Warszawa,
03
listopada
2023
|
12:33
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz wspiera nowy festiwal muzyczny Inside Seaside w Gdańsku

11 i 12 listopada w Gdańsku odbędzie się Inside Seaside – dwudniowe święto fanów muzyki z udziałem polskich i zagranicznych artystów. To festiwal muzyczny nowego formatu, organizowany przez agencję eventową Live, która odpowiada m.in. za organizacje czternastu edycji słynnej trasy koncertowej Męskie Granie. Tym razem koncerty i liczne wydarzenia towarzyszące odbywają się pod dachem, w halach AmberExpo. Mercedes-Benz jako partner wydarzenia zapewni m.in. obsługę logistyczną artystów i organizatorów, oddając do ich dyspozycji flotę innowacyjnych, w pełni elektrycznych limuzyn i SUV-ów z rodziny EQE i EQS, luksusowe vany – EQV i Klasę V, a także pojazdy użytkowe – Vito i Sprintera.

Do grona artystów, których można posłuchać i zobaczyć podczas festiwalu, należą m.in.: Nothing But Thieves, Tom Odell, Milky Chance, Leszek Możdżer, Brodka, czy Kaśka Sochacka. Kompletne zestawienie muzyków, którzy wystąpią na trzech scenach Inside Seaside, można znaleźć na stronie https://insideseaside.pl/artysci/.

Inside Seaside to festiwal halowy, jakiego w Polsce jeszcze nie było – pozwala spędzić weekend w przestrzeni buzującej od muzyki, jak i atrakcji pozamuzycznych. Rynek festiwalowy to zarówno ugruntowane, duże imprezy muzyczne z tradycjami, jak i te nowsze – wszystkie odbywające się w sezonie letnim. Jesienią nie ma w Polsce dużego, halowego wydarzenia ze zróżnicowanym programem muzycznym. Tę festiwalową niszę wypełni Inside Seaside. Nazwa wydarzenia nawiązuje do jego nadmorskiej lokalizacji.

W ramach imprezy odbędzie się szereg innych aktywności, m.in. pokazy filmowe, sesje silent disco oraz targi plakatu (więcej szczegółów pod adresem: https://insideseaside.pl/aktywnosci/). Powstanie też specjalna Strefa Rozmów Radia 357, w której odbędzie się cykl rozmów publicystycznych z udziałem znanych osobistości, prowadzonych przez dziennikarki i dziennikarzy związanych z Radiem 357. Wśród gości pojawią się m.in. kompozytor muzyki filmowej Zbigniew Preisner, dziennikarz Radomir Wit czy architekt Robert Konieczny.

Indoorowy festiwal Inside Seaside organizuje agencja eventowa Live, która odpowiadała m.in. za obsługę wielu edycji cenionej letniej trasy koncertowej z cyklu Męskie Granie. To swego rodzaju gwarancja jakości: agencja Live działa na rynku od 1999 r. i ma rozległe doświadczenie w organizacji imprez, od wydarzeń masowych, które odbijają się szerokim echem w całej Polsce, aż po te bardziej kameralne. Obok festiwali muzycznych należą do nich wydarzenia sportowe, w tym Orlen Warsaw Marathon oraz ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023, a także specjalne eventy, jak np. Clarkson, Hammond & May Live na Verva Street Racing czy polska premiera nowego Mercedesa Klasy S. Za swoje dokonania agencja otrzymała wiele prestiżowych nagród w branży eventowej i marketingowej, zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym Effie Awards czy Fryderyk.

„Chcemy stworzyć nowy format na polskiej scenie festiwalowej i jesteśmy podekscytowani, że pierwsza edycja wydarzenia ściągnęła tylu znakomitych artystów. Mamy duże ambicje i cieszymy się, że w tę podróż razem z nami udają się nasi zaufani partnerzy, tacy jak Mercedes-Benz, z którym mamy ogromną przyjemność pracować od kilkunastu lat. Wspólnie zadbamy o satysfakcję naszych Gości. Mamy nadzieję, że wszyscy będą się tu świetnie bawić – i że, co najważniejsze, będzie to dopiero pierwsza z wielu edycji Inside Seaside” – mówi Bartłomiej Cnota, Event Director LIVE< producent wykonawczy Inside Seaside.

Mercedes-Benz Polska wspiera wydarzenie na wielu polach. Zadba między innymi o stronę logistyczną wydarzenia, zapewniając artystom i organizatorom transport w pełni elektrycznymi limuzynami oraz SUV-ami z rodziny EQE i EQS. Do dyspozycji gości będą także luksusowe vany z gwiazdą: elektryczny model EQV oraz Klasa V. Każdy z tych modeli łączy wzorową wydajność z najwyższym, typowym dla Mercedesa poziomem komfortu oraz bezpieczeństwa – doskonale nadaje się więc do odbywania relaksujących podróży podczas festiwalu. Ponadto Mercedes-Benz dostarczy pojazdy użytkowe – Vito i Sprintera, a podczas imprezy zaprezentuje najnowszą Klasę E oraz możliwości innowacyjnego nagłośnienia Burmester 4D i technologii Dolby Atmos.

Wśród atrakcji czekają również jazdy testowe modelami: EQE, EQS SUV oraz nową klasą E. Jazdy testowe organizowane są przez dealera MB BMG Goworowski na miejscu wydarzenia.

Dodatkowe informacje na temat festiwalu oraz biletów znajdują się na stronie https://insideseaside.pl/