Warszawa,
25
stycznia
2019
|
15:30
Europe/Warsaw

Miasteczko Mercedes-Benz na stoku Jaworzyny Krynickiej

Mercedes-Benz wspiera rodzinny zimowy wypoczynek

Wszyscy, którzy odwiedzą w najbliższym czasie okolice Krynicy-Zdrój, mają szansę na niezwykłą przygodę z Mercedesem. Stok Jaworzyny Krynickiej przez trzy zimowe weekendy zamieni się w pełne atrakcji miasteczko Mercedes-Benz. Na odwiedzających czekają szkolenia i zawody narciarskie, konkursy zręcznościowe z nagrodami, pokazy pierwszej pomocy z udziałem ratowników GOPR oraz jazdy testowe nowymi modelami spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Mercedes-Benz od lat wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i promuje bezpieczny wypoczynek w górach. Przez trzy zimowe weekendy (26-27 stycznia, 16-17 lutego i 1-3 marca) na Jaworzynie Krynickiej organizowane będzie specjalne miasteczko Mercedes-Benz, a w nim – liczne atrakcje dla starszych i młodszych miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W programie zarezerwowano m.in. zawody narciarskie Rossignol RASC Racing Weekend, którego partnerem jest Mercedes-Benz (01.03-03.03), rozgrzewający poczęstunek oraz liczne zabawy z nagrodami.

Goście będą mogli też wziąć udział w profesjonalnych pokazach pierwszej pomocy przy udziale ratowników GOPR i nauczyć się, jak radzić sobie w czasie zagrożenia. A każdy, kto nie miał dotąd okazji, będzie mógł samodzielnie spróbować założyć na koło łańcuch śniegowy.

Na tych, którzy zechcą odetchnąć lub razem z dziećmi zgłębić motoryzacyjną pasję, czeka możliwość odbycia jazdy testowej modelami Mercedes-Benz z inteligentnym napędem na obie osie 4MATIC. W miasteczku do dyspozycji odwiedzających będą m.in. modele: GLA, GLC, Klasa G, Klasa V, Klasa X, najnowsza generacja Klasy B (16.02-17.02, 01.03-03.03) oraz wchodzący na polski rynek, Nowy Mercedes GLE (16.02-17.02, 01.03-03.03).

Jaworzyna Krynicka słynie z doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych. To wspaniały punkt widokowy i jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Na tutejszych stokach wytyczono 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km i zróżnicowanej trudności. Do dyspozycji w sezonie zimowym są: kolej gondolowa, koleje krzesełkowe, a także wyciągi orczykowe.