Warszawa,
08
marca
2024
|
11:41
Europe/Warsaw

Międzynarodowy Dzień Kobiet: kampania Mercedes-Benz „Bądź jedną z wielu” promuje równość szans dla kobiet

·       Kontynuacja globalnej kampanii Mercedes-Benz w mediach społecznościowych przedstawia portrety trzech kobiecych osobowości.

·       Kampania przybliża życie przedsiębiorczyni Ayi Jaff, szefowej kuchni Dalad Kambhu i menedżerki Mercedes-Benz Alexandry Straßburger.

·       Kampania będzie prowadzona przez cały rok, jako zobowiązanie do wyrównywania szans.

Stuttgart. Trzy kobiety z różnych środowisk przybliżają to, jak postrzegają siebie i swój punkt widzenia. Przedsiębiorczyni Aya Jaff, szefowa kuchni i właścicielka restauracji Dalad Kambhu oraz menadżerka Alexandra Straßburger występują w nowej kampanii Mercedes-Benz z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Pokazują, jak dzięki swoim umiejętnościom i osobowości odnalazły się w rzekomo męskich zawodach. Główny przekaz kampanii skupia się na inspiracji: tradycyjne wzorce powinny wreszcie odejść w przeszłość, aby kobiety mogły na równych zasadach realizować swoje marzenia i podążać za własnym powołaniem.

„Kontynuując kampanię »Bądź jedną z wielu« z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, promujemy różnorodność i równość szans. Staramy się zachęcać kobiety, aby pewnie domagały się swojego miejsca w życiu. Jako marka o globalnym znaczeniu chcemy inspirować ludzi do patrzenia na rzeczy w nowy sposób i wykorzystać nasze zasięgi w mediach społecznościowych do promowania pozytywnych zmian, wykraczających poza dzisiejszy Międzynarodowy Dzień Kobiet” – powiedziała Bettina Fetzer, wiceprezeska Mercedes-Benz AG ds. komunikacji i marketingu.

Tym samym Mercedes-Benz kontynuuje swoją kampanię z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 2023. „Bądź jedną z wielu” rozpoczyna się od trzech bohaterek o różnych ścieżkach życia, które z odwagą, determinacją i wytrwałością zrealizowały swoje marzenia. Kobiety i ich życie ukazano w postaci krótkich portretów filmowych.

„Promowanie kobiet to inwestycja w przyszłość. Aby zwiększyć zainteresowanie kobiet i dziewcząt zawodami tradycyjnie zdominowanymi przez mężczyzn, potrzebne są kobiece wzorce do naśladowania. W Mercedes-Benz od wielu lat konsekwentnie zwiększamy udział kobiet na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla. Dzięki temu nie tylko wykorzystujemy potencjał wysoko wykwalifikowanych specjalistek i menedżerek, ale także precyzyjnie promujemy te istotne wzorce w naszej branży – bo chcemy być jeszcze bardziej różnorodni” – dodała Sabine Kohleisen, dyrektorka Mercedes-Benz Group AG ds. relacji pracowników i zatrudnienia.

Mercedes-Benz od wielu lat promuje równość szans i inkluzywną kulturę korporacyjną. Ważnym tematem w tym kontekście jest awans kobiet. Firma stosuje całościowe podejście: począwszy od rekrutacji poprzez rozwój i kwalifikacje aż po atrakcyjne ustalenia dotyczące czasu pracy. Plany na 2030 r. zakładają, że na całym świecie na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla w Mercedes-Benz będzie pracować 30% kobiet. Obecnie udział ten kształtuje się na poziomie prawie 26%. W ośmioosobowym zarządzie są trzy kobiety, stanowią więc 37,5%. W kampanii „Bądź jedną z wielu”, reprezentującej wiele kobiet sukcesu w firmie, występuje Alexandra Straßburger, szefowa Mercedes-Benz ds. globalnych operacji sprzedaży. Kampanię uzupełnia seria dialogów, podczas których inne inspirujące kobiety zatrudnione w Mercedesie dzielą się doświadczeniami ze swojej kariery zawodowej.

