Buenos Aires,
19
kwietnia
2017
|
14:19
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Vans inwestuje 150 mln euro w produkcję nowej generacji Sprintera w Argentynie

Podsumowanie
  • Inwestycja 150 mln euro w uruchomienie produkcji nowej generacji Sprintera w fabryce Mercedes-Benz w Argentynie
  • Trwają już przygotowania do fazy „rozkręcania” produkcji zarówno w Argentynie, jak i w innych zakładach wytwarzających Sprintera
  • W Argentynie powstanie ponad 500 dodatkowych miejsc pracy
  • Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz: „Nasza inwestycja w Argentynie podkreśla znaczenie lokalnego rynku, tutejszych klientów i naszego znakomitego argentyńskiego zespołu”

Ponad 150 mln euro oddział Mercedes-Benz Vans zainwestuje w produkcję nowej generacji Sprintera w Argentynie. Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans, ogłosił to podczas osobistego spotkania z Mauricio Macrim, prezydentem Republiki Argentyńskiej. Trwają już przygotowania do uruchomienia produkcji nowej odsłony modelu zarówno w fabryce w Argentynie, jak i w innych zakładach wytwarzających Sprintera. Pełna produkcja we wszystkich zakładach rozpocznie się przed końcem tej dekady. W ramach fazy „rozkręcania” produkcji nowego Sprintera oraz zwiększania jej wolumenu w argentyńskiej fabryce Mercedes-Benz Vans powstanie ponad 500 dodatkowych miejsc pracy. Obecnie oddział zatrudnia tam łącznie około 2300 osób.

Volker Mornhinweg: „Argentyna odgrywa kluczową rolę w realizacji naszej międzynarodowej strategii wzrostu »Mercedes-Benz Vans goes global« – i tak też będzie w przyszłości. Nasza inwestycja podkreśla znaczenie lokalnego rynku, tutejszych klientów i naszego znakomitego argentyńskiego zespołu. Działamy tu od wielu lat, a Sprinter - jako model globalny – jest niekwestionowanym liderem krajowego rynku. Profesjonalna praca naszej lokalnej ekipy, jak również naszych argentyńskich dostawców zapewnią najwyższą jakość każdego modelu Mercedes-Benz Vans, jaki tu powstaje”.

Roland Zey, Dyrektor Zarządzający ds. marketingu i sprzedaży na rynkach Ameryki Łacińskiej: „Sprinter, nasz sztandarowy van, słynie ze swojej wszechstronności i oferuje klientom bardzo efektywne i niezawodne rozwiązania transportowe. Bardzo cieszymy się, że kolejna generacja będzie miała jeszcze wyższe aspiracje – a do tego ustanowi nowe standardy w zakresie łączności”.

 

Mercedes-Benz Vans w Argentynie

Powstałe w 1951 r. zakłady Centro Industrial Juan Manuel Fangio w miejscowości González Catán nieopodal Buenos Aires to pierwsza fabryka Mercedes-Benz poza granicami Niemiec. Od 1996 r. oddział Mercedes-Benz Argentina zbudował tu łącznie około 290 000 Sprinterów. Od 2015 r. zakład produkuje również średniej wielkości model Vito. Dodatkowo, zajmuje się montażem podwozi autobusów i ciężarówek. Fabryka zajmuje powierzchnię około 2 mln m kw.

W 2016 r. Mercedes-Benz stworzył w Buenos Aires nowe Centrum Kompetencji, służące wzmocnieniu organizacji marketingu, sprzedaży oraz działań posprzedażnych w Ameryce Środkowej i Południowej. Centrum jeszcze bardziej koncentruje się na specyfice branży aut dostawczych. W ten sposób Mercedes-Benz Vans pozycjonuje się jeszcze bliżej klientów i rynków Ameryki Łacińskiej.

 

Mercedes-Benz Vans w skrócie

Oddział Mercedes-Benz Vans jest globalnym dostawcą pełnej gamy samochodów użytkowych i powiązanych z nimi usług. Jego światowa gama produktów w segmencie komercyjnym obejmuje duży pojazd dostawczy Sprinter, średniej wielkości model Vito (w USA sprzedawany pod nazwą Metris) oraz miejskie auto dostawcze Citan. W segmencie pojazdów dla klientów indywidualnych oddział oferuje vana – Klasę V – oraz kampery Marco Polo. Mercedes-Benz Vans dysponuje fabrykami w dziewięciu lokalizacjach: w Niemczech, Hiszpanii, USA, Argentynie, Chinach (joint venture z Fujian Benz Automotive Co., Ltd.), we Francji (strategiczny alians z Renault-Nissan) oraz w Rosji (z partnerami – firmami GAZ i YaMZ). Oddział systematycznie wykorzystuje swój nowy potencjał wzrostu, realizując globalną strategię „Mercedes-Benz Vans goes global”. W ramach poszerzania swojego portfolio przygotowuje się do premiery Klasy X, pierwszego pick-upa premium na świecie. W pierwszej kolejności model ten zadebiutuje pod koniec 2017 r. w Europie. W 2018 r. pojawi się na innych kluczowych rynkach, takich jak RPA, Australia, Nowa Zelandia, Argentyna i Brazylia. Klasa X będzie wytwarzana we współpracy z aliansem Renault-Nissan. Jej produkcja wystartuje w tym roku w fabryce Nissana w Barcelonie. Później pick-up będzie produkowany również w zakładach w Cordobie.