Warszawa/Gdańsk,
13
października
2021
|
16:16
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz przybliża zieloną motoryzację podczas konferencji Infoshare 2021

Już 14 i 15 października w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja konferencji Infoshare – spotkanie światów technologii i biznesu. To największe takie wydarzenie w naszej części Europy i interesująca propozycja dla entuzjastów nowych rozwiązań technicznych oraz tych, którzy śledzą marketingowe trendy i chcą spotkać trendsetterów z branży. Konferencja odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i w formacie online. Jedną z jej atrakcji będzie dyskusja na temat zielonej motoryzacji, którą Andrzej Bargiel, uznany skialpinista i ambasador marki Mercedes-Benz, odbędzie z dziennikarką radiową Dagmarą Kowalską.

Jak co roku konferencja infoshare przyciąga inspirującymi prelekcjami i możliwością nawiązania kontaktów. To propozycja zarówno dla inwestorów, przedsiębiorców i programistów, jak i dla przedstawicieli start-upów, marketingowców czy pasjonatów nowych technologii. Dwudniowe wydarzenie dzieli się na sceny tematyczne, a do jego głównych atrakcji należą m.in. wystąpienia światowej klasy specjalistów na temat ochrony danych oraz uczenia maszynowego. Nie zabraknie też przydatnych warsztatów, na przykład z zakresu handlu oraz reklamy w internecie, przygotowywania filmów i podkastów czy wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań w codziennej pracy. Najlepsze start-upy rywalizują w konkursie z wysokimi nagrodami pieniężnymi, a w ramach relaksu na gości konferencji czeka impreza z koncertem.

W programie jest też wystąpienie dla fanów motoryzacji. W czwartek 14 października o godzinie 12:30 odbędzie się dyskusja na temat zielonej motoryzacji pod patronatem Mercedes-Benz. Wezmą w niej udział Andrzej Bargiel, ambasador marki spod znaku trójramiennej gwiazdy, uznany sportowiec oraz miłośnik i użytkownik aut elektrycznych, oraz Dagmara Kowalska, dziennikarka radiowa, a prywatnie – miłośniczka dwóch i czterech kółek.

Rozmowa pod tytułem „Zielona motoryzacja to znacznie więcej niż samochody” będzie poświęcona przyszłości motoryzacji oraz naszym codziennym wyborom, które wpływają na środowisko. Dotyczy to również użytkowania samochodów i ich postępującej elektryfikacji – czego dowodem jest elektromobilna ofensywa modeli Mercedes-EQ. Dagmara Kowalska podejmie temat użytkowania aut zasilanych prądem w Polsce oraz rozwiązań, które proponują dziś producenci motoryzacyjni. W przypadku Mercedes-Benz jest to cały ekosystem dostępnych usług i technologii mających czynić elektromobilność intuicyjną i przyjazną w użytkowaniu. O swoich doświadczeniach opowie jej właśnie Andrzej Bargiel, który od kilku lat porusza się samochodami Mercedesa z napędami alternatywnymi.

Goście infoshare będą mogli na własnej skórze przekonać się o możliwościach elektrycznych Mercedesów. Podczas konferencji prezentowany będzie egzemplarz najnowszej elektrycznej limuzyny z gwiazdą – modelu EQS, który m.in. dzięki swojej wzorowej aerodynamice może przejechać na jednym ładowaniu nawet 780 km w cyklu WLTP. Na fanów nowych technologii czeka również pokaz „wnętrzności” akumulatora PB300, stosowanego w hybrydowym zespole napędowym plug-in w modelach takich jak Klasa C, Klasa E, Klasa S oraz GLC. Bateria o nominalnej pojemności 13,8 kWh jest produkowana w polskiej fabryce Mercedes-Benz w Jaworze, gdzie poza akumulatorami do hybryd plug-in powstają także baterie do samochodów w pełni elektrycznych i silniki spalinowe. Zakłady w Jaworze, w odległości około 70 km od Wrocławia, należą do pionierów tzw. zielonej produkcji – to nowoczesna fabryka zbudowana zgodnie z ideą „Przemysłu 4.0”, zasilana energią z odnawialnych źródeł.

Ponadto przez dwa dni goście wydarzenia mogą odbywać jazdy testowe modelami Mercedesa z napędami alternatywnymi i zadawać ekspertom Mercedes-EQ nurtujące ich pytania na temat oferty samochodów czy możliwości ładowania.

Wstęp na otwarte sceny, po wcześniejszej rejestracji, jest darmowy; konferencję można również śledzić online. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://infoshare.pl/.