Warszawa,
20
lipca
2016
|
02:00
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Vans – pierwsze półrocze pod znakiem wzrostów.

Podsumowanie

Warszawa. Mercedes-Benz Polska prezentuje wyniki sprzedaży samochodów dostawczych po pierwszym półroczu 2016 roku. Udana strategia przyniosła wymierne efekty w postaci ilości rejestracji w danych oficjalnie opublikowanych przez PZPM.

Tegoroczne wyniki sprzedażowe samochodów dostawczych Mercedes-Benz pozwalają bez wątpienia stwierdzić, że wysoka jakość produktu w połączeniu z jego trwałością jest elementem cenionym przez Klientów. Dzięki odpowiedniemu balansowi w ramach działań marketingowych i strategii cenowych, sprzedaż samochodów dostawczych – Sprintera, Vito, Citana i Klasy V wyniosła na koniec pierwszego półrocza 3197 szt (przyjmując kryterium ilości rejestracji).  

W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku, oznacza to wzrost o prawie 700 szt. (+27,6%) i jednoczesny wzrost udziału rynkowego do poziomu 8,89%.

Wzrostową tendencję obrazują także, gdzie Mercedes-Benz zajął 4 miejsce, z prawie 10-cio procentowym udziałem w rynku (690 zarejestrowanych pojazdów).

 

Cała gama samochodów dostawczych z sukcesami.

W segmencie małych aut dostawczych,  sprzedaż Citana na koniec czerwca wyniosła 361 sztuk. Dla Citana oznacza ona duży krok naprzód – w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku przekłada się ona na wzrost ilości sprzedanych aut o ponad 60%!

W segmencie aut dostawczych średniej wielkości, wynik zgranego duetu Vito-Klasa V wyniósł 764 egzemplarze.  Szczególnie udany był czerwiec, który zakończył się dla firmy 4 wynikiem w Polsce. Co istotne, Klasa V wciąż okazuje się strzałem w dziesiątkę – ponad 300 sprzedanych sztuk to bardzo dobry wynik, zważywszy na luksusowy charakter auta.

W segmencie dużych aut dostawczych, 2072 Sprintery trafiły do rąk Klientów, co przekłada się na wzrost udziału rynkowego o 0,75 p.p i w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku – o ponad 35% więcej sprzedanych samochodów. Od czerwca dostępne są nowo wprowadzone warianty wagowe oraz wzmocnione silniki, co powinno przełożyć się na dalszy wzrost zainteresowania Sprinterem.