Warszawa,
03
września
2021
|
17:03
Europe/Warsaw

Mercedes EQC poprowadzi uczestników Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw

Niedziela 5 września w Warszawie będzie należała do miłośników pływania, jazdy na rowerze i biegania, którzy wystartują w zawodach triathlonowych Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw edycji zawodów triatlonowych Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Łącznie weźmie w nich udział blisko 1800 zawodników – zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W zmaganiach na trasie sportowcom amatorom i profesjonalistom będzie towarzyszyć flota najnowszych Mercedesów, w tym modele z hybrydowym napędem plug-in oraz w 100% elektryczne. Niedzielną rywalizację poprowadzi 408-konny SUV na prąd – EQC. W strefie EXPO na zainteresowanych aspektami zakupu i użytkowania auta elektrycznego będą czekać doradcy Mercedes-EQ.

Po rocznej przerwie do Warszawy powracają zawody spod szyldu IRONMAN. Uczestnicy Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – w sumie blisko 1800 osób – wystartują na dwóch dystansach:

  • Citi Handlowy 5150 Warsaw, czyli na tzw. dystansie olimpijskim (1,5 km pływania w Jeziorze Zegrzyńskim, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu)
  • Oraz Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, czyli tzw. „połówka” IRONMAN (1,9 km pływania w Jeziorze Zegrzyńskim, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu). Jest to nowość w przypadku zawodów organizowanych w Warszawie.

Start Citi Handlowy 5150 Warsaw zaplanowano na niedzielę, 5 września, na godz. 7:00 na plaży nad Jeziorem Zegrzyńskim. Punktualnie o 8:30 konkurencję pływacką rozpoczną uczestnicy Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Po wyjściu z wody triatloniści wsiądą na rowery i przejadą do Warszawy, gdzie z ulicy Konwiktorskiej (okolice Stadionu Polonii) wyruszą na trasę biegową prowadzącą ulicami Bonifraterską, Miodową i Krakowskim Przedmieściem – aż do zbiegu ulicą Sanguszki do mety w Multimedialnym Parku Fontann. Zwycięzca dystansu olimpijskiego spodziewany jest tam około 8:50, a najszybszy zawodnik rywalizacji IRONMAN 70.3 – około 12:00.

Oprócz dystansów dla dorosłych okazję do sprawdzenia swojej formy biegowej będą miały dzieci i młodzież. W zawodach Kids Run Warsaw, organizowanych w sobotę 4 września w Multimedialnym Parku Fontann, wystartują młodzi sportowcy w wieku od 3 do 15 lat, którzy będą mieli do przebiegnięcia dystans od 300 do 2000 m.

Imprezy z serii IRONMAN symbolizują przesuwanie granic własnych możliwości i tradycyjnie wspiera je Mercedes-Benz. Oficjalnym samochodem zawodów będzie Mercedes EQC – w 100% elektryczny, lokalnie bezemisyjny SUV, który łączy imponującą moc 408 KM i sportowe osiągi z najnowszymi systemami wspomagającymi oraz niespotykanymi wyciszeniem i komfortem jazdy. Model oferuje ponad 400 km zasięgu, a funkcja szybkiego ładowania sprawia, że na odpowiedniej stacji DC jego akumulator można napełnić z 10 do 80% w ciągu 40 min.

Poza tym sportowcom amatorom i profesjonalistom będą towarzyszyć m.in. elektryczny użytkowy Mercedes eSprinter, a także CLA 250 e z hybrydowym napędem plug-in o mocy systemowej 218 KM i aż 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pojemny akumulator z możliwością ładowania z zewnętrznego źródła prądu sprawia, że w trybie całkowicie elektrycznym to czterodrzwiowe coupe może pokonać 60-69 km (WLTP). I ten model poza „tankowaniem” z domowego gniazdka oferuje funkcję szybkiego ładowania.

Egzemplarz EQC będzie można zobaczyć z bliska także w strefie EXPO, gdzie „wystąpi” także EQA – najnowszy kompaktowy SUV na prąd z oferty Mercedes-EQ, czyli marki elektrycznych Mercedesów. EQA łączy zalety wszystkich kompaktów z gwiazdą z dynamicznym, efektywnym napędem elektrycznym i akumulatorem o pojemności 66,5 kWh netto, pozwalającym jednorazowo pokonać 426 km. Ze wszystkimi nowinkami i realiami użytkowania aut elektrycznych pomogą zapoznać się obecni na miejscu doradcy Mercedes-EQ