Stuttgart/Floryda.,
13
listopada
2023
|
14:55
Europe/Warsaw

Mercedes-Maybach łączy siły z firmą Space Perspective w drodze na skraj kosmosu

·       Bazując na ponad stuletnim pionierskim duchu, Mercedes-Maybach eksploruje nowy poziom podróżowania wspólnie ze Space Perspective – pierwszą na świecie firmą, która zaoferuje loty kosmiczne neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla

·       W pełni elektryczne samochody Mercedes-Maybach będą służyć Odkrywcom Space Perspective podczas naziemnych podróży do i ze stanowiska startu w kosmos

·       Mercedes-Maybach i Space Perspective badają integrację designu i usług hotelarskich w celu zapewnienia Odkrywcom kompleksowych doświadczeń

 Mercedes-Maybach rozpoczyna współpracę ze Space Perspective – pierwszą i jak dotąd jedyną na świecie firmą oferującą turystykę kosmiczną neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Założona w 2019 r. przez weteranów lotów kosmicznych, Jane Poynter i Tabera MacCalluma, firma Space Perspective całkowicie zmieniła podejście do podróży kosmicznych, mając na celu uczynienie lotów kosmicznych bezpieczniejszymi i bardziej dostępnymi niż kiedykolwiek wcześniej. To zasługa statku kosmicznego Neptune, składającego się z kapsuły ciśnieniowej wystrzeliwanej powoli i bezpiecznie na wysokość 30 500 metrów za pomocą gigantycznego balonu SpaceBalloon™. Aby statek był tak samo łagodny dla Odkrywców Space Perspective, jak i dla Ziemi, jego projekt bazuje na podejściu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Konfigurowalna kabina kapsuły może pomieścić ośmiu Odkrywców oraz kapitana i zapewnia wysokiej klasy wrażenia z podróży, włącznie wraz z posiłkami i koktajlami. Teraz nowi partnerzy wspólnie badają kolejne sposoby na przeniesienie magii marki Mercedes-Maybach do transformującego doświadczenia, jakie Space Perspective oferuje swoim Odkrywcom.

Samochody Mercedes-Maybach będą transportować Odkrywców jako promy naziemne do i na miejsce startu statku kosmicznego

Zgodnie ze zrównoważonym podejściem Space Perspective, Mercedes-Maybach dostarczy w pełni elektryczne samochody do transportu Odkrywców do i z obiektów Space Perspective, a także na potrzeby lokalnych działań. Dzięki temu partnerstwu klienci Space Perspective będą mogli wygodnie i ekologicznie podróżować do oraz z miejsca startu na skraj kosmosu, zlokalizowanego na Space Coast (z ang. Wybrzeże Kosmiczne) na Florydzie.

Globalna kampania marki Mercedes-Maybach przedstawia statek kosmiczny Neptune firmy Space Perspective

Innowacyjny statek kosmiczny Space Perspective pojawia się w nowym globalnym filmie marki Mercedes-Maybach i w wybranych kampanijnych materiałach – prezentując, jak wrażenia z jazdy przenoszą pasażerów do innego świata. Przypomina to misję Space Perspective, polegającą na oferowaniu Odkrywcom zmiany perspektywy poprzez lot kosmiczny.

Mercedes-Maybach i Space Perspective rozważają współpracę w zakresie projektowania i usług hotelarskich

W ramach partnerstwa Space Perspective i zespół designu Mercedes-Maybach prowadzą rozmowy na temat integracji dodatkowych elementów korzystających z doświadczenia marki Maybach.

„Nasza współpraca ze Space Perspective pozwala Odkrywcom kosmosu stylowo podróżować po powierzchni Ziemi, rozszerzając najwyższy poziom wyrafinowania i doświadczenia marki Mercedes-Maybach aż do krańców kosmosu” – powiedział Daniel Lescow, szef Mercedes-Maybach w Mercedes-Benz Group AG.

 „Połączenie naszego całkowicie elektrycznego statku kosmicznego Neptun oraz w pełni elektrycznego Mercedesa-Maybacha reprezentuje zrównoważoną i pełną inspiracji przyszłość, a Odkrywcom Space Perspective zapewnia wyśmienite wrażenia” – skomentowała Jane Poynter, założycielka i współzarządzająca Space Perspective.

„To partnerstwo przyspiesza innowacje i poszerza rynkową ekspozycję obu firm w ich branżach – elektromobilności oraz podróży kosmicznych” – dodał Taber MacCallum, założyciel i współdyrektor generalny Space Perspective.

Informacje na temat Space Perspective

Space Perspective, pierwsza i jedyna na świecie firma zajmująca się lotami kosmicznymi neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla, ma misję uczynienia podróży kosmicznych dostępnymi dla większej liczby ludzi niż kiedykolwiek wcześniej. Innowacyjny statek kosmiczny Neptun, składający się z kapsuły ciśnieniowej napędzanej gigantycznym balonem SpaceBalloon™, oferuje bezpieczną i transformującą sześciogodzinną podróż na skraj kosmosu.

Bez rakiet, nieważkości, dużych przeciążeń i wymaganego treningu – doświadczenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby było tak łagodne zarówno dla Odkrywców, jak i dla Ziemi. Pasażerowie, którzy latają z Space Perspective (firma podlega regulacjom Federalnej Administracji Lotnictwa i przestrzega wytycznych ustalonych przez NASA oraz Straż Przybrzeżną USA), mogą cieszyć się niespotykanym dotąd widokiem na naszą planetę – przez największe okna, jakie kiedykolwiek wyleciały w kosmos, a także wysokiej klasy posiłkiem i koktajlem oraz wi-fi. To wszystko w zaciszu pierwszego na świecie kosmicznego salonu (ang. Space Lounge).

Firma Space Perspective, z siedzibą w Space Coast na Florydzie, została założona w 2019 r. przez weteranów lotów kosmicznych: Jane Poynter i Tabera MacCalluma, którzy poznali się jako członkowie załogi Biosfery 2. Później założyli firmę Paragon Space Development Corporation, która opracowuje technologię systemów kontroli środowiska, zastosowaną na przykład w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). W szerszym ujęciu zespół Space Perspective odegrał kluczową rolę w rozwoju każdego amerykańskiego załogowego statku kosmicznego na przestrzeni ostatnich 40 lat.

Space Perspective wznawia w tym roku bezzałogowe loty testowe, torując drogę do lotów testowych z załogą w przyszłym roku. Pod koniec 2024 roku firma zamierza rozpocząć komercyjne loty dla ponad 1650 biletowanych dotychczas Odkrywców. Trwa już przyjmowanie rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji lub zarezerwować wycieczkę, proszę odwiedzić stronę www.spaceperspective.com.