Warszawa,
25
marca
2024
|
11:21
Europe/Warsaw

Mercedes-Maybach EQS SUV dostępny w sprzedaży w Polsce

·         Nadzwyczajne wrażenia z jazdy na napędzie elektrycznym

·         Elegancja, luksus i wygoda z efektem kokonu

·         Model dostępny także z cyfrowym kluczykiem

Po wprowadzeniu na rynek północnoamerykański Mercedes-Maybach EQS 680 SUV (zużycie energii w cyklu mieszanym: 22,0–24,1 kWh/100 km; emisje CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km; WLTP) jest teraz dostępny w sprzedaży również w Europie. W Polsce cena modelu wynosi od 979 900 zł.

Mercedes-Maybach EQS SUV ustanawia nowy standard w świecie elektromobilności. Jego elegancki design z charakterystycznymi dla Maybacha elementami na życzenie można połączyć z dwukolorowym lakierowaniem. Opcjonalny pakiet Night Series pozwala dodatkowo zaakcentować wykwintną estetykę za sprawą ciemnych akcentów, które nadają jeszcze bardziej progresywny wygląd.

Po odblokowaniu pojazdu podróżujących witają perfekcyjnie dobrane elementy świetlne. Kolejną ekskluzywną cechą są standardowe przednie i tylne automatyczne drzwi. Wnętrze zaprojektowano na wzór eleganckiego salonu, zapewniającego holistyczny komfort dla wszystkich zmysłów. Szeroka gama nastrojów świetlnych i specyficzny dla Maybacha zapach w kabinie, w połączeniu z wyjątkowym brzmieniem standardowego nagłośnienia Burmester® 4D, dbają o spokój i relaks podczas podróży. Dzięki jeszcze bardziej zaawansowanym zabiegom w obszarze NVH (hałasy/wibracje/uciążliwości) pierwszy w pełni elektryczny Maybach zapewnia maksymalny komfort akustyczny, zwłaszcza pasażerom z tyłu. Także zawieszenie, ze specjalnym programem jazdy MAYBACH, oferuje szczególnie wysoki poziom wygody.

Mercedes-Maybach EQS SUV jest teraz dostępny także z cyfrowym kluczykiem. Można go używać do wygodnego blokowania, odblokowywania i uruchamiania samochodu. Jedyne, czego potrzebuje kierowca, to kompatybilne urządzenie Apple (iPhone lub Apple Watch). Możliwe jest także udostępnianie klucza maksymalnie 16 osobom – za pośrednictwem AirDrop®, iMessage® lub innych platform do przesyłania wiadomości. Wstępna instalacja cyfrowego kluczyka jest standardowym wyposażeniem na rynkach, na których dostępne są usługi Mercedes me connect.

Najważniejsze dane techniczne w skrócie

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV, standardowo wyposażony w napęd na obie osie 4MATIC, dysponuje mocą 484 kW (658 KM) i 950 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jego zasięg w cyklu mieszanym WLTP wynosi 607 km.

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV

Zespół napędowy i akumulator
Napęd 

na wszystkie koła

Silniki elektryczne

rodzaj

dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi (PSM)

Moc

kW

484

Moment obrotowy

Nm

950

Napięcie systemowe

V

396

Ładowarka pokładowa

kW

22

Czas ładowania AC (22 kW)

h

5,50

Maksymalna moc ładowania DC

kW

200

Czas ładowania DC na szybkiej stacji

min

31

Maksymalny zasięg po 15 min ładowania DC

km

do 230

Przyspieszenie 0-100 km/h

s

4,4

Prędkość maksymalna

km/h

210

Samochód
Długość/szerokość/wysokość

mm

5125/2034/1721

Rozstaw osi

mm

3210

Średnica zawraca z tylną osią skrętną 4,5°/10°

m

11,9/11,0

Pojemność bagażnika

l

440

Zużycie energii i zasięg
Zużycie energii w cyklu mieszanym WLTP

kWh/100 km

22,0–24,1

Emisje CO2 w cyklu mieszanym WLTP

g/km

0

Zasięg w cyklu mieszanym WLTP

km

559–612

Stwórz własnego Mercedes-Maybach EQS SUV!