Warszawa,
03
lutego
2017
|
10:31
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Sprinter laureatem konkursu Auto Lider 2016.

Podsumowanie

2 lutego 2017 roku odbyła się gala finałowa konkursu Auto Lider 2016. Czytelnicy magazynów Motor i Auto Moto oddawali głosy w kilkudziesięciu kategoriach, a zwycięzcą kategorii „Auto Dostawcze” został Mercedes-Benz Sprinter.

Konkurs, organizowany jest przez Wydawnictwo Bauer, wydawcę czasopism Auto Moto oraz Motor, obchodził w tym roku swój piętnasty jubileusz. W 15 kategoriach zaprezentowano najważniejsze premiery roku 2016, najciekawsze modele, projekty marketingowe branży motoryzacyjnej, innowacje i marki. Dla Sprintera jest to już trzeci tytuł w tym prestiżowym konkursie i czwarty dla samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

Sprinter pozostaje samochodem wyznaczającym standardy w swojej klasie. W dziedzinie komfortu jazdy i bezpieczeństwa oferuje na wyposażeniu seryjnym m.in. asystenta bocznego wiatru, a na życzenie dostępne są zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, takie jak układy monitorowania pasa ruchu i martwego pola, asystent świateł drogowych czy system antykolizyjny. Kontynuuje tym samym wzorce pierwowzoru – warto przypomnieć, że zaprezentowana w 1995 roku pierwsza generacja Sprintera była pierwszym samochodem dostawczym wyposażonym seryjnie w hamulce tarczowe wszystkich kół oraz system ABS.

Obecna generacja Sprintera wyróżna się nie tylko systemami bezpieczeństwa i wspomagającymi pracę kierowcy, ale także wieloma wariantami nadwoziowymi i wagowymi, ekonomicznymi i nowoczesnymi silnikami, dopracowanymi właściwościami jezdnymi, bardzo szerokimi możliwościami konfiguracji wyposażenia dodatkowego oraz atrakcyjną stylistyką.

Dzięki temu Mercedes-Benz Sprinter od lat cieszy się uznaniem i niesłabnącym zainteresowaniem ze strony nawet najbardziej wymagających Klientów. To wszystko przekłada się na wyniki sprzedaży - w 2016 roku Sprinter znalazł w Polsce ponad 4100 nabywców (ponad 27% więcej niż w 2015), a jego sprzedaż wciąż rośnie.