Warszawa/Stuttgart,
31
maja
2017
|
12:19
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz Vans zwiększa swoje zaangażowanie w triathlon.

Podsumowanie

Mercedes-Benz Vans poszerzają swoje trzyletnie jak dotychczas zaangażowanie w triathlon, a swoje zaufanie pokładaja w sile kobiet ­– nową ambasadorką Klasy V zostaje profesjonalna triathlonistka Daniela Ryf, aktualna mistrzyni IRONMAN Hawaii. W Polsce Mercedes-Benz Polska wspiera zawody Enea 5150 Warsaw oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife.

Wsparcie dla zawodów triathlonowych w Polsce.

Odział samochodów dostawczych Mercedes-Benz Polska aktywnie wspiera zawody triatlonowe. Niezmiennie, Mercedes-Benz pozostaje partnerem zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife. Zawody te z roku na rok podnoszą swoją rangę, co przekłada się na wzrastającą z roku na rok liczbę zawodników. Ponadto, zawody ENEA IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife zajęły 10. miejsce w kategorii „Najlepsze wrażenia ogólne” oraz „Najlepsza trasa biegowa” wśród 96 ocenianych zawodów z serii IRONMAN 70.3 oraz uzyskały tytuł najlepszej imprezy sportowej w Gdyni. Samochody dostawcze Marcedes-Benz z Klasą V stanowią doskonałe wsparcie dla zawodników.

- Klasa V to idealny samochód dla osó ceniących wszechstronność, wygodę i prestiż – żadne inne auto na rynku nie łaczy tak doskonale cech vana z samochodami osobowymi marki premium, jaką jest Mercedes-Benz. Dla osób spędzających aktywnie swój wolny czas jest to wręcz wymarzone auto – jednego dnia możemy zapakować samochód rowerami lub innym sprzętem treningowym, a następnego dnia wyjechać na wakacje z siódemką znajomych – mówi Piotr Wójcik, Marketing Manager Vans.

W tym roku Samochody Dostawcze Mercedes-Benz będą obecne również na warszawskiej edycji zawodów IRONMAN European Tour - Enea 5150 Warsaw.

 

Daniela Ryf nową ambasadorką Klasy V

"Od samego początku nasze zaangażowanie w triathlon prowadzimy z myślą o zrównoważonym rozwoju i systematycznie je poszerzamy. Triathlonistki po raz pierwszy wsparliśmy w 2016 r. i spotkało się to z pozytywnym odbiorem. Cieszę się zatem, że Daniela Ryf wzmacnia naszą drużynę »PowerLadies« – jak nazywamy profesjonalne triathlonistki, które wspieramy” – mówi Sonja Schneemann, szefowa komunikacji marketingowej Mercedes-Benz Vans.

Urodzona w Szwajcarii Daniela Ryf profesjonalnie trenuje triathlon od 2007 r. W latach 2015 i 2016 dwa razy z rzędu triumfowała w legendarnych zawodach IRONMAN na Hawajach. Jako nowa ambasadorka marki Mercedes-Benz Vans, 29-latka podróżuje teraz Klasą V. Jej pierwszy oficjalny występ w nowej roli nastąpi jeszcze w lutym, podczas trasy Laureus Sport for Good Tour zorganizowanej na tydzień przed wręczeniem nagród Laureus World Sports Awards. Trasa koncentruje się na promowaniu działań fundacji Laureus, pomagającej potrzebującym dzieciom i młodzieży.

Poza Danielą Ryf Mercedes-Benz Vans niezmiennie wspiera trzy inne triathlonistki z drużyny „PowerLadies”: Anję Beranek z Niemiec, Kaisę Lehtonen z Finlandii oraz Åsę Lundström ze Szwecji. W nadchodzącym sezonie oddział kontynuuje też współpracę z jednym z najlepszych niemieckich triathlonistów Sebastianem Kienlem oraz międzynarodowym zespołem Sport for Good, do którego należą m.in. Timo Bracht, Horst Reichel oraz Julian Beuchert. Jan Frodeno, aktualny czempion IRONMAN Hawaii, jest ambasadorem marki Mercedes-Benz od 2016 r.

 

Kontynuacja sponsoringu IRONMAN European Tour

W 2017 r. Mercedes-Benz Vans poszerza swoją umowę sponsorską dotyczącą zawodów IRONMAN European Tour o nowe imprezy: IRONMAN 70.3 Luksemburg, IRONMAN Maastricht, IRONMAN Hamburg oraz IRONMAN Włochy Emilia-Romania. IRONMAN to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie, rozgrywany w ponad 50 państwach, zaś liczba uczestników to 300 tysięcy osób. W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea 5150 Warsaw oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife.