Chałupy,
12
sierpnia
2022
|
12:19
Europe/Warsaw

Muzyczna podróż z Klasą T

Z Klasą T także powrót z wakacji może być przyjemny – nawet jeśli oznacza stanie w korku. Czas w nim spędzony upłynie szybciej dzięki oryginalnemu audio-wizualnemu projektowi Mercedes-Benz Polska i agencji Team X. To specjalnie skomponowana playlista, do której dostęp da kod QR, umieszczony na muralu namalowanym na ścianie jednego z pensjonatów przy drodze z Chałup do Władysławowa. 
 

Każde wakacje kiedyś się kończą, a czasem już sama droga powrotna potrafi w parę godzin wymazać najprzyjemniejsze wspomnienia. Droga na Helu jest często nieprzewidywalna pod kątem czasu przejazdu, a potencjalny korek jest tak samo słynny jak ten na Zakopiance – i nie ma sposobu, by go uniknąć. Już niedługo czas w nim spędzony może stać się jednak przyjemniejszy. Wszystko dzięki wyjątkowemu, audiowizualnemu projektowi, który jest wspólnym dziełem Mercedes-Benz Polska i agencji Team X. 

Pierwszym elementem konceptu jest mural, który powstał na ścianie jednego z pensjonatów, stojących tuż przy drodze prowadzącej z Chałup do Władysławowa. Na tym odcinku turyści powracający z weekendów i wakacji zwykle spędzają sporo czasu, mozolnie przesuwając się w sznurze innych samochodów. – Mural w warstwie graficznej nawiązuje do rodzinnych wakacji nad morzem, pokazaliśmy na nim naszą nową Klasę T, czyli mały van premium, w którym wygodnie może podróżować kilkuosobowa rodzina, z psem i sprzętem sportowym. Utrzymany jest w jasnej, pogodnej kolorystyce, ale to nie wszystko – wyjaśnia Piotr Wójcik z Mercedes-Benz Polska. – Zależało nam na tym, żeby nie poprzestać tylko na zwykłej reklamie pojazdu, ale wykorzystać specyfikę miejsca i kontekst. Każdy, kto miał okazję wracać z Helu, wie, ile czasu zajmuje odstanie w korku do Władysławowa, wspólnie z agencją Team X postanowiliśmy więc do tego nawiązać i umilić ten czas podróżującym. 

Stąd na muralu pojawił się kod QR, pod którym znajduje się specjalnie skomponowana playlista na Spotify – drugi element projektu. To około sześciu godzin niezwykle różnorodnej muzyki, dzięki której nawet stanie w korku brzmi doskonale. Znalazły się na niej utwory od aktualnych przebojów przez evergreeny popu, jazz, soul aż po klasykę rocka i hity lat 60. czy 80. Tak szeroki repertuar nawiązuje do hasła promującego Klasę T: życie nabiera rozmachu. 

Klasa T, najnowszy mały van osobowy Mercedes-Benz, otwiera bowiem drogę do świata marki z gwiazdą wszystkim, którzy potrzebują więcej miejsca dla rodziny i wszystkiego, czego wymaga ich aktywne życie. Aż trzy punkty mocowania fotelików dziecięcych (dwa z tyłu i jedno z przodu), przesuwne drzwi po obu stronach kabiny i mnóstwo miejsca na sprzęt sportowy czy transporter do przewożenia domowego zwierzaka – to główne atuty, jeśli chodzi o wielofunkcyjną przestrzeń wewnątrz tego pojazdu. 

Klasa T oferuje jednak dużo więcej, np. jeśli chodzi o komfort, jak i bezpieczeństwo. Atrakcyjny design nawiązujący do kompaktowych modeli z gwiazdą, wysokiej jakości wykończenie wnętrza, podgrzewane fotele z przodu, dostępny tylko dla Klasy T w tym segmencie metaliczny lakier w odcieniu czerwieni rubelitu i dużo eleganckich detali – to wszystko elementy świata Mercedes-Benz. W standardzie na pokładzie jest siedem poduszek powietrznych oraz liczne systemy wspierające bezpieczeństwo takie jak system ostrzegania o utracie ciśnienia w oponach i telefon alarmowy Mercedes-Benz. W wersji standardowej znalazły się też: wspomaganie ruszania pod górę, asystent bocznego wiatru, system ostrzegania o zmęczeniu ATTENTION ASSIST, Aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań, Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu, Asystent martwego pola i Asystent limitu prędkości. Ponadto Klasa T jest fabrycznie wyposażona w system informacyjno-rozrywkowy MBUX z możliwością korzystania z usług zdalnych Mercedes me connect, takich jak monitorowanie przeglądów czy zdalne zamykanie/otwieranie pojazdu. MBUX w opcjonalnym pakiecie nawigacyjnym oferuje też asystenta głosowego „Hej, Mercedes”, który rozumie zwroty potoczne. 

Jeśli chodzi o napęd, do wyboru są dwa nowoczesne, oszczędne silniki: wysokoprężny i benzynowy – każdy w dwóch wariantach mocy (70 kW/95KM i 85 kW/116 KM oraz 75 kW/102 KM i 96 kW/131 KM), przy czym mocniejszy silnik diesla jest wyposażony dodatkowo w funkcję overpower i overtorque. Oprócz sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów, dwa modele wysokoprężne i mocniejszy z dwóch modeli benzynowych są również dostępne z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów (DCT).