15
czerwca
2016
|
02:00
Europe/Warsaw

MercedesTrophy

W dniach 11-12 czerwca 2016 r. na polu golfowym Rosa Private Golf Club odbyła się dwunasta edycja turnieju MercedesTrophy. W zawodach wzięło udział 90 zawodników z całej Polski. Jak co roku nagrodą główną w turnieju MercedesTrophy jest wyjazd na światowy finał do Stuttgartu.

 

Finałowe rozgrywki zostały poprzedzone eliminacjami na dwóch różnych polach golfowych: Toya Golf Club i Krakow Valley G&CC. Wyłonieni podczas finałowej rundy najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii handicapowych w klasyfikacji stableford netto będą reprezentować Polskę na zawodach, gdzie o puchar będą rywalizować z zawodnikami z poszczególnych eliminacji z całego świata.

 

Dodatkowo podczas turnieju rozegrany został konkurs Drive to the Major, który polegał na wykonaniu najdalszego i najbardziej precyzyjnego uderzenia. Jego zwycięzca – Jarosław Łoposzko pojedzie na najstarszy i najważniejszy turniej wielkoszlemowy The Open.
 
W tym roku turniej MercedesTrophy ma specjalną odsłonę dla pań. Kampania „She’s Mercedes” ma podkreślić ogromny wkład kobiet w historię motoryzacji oraz promocję marki. Według badań kobiety na świecie kumulują majątek równy trzykrotnemu PKB Chin, a w ich rękach jest aż 80% decyzji zakupowych. W Polsce kobiety stanowią ponad 20% klientów Mercedesa, a w segmencie aut kompaktowych aż 35% klientów. Dlatego właśnie powstała platforma „She’s Mercedes”. Jej celem jest wspieranie kobiet w trzech obszarach życia: mobilność, edukacja w dziedzinie zarządzania budżetem oraz usługi finansowe.

 

Zaszczytną tradycją turnieju MercedesTrophy jest przekazywanie zebranych środków finansowych z turnieju na działalność charytatywną. W tym roku wpływy z finału otrzyma Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Róży Czackiej dla Dzieci Niewidomych w Laskach.

 

„W strategii marki Mercedes golf jest wpisany jako jedna z najważniejszych dyscyplin sportowych. Mercedes Benz wspiera zarówno golf zawodowy – wielkoszlemowe turnieje The Open i Masters oraz golf amatorski poprzez światowy cykl eliminacji MercedesTrophy. W Polsce turnieje z serii MercedesTrophy. Projekt MercedesTrohy jest traktowany jako program lojalnościowy, pozwalający na utrzymanie relacji z klientami” powiedziała Urszula Reichman, Marketing Manager Mercedes Benz. „Golf reprezentuje te same wartości co Mercedes. Jest to sport elegancki, w którym niezwykle istotna jest etykieta i zasady fair play. To także rodzinna dyscyplina, umożliwiająca osobom w różnym wieku wspólne spędzanie czasu. Jednocześnie jest to idealna platforma biznesowa pomagająca nawiązywać nowe znajomości. Dokładnie te same idee reprezentuje Mercedes” dodała Urszula Reichman.

 

Zwycięzcy turnieju finałowego w trzech grupach handicapowych:

 
Grupa HCP 24,5-36

III miejsce z wynikiem 30 punktów zajęła Bartosz Gołuszka

II miejsce z wynikiem 39 punktów zajął Edmund Ścigała

I miejsce z wynikiem 46 punktów zajął Volker Raufuss

 
Grupa HCP 12,5-24,4

III miejsce z wynikiem 38 punktów zajęła Piotr Wilk

II miejsce z wynikiem 39 punktów zajął Andrzej Dziewiałtowski

I miejsce z wynikiem 41 punktów zajął Bartosz Niewiadomski

 
Grupa HCP 0-12,4

III miejsce z wynikiem 39 punktów zajął Włodzimierz Stańczak

II miejsce z wynikiem 41 punktów zajął Marek Sowa

I miejsce z wynikiem 42 punktów zajął Krzysztof Łazowski


Więcej informacji: 
www.mercedestrophy.pl
www.mercedes-benz.com/de/mercedes-me/inspiration/she/