„Bądź jedną z wielu” – trzy kobiety o różnych ścieżkach życia, które dają poczucie odwagi

Kampania społecznościowa marki z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 2024 prezentuje trzy osobowości. Pierwszą z nich jest Aya Jaff: „Kto korzysta ze wsparcia, może automatycznie wyznaczać sobie wyższe cele”. 28-latka jest założycielką i autorką bestsellerów. Sensację na scenie technologicznej wywoływała już wcześniej, jako programistka. W 2019 r. magazyn biznesowy Forbes umieścił ją w gronie najlepszych „30 under 30” (z ang. trzydzieści kobiet przed trzydziestką) w kategorii „Przywództwo”. To czyni ją jedną z najbardziej wpływowych młodych przedsiębiorczyń na świecie. Aya Jaff urodziła się w Iraku i przyjechała do Norymbergi w wieku trzech lat. Już jako dziecko była entuzjastką nowych technologii i interesowała się giełdą. Później założyła klub programistyczny i brała udział w tworzeniu internetowej gry giełdowej. Studiowała na Draper University dla założycieli startupów w Dolinie Krzemowej. Po powrocie do Niemiec założyła swój pierwszy startup. W 2020 r. ukazała się jej książka „Robienie pieniędzy: jak odkryć giełdę dla siebie”. W tym roku zorganizowała największą w Niemczech konferencję AI o nazwie data:unplugged.

Dalad Kambhu: „Nie dajcie się zniechęcić”

38-latka jest właścicielką i szefową kuchni tajskiej restauracji Kin Dee w Berlinie. Mimo braku kierunkowego wykształcenia swoją pasję do gotowania wywindowała aż na najwyższy poziom gastronomii. Dalad Kambhu to kobieta, która nigdy się nie poddaje – uwielbia eksperymenty i ciągle uczy się nowych rzeczy. Urodzona w Austin w Teksasie, dorastała w Bangkoku. W wieku 20 lat wróciła do Stanów Zjednoczonych, aby tam studiować i z powodzeniem pracować dorywczo jako modelka. Po ukończeniu studiów z wyróżnieniem postanowiła zamienić swoją pasję do gotowania – którą pielęgnowała w życiu prywatnym – w karierę i w 2015 r. przeprowadziła się do Berlina, gdzie spełniła swoje marzenie o otwarciu własnej, topowej restauracji.

Alexandra Straßburger: „Podążaj za głosem serca i rób to, co Cię inspiruje”

Jako szefowa ds. globalnych operacji sprzedaży 45-latka odpowiada w Mercedes-Benz za centralny proces zamówień klientów i jego cyfryzację. Pracę w firmie rozpoczęła jako stażystka w 2002 r. Dysponując dyplomem z zarządzania biznesem, w trakcie swojej kariery zajmowała liczne stanowiska, w tym szefowej ds. zarządzania produktem w Chinach. Wyjazd za granicę stał się dla niej kluczowym doświadczeniem, podczas którego mogła rozwijać się zarówno zawodowo, jak i osobiście. Po sprawowaniu kolejnych stanowisk kierowniczych Alexandra Straßburger w 2017 r. wróciła do Niemiec. Obecnie kieruje międzynarodowym zespołem. Różnorodność i odmienne perspektywy mają dla niej ogromną moc generowania nowych pomysłów i rozwiązań.

Szczegóły kampanii

Globalna kampania Mercedes-Benz rozpoczyna się 8 marca 2024 r., w Międzynarodowy Dzień Kobiet, i będzie prowadzona przez cały rok na różnych rynkach, w kanałach mediów społecznościowych Mercedes-Benz oraz na stronie mercedesbenz.com:

•       Główny klip „Bądź jedną z wielu” 2024 z wycinkami krótkich portretów bohaterek, w różnych formatach dla wszystkich kanałów marki.

•       Główny klip 2023 w zmontowanej wersji prezentowany w ramach tegorocznej kampanii.

Twórcy:

• Agencja i postprodukcja: team x

• Firma produkcyjna: Katja Rivas Pinzón

• Reżyseria: team x

• Muzyka: amp music