Warszawa,
06
maja
2020
|
16:02
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz wspiera KINO 2020, czyli Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny

Nagroda Mercedesa dla najlepszego filmu o kobietach na Festiwalu KINO 2020 – Pierwszego Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny (16 i 17 maja, TVN Fabuła).

Mercedes-Benz zawsze miał serce dla srebrnego ekranu. Pojawiał się na wielu planach filmowych – i to po obu stronach kamery. Wystarczy wspomnieć takie klasyki jak „Dwoje na drodze” (1967), w którym Audrey Hepburn i Albert Finney udają się cabrioletem SL na wakacje do Francji, czy kryminalny „Gone in 90 seconds” ze słynnym „No one can steal a Mercedes”, po rodzime kino, jak np. „Nie lubię poniedziałku”, „Dzięcioł” „Kołysanka”.

Marka od kilkunastu lat wspierała i wspiera film, twórców filmowych i festiwale filmowe we Wrocławiu, Krakowie, Gdyni czy Kazimierzu Dolnym. „Jako że w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną wiele z nich się nie odbędzie, przyjęliśmy zaproszenie od Festiwalu KINO 2020 – Pierwszego Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny organizowanego 16 i 17 maja na antenie TVN Fabuła. Postanowiliśmy ufundować Nagrodę Specjalną w wysokości 5 000 PLN dla najlepszego (naszym zdaniem) filmu o kobietach. Nagroda wpisuje się w inicjatywę „She’s Mercedes”, w ramach której marka dociera do kobiet – aktualnych i potencjalnych Klientek Mercedesa.” – mówi dr Ewa Łabno-Falęcka z Mercedes-Benz Polska.

Festiwal KINO 2020 ma na celu zachęcić twórców do zaprezentowania ich wizji współczesnego kina czasu izolacji. Jury Festiwalu złożone z wielkich polskich twórców filmowych, takich jak: Agnieszka Holland, Joanna Kos-Krauze, Agnieszka Smoczyńska, Jagoda Szelc, Piotr Domalewskiego oraz Tomasz Wasilewski, wybierze najlepsze prace konkursowe w 5 kategoriach: komedia, dramat, dokument, horror oraz science-fiction.

„KINO 2020 to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w tak trudnych czasach firma Mercedes zdecydowała się zaangażować w nasz projekt i zostać partnerem Festiwalu oraz ufundować jedną z Nagród Specjalnych. Jesteśmy też dumni, że udało nam się zgromadzić wokół tego projektu wybitnych polskich twórców, wszystkich nas bowiem łączy miłość do polskiego kina” – tłumaczy Kasia Mazurkiewicz, szefowa TVN Fabuła i pomysłodawczyni Festiwalu.

Zgłoszenia na konkurs można wysyłać do 5 maja. Najwyżej ocenione dzieła zostaną zaprezentowane na antenie TVN Fabuła 16 i 17 maja br.