Mercedes-Benz wprowadził do oferty szereg niskoemisyjnych modeli z hybrydowym napędem plug-in, łączących możliwość jazdy lokalnie bezemisyjnie z dużym zasięgiem, oraz przełomowego, w pełni elektrycznego SUV-a EQC. Równocześnie Mercedes-Benz Polska aktywnie poszerza swoją ofertę usług w segmencie elektromobilności – oddział wprowadził pierwszą w Polsce kompleksową ofertę instalacji domowych ładowarek samochodowych „charge@home” i jako pierwszy w pełni wyposażył swoją sieć dealerską w stacje ładowania dla klientów.

Nagrodę w imieniu Mercedes-Benz Polska odebrał Aleksander Rzepecki, menedżer ds. wdrażania pojazdów elektrycznych w klastrze Europy Środkowej, Mercedes-Benz Polska, który powiedział: – W Mercedes-Benz patrzymy na pojazdy elektryczne jako na kompleksowy ekosystem – dlatego poza samochodami oferujemy wygodne rozwiązania m.in z obszaru ładowania. Dzięki naszej ofercie klient przy zakupie auta może także kupić ładowarkę (tzw. Wallboxa), zlecić usługi instalacyjne i obsługę. Również nasza sieć dealerska zdaje sobie sprawę, że samochody na prąd wymagają całego ekosystemu. Ponieważ w Polsce sieć publicznych ładowarek jest jeszcze słabo rozwinięta, każdy klient Mercedes-Benz ma pewność, że będzie mógł naładować swój wóz u dowolnego dealera naszej marki.

To niejedyne wyróżnienie z dziedziny elektromobilności, jakie Mercedes-Benz otrzymał ostatnio w Polsce. Nowy elektryczny model EQC zdobył tytuł Elektrycznego Samochodu Roku przyznany podczas targów EkoFlota 2019, odbywających się niedawno w Poznaniu. EQC łączy funkcjonalność SUV-a i typowy dla Mercedesów komfort ze sportowymi osiągami (0-100 km/h w 5,1 s) oraz zasięgiem przekraczającym 400 km.