21
września
2016
|
02:00
Europe/Warsaw

Mobilność elektryczna w blasku reflektorów

Tegoroczną obecność Mercedes-Benz Cars na salonie samochodowym w Paryżu definiuje pojęcie zmiany - cyfrowej i elektrycznej. Swoje premiery w hali 5.2 będą świętowały elektryczne wersje nowego smarta fortwo w wersjach coupé i cabrio oraz, po raz pierwszy, smart forfour. Mercedes-Benz zaprezentuje wizjonerski model zapowiadający zupełnie nową generację pojazdów z napędem elektrycznym. Po raz pierwszy przed szeroką publicznością wystąpi też nowy członek rodziny Klasy E: wszechstronny wariant All Terrain.

 

Motyw elektrycznej mobilności odzwierciedla architektura stoiska i scenariusze medialnych prezentacji poszczególnych modeli. Przez całą długość hali, aż do diodowego panelu na jej końcu, biegnie Pas E-Mobilności: elektryczne Mercedesy i smarty zostaną ustawione na podświetlanej tafli z czarnego szkła. Stworzą one szpaler prowadzący do show-caru Mercedes-Benz. Jego obecność w samym centrum stoiska będzie stanowić zwiastun zupełnie nowej generacji pojazdów z napędem elektrycznym.

 

Stoisko zajmuje łącznie powierzchnię 2500 m kw., a jego architektura korzysta ze sprawdzonej koncepcji "Srebrnego przepływu". Dynamicznie ukształtowana instalacja ze swobodnie zawieszonych srebrnych listew już od 2014 roku jest wizytówką stoisk Mercedes-Benz na światowych pokazach motoryzacyjnych.

 

Nowością jest integracja komunikacji w mediach społecznościowych z projektem stoiska: kluczowe prezentacje będą transmitowane na żywo za pośrednictwem Facebooka. Równocześnie relacje będzie można oglądać na pięciu rozstawionych na hali ekranach.

 

Światowe premiery smarta, Mercedes-Benz oraz Mercedes-AMG

 

Łącznie, Mercedes-Benz Cars zaprezentuje w Paryżu około 30 samochodów, w tym kilka światowych nowości:

 

  • Nowy smart electric drive czyni świat pojazdów elektrycznym dostępniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Model ten łączy niezwykłą zwinność smarta z lokalnie bezemisyjną jazdą – dwa elementy idealnie odpowiadające potrzebom miejskim. Najnowsza, czwarta generacja elektrycznego smarta, będzie dostępna nie tylko w dwuosobowej wersji fortwo coupé i cabrio, ale też w czteroosobowym wariancie forfour.
 

  • Rodzina Klasy E wzbogaci się o nowego członka: Klasa E All Terrain robi wrażenie inspirowaną autami terenowymi stylizacją, a jednocześnie korzysta z walorów klasycznego kombi. Dynamizm i nowoczesny luksus spotykają się tu z imponującą pewnością siebie i podążają za aktualnym językiem projektowania Mercedes-Benz.
  •  

     

  • Nowy Mercedes-AMG GLC 43 4MATIC Coupé łączy sportowy, elegancki design z osiągami, z jakich słyną maszyny Mercedes-AMG, oraz typowymi zaletami SUV-ów, takimi jak wyższa pozycja za kierownicą, elastyczność zagospodarowania kabiny i sprawność poza utwardzonymi drogami. 3-litrowy silnik V6 biturbo o mocy 270 kW (367 KM), skrzynia automatyczna 9G-TRONIC o skróconym czasie zmiany biegów oraz sportowy napęd na obie osie AMG Performance 4MATIC faworyzujący koła tylnej osi tworzą podstawy dla wyjątkowo dynamicznych doznań z jazdy po asfalcie. Jednocześnie GLC 43 4MATIC Coupé pozwala na okazjonalne wyprawy w teren: wysokość podwozia samochodu można regulować za naciśnięciem przycisku, a pneumatyczne samopoziomujące zawieszenie zapewnia stały prześwit w każdych warunkach.
  •  

Kolejną atrakcją będzie Vision Mercedes Maybach 6, dla którego będzie to pierwszy występ na targach motoryzacyjnych. Wysmakowany prototyp z układem siedzeń 2+2 składa hołd wspaniałej epoce aerodynamicznych coupé i płynnie przenosi ich tradycje w przyszłość. Na nowo, choń nieco ekstremalnie, interpretuje on zasady klasycznego designu, podążając za filozofią projektowania nowych Mercedesów. Mierzący blisko 6 m długości Vision Mercedes Maybach 6 został zaprojektowany jako samochód elektryczny. Jego układ napędowy generuje moc 550 kW (750 KM). Umieszczony w podwoziu płaski akumulator zapewnia zasięg ponad 500 km (cykl NEDC).

 

Nie minęło dużo czasu od premiery torowego modelu AMG GT R, a odwiedzający paryski salon będą już mogli poznać nowych członków rodziny GT.