Warszawa,
31
sierpnia
2018
|
14:57
Europe/Warsaw

Mercedes-Benz zaprasza do cyfrowego świata: Dzień Otwarty Digital & IT w Legnicy

7 września br. odbędzie się Dzień Otwarty Digital & IT w Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Legnicy. Spółka zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pracą w dziale Digital & IT w fabryce silników Mercedesa w Jaworze. Będzie można posłuchać ciekawych prelekcji czy porozmawiać z przedstawicielami spółki o możliwości zatrudnienia.  

Otwarcie fabryki planowane jest na czerwiec 2019. Do tego czasu spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland zamierza zatrudnić i wyszkolić pracowników odpowiedzialnych za wprowadzanie, utrzymanie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w Dziale Digital & IT Production. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja. Mercedes szuka otwartych, gotowych na nowe wyzwania osób, które chcą związać swoją przyszłość z Digital & IT.  

- Do rozmów o zawodowej przyszłości w Dziale Digital & IT Production zapraszamy wszystkich, które chcą związać swoją przyszłość z nowymi technologiami: zarówno doświadczonych ekspertów, absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków technicznych, jak i osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy lub szukają pomysłu na zawodową karierę. Oferujemy przysposobienie do zawodu i szkolenia pod okiem ekspertów Daimlera.  mówi Harry Slobodic, szef działu Digital & IT.  

Dzień Otwarty odbędzie się 7 września w godz. 12.00-18.00 w lobby biurowca Letia Business Center w Legnicy. Na zainteresowanych czekają eksperci Mercedes-Benz Manufacturing Poland oraz znani influenserzy z branży IT. Zaprezentują markę Mercedes-Benz, ideę Przemysłu 4.0 w fabryce oraz możliwości pracy i rozwoju w Dziale Digital & IT Production. Gościem specjalnym będzie Paweł Pilarczyk, założyciel i redaktor naczelny PCLab.pl, który opowie m.in. o digitalizacji, sztucznej inteligencji i robotyce oraz ich wpływie na przyszłość produkcji i branży motoryzacyjnej.  

Fabryka Mercedes-Benz w Jaworze wpisuje się w tzw. czwartą rewolucję przemysłową (Przemysł 4.0.), która za cel stawia sobie wykorzystanie super inteligentnych maszyn pozwalających na zarządzanie informacjami w czasie rzeczywistym czy cyfrowe zarządzanie produkcją. Powstające tu nowoczesne czterocylindrowe silniki do pojazdów hybrydowych oraz z napędem konwencjonalnym, trafią do zakładów Mercedes-Benz na całym świecie. Fabryka będzie zasilana wyłącznie energią odnawialną. W fabryce zatrudnienie znajdzie 1000 osób.