Stuttgart,
08
czerwca
2021
|
12:48
Europe/Warsaw

Mercedesy EQS, Klasy C i Klasy S z bezpośrednim dostępem do Apple Music

  • Dzięki integracji Apple Music online subskrybenci usługi mają strumieniowy dostęp do bazy ponad 75 milionów utworów bez reklam oraz do tysięcy wyselekcjonowanych list odtwarzania i audycji radiowych wprost z systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX.
  • Z systemem MBUX zintegrowani są również inni popularni dostawcy strumieniowego przesyłania muzyki.
  • Bezprzewodowe aktualizacje będą dostępne także dla wyprodukowanych i sprzedanych już egzemplarzy Klasy C i S.

Mercedes-Benz łączy siły z Apple Music. Producent spod znaku trójramiennej gwiazdy oferuje teraz pełną integrację Apple Music z usługą Mercedes me connect „Muzyka online” oraz z systemem informacyjno-rozrywkowym MBUX.

MBUX sprawia, że słuchanie muzyki przez Apple Music w najnowszych modelach Mercedes-Benz staje się wyjątkowo łatwe i przyjazne dla użytkownika. Po połączeniu swojego konta Mercedes me z samochodem subskrybenci Apple Music zyskują dostęp do bazy ponad 75 milionów utworów, tysięcy wyselekcjonowanych list odtwarzania – w tym „składanek” przygotowanych przez najlepszych światowych ekspertów muzycznych,a także do audycji globalnych stacji radiowych transmitowanych na żywo. Korzystając z asystenta głosowego „Hej Mercedes”, można poprosić o odtwarzanie konkretnych utworów, albumów, list odtwarzania lub stacji.

„Dzięki aktualizacjom bezprzewodowym korzystamy z możliwości cyfryzacji – chcemy, by czas, który nasi klienci spędzają w swoich Mercedesach, był możliwie przyjemny i satysfakcjonujący. Harmonijna integracja strumieniowego przesyłania muzyki online oferuje im cyfrowy dostęp do ich własnej, osobistej muzycznej biblioteki. Apple Music to kolejna usługa, która idealnie pasuje do portfolio muzyki online Mercedesa” – powiedział Sajjad Khan, członek zarządu i szef ds. technologii Mercedes-Benz AG.

Wbudowana integracja z Apple Music będzie dostępna dla właścicieli nowych egzemplarzy Klasy C i S, których produkcja rozpocznie się w czerwcu, a także dla posiadaczy EQS-a (od lata br.). Również właściciele sprzedanych już egzemplarzy Klasy C i Klasy S z najnowszą generacją MBUX-a będą mogli cieszyć się integracją z Apple Music – jeszcze w tym roku dla ich aut pojawi się odpowiednia bezprzewodowa aktualizacja systemu.

Łatwa aktywacja muzyki online

Klienci aktywują usługę „Muzyka online” na swoim osobistym koncie Mercedes me, łącząc z nim odpowiednią usługę strumieniowego przesyłania muzyki – Apple Music, Amazon Music, Spotify i/lub TIDAL. Aby zapewnić odpowiedni transfer danych, użytkownicy mogą zakupić go od operatora sieci komórkowej za pośrednictwem portalu Mercedes me lub korzystać z danych przewidzianych w ramach taryfy własnego smartfona.

Dostępność dostawców strumieniowego przesyłania muzyki online:

USA/Europa/Azja bez Chin/Korei Południowej (możliwe różnie w zależności od rynku):

 

Klasa S, Klasa C i EQS

wszystkie inne modele z MBUX-em

Plan dla transmisji danych

  • Portal Mercedes me, „Internet w samochodzie”
  • Własny smartfon z pakietem danych (tethering)
  • Portal Mercedes me, „Internet w samochodzie”

Apple Music

x

-

Amazon Music

x

x

Spotify

x

-

TIDAL

x

x

Chiny: QQ Music

Korea Południowa: Apple Music, Genie Music

Oznacza to, że użytkownicy odpowiednich modeli mają teraz niemal nieograniczony dostęp do swojej ulubionej muzyki – z wysokiej klasy nagłośnieniem Burmester 4D lub bez niego. Wystarczy wypowiedzieć komendę: „Hej Mercedes, włącz moje ulubione piosenki”.