Warszawa,
22
lutego
2019
|
16:30
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz wspiera esport jako partner ESL One w Katowicach

Mercedes-Benz wsłuchuje się w puls nowej generacjii aktywnie wspiera coraz popularniejszy świat esportu. Producent ze Stuttgartu będzie partnerem najważniejszego turnieju e-sportowego - ESL One w Katowicach (22-24 lutego 2019 r.), w którym weźmie udział 12 najlepszych drużyn na świecie. To jedna z największych tego rodzaju imprez w Europie. Podczas turnieju w katowickim Spodku premierowo w Polsce zostanie pokazany Nowy Mercedes-Benz CLA Coupé, który na nowo ustanawia klasowe standardy w dziedzinie aerodynamiki i systemów wspomagających kierowcę.

Dwucyfrowe wskaźniki wzrostu popularności, wyprzedane miejscana stadionach całego świata, roczne pule nagród przekraczające 100 milionów euro i niemal 500 milionów godzin streamingu oglądanych co miesiąc – esport cieszy się coraz większym uznaniem i z powodzeniem może być już uznawany za „prawdziwą” dyscyplinę sportową. Z jednej strony to odzwierciedlenie społecznych zmian w postaci postępującej cyfryzacji, z drugiej esport, tak samo jak inne dyscypliny, wymaga od zawodników ogromnej koncentracji, specyficznych umiejętności, zdolności do pracy zespołowej oraz szybkości działania.

Od końca 2017 roku globalny świat esportu aktywnie wspiera Mercedes-Benz – jako partner i współorganizator turniejów ESL One. Producent ze Stuttgartu odpowiada w ten sposób na najnowsze trendy i dociera do nowej, młodej klienteli – i to bezpośrednio w ich własnym środowisku. Sponsoring turniejów ESL One stanowi naturalną kontynuację kampanii „Grow up”, promującej młodzieńczą twarz Mercedes-Benz oraz bestsellerowe kompaktowe modele z gwiazdą. A prezentowany po raz pierwszy w Polsce Nowy Mercedes-Benz CLA Coupe wpisuje się w nową odnowioną gamę modeli kompatktowych.

Już w ten weekend, 22-24 lutego 2019 roku, w Katowicach odbędzie się turniej ESL One w wieloosobowej grze strategicznej Dota 2. Drużyny ze światowej czołówki zawalczą o nagrody o łącznej puli wynoszącej ponad 1,1 mln złotych, a ich mecze będą śledzić tłumy widzów w katowickim Spodku oraz w sieci, za pośrednictwem streamingu.

Dla gości imprezy Mercedes-Benz przygotował wiele atrakcji – m.in. możliwość odbycia jazd testowych najnowszymi modelami.

Podczas turnieju ESL One w Katowicach, po raz pierwszy w Polsce, zadebiutuje też najnowszy Mercedes-Benz CLA Coupé – większy i dojrzalszy od poprzednika, a jednocześnie tak samo dynamiczny i młodzieńczy jak dotąd. Druga generacja sportowego coupe z gwiazdą wyróżnia się m.in. jeszcze bardziej funkcjonalnym nadwoziem, zupełnie nowym systemem multimedialnym MBUX ze sztuczną inteligencją, nowymi, wydajnymi silnikami oraz elementami wyposażenia zarezerwowanymi dotąd dla luksusowych limuzyn.

Turniej ESL One rozpocznie się w sobotę 23 lutego o godzinie 11.30 w katowickim Spodku przy al. Korfantego 35.