Stuttgart,
05
maja
2020
|
15:16
Europe/Warsaw

Nagrody Motor Klassik Awards 2020: podwójne zwycięstwo Mercedes-Benz

Imponujący wynik: w prestiżowym konkursie Motor Klassik Awards 2020 swoje głosy oddało 17 610 Czytelników czasopisma dla użytkowników i miłośników pojazdów zabytkowych. Od wielu lat bierzew nim udział coraz więcej fanów klasycznych aut – w porównaniu do 2019 r. liczba uczestników wzrosła o prawie 1000. „Motor Klassik” ukazuje się od 1984 r. „Magazyn ma wiernychi kompetentnych czytelników. Tym bardziej się cieszę, że Mercedes-Benz po raz kolejny dobrze wypadł w konkursie Motor Klassik Awards” – powiedział Christian Boucke, szef Mercedes-Benz Classic. „Doceniamy pierwsze miejsca dla naszego sportowego samochodu marzeń – 300 SL – oraz dla oryginalnych części zamiennych Mercedes-Benz”.

  • Mercedes-Benz 300 SL Gullwing po raz kolejny przodujew kategorii „Klasyczne samochody sportowe”
  • Oryginalne części zamienne Mercedes-Benz dominują wśród „Najlepszych marek”
  • Swoje głosy oddało 17 610 Czytelników specjalistycznego czasopisma

Mercedes-Benz 300 SL (W 198): w 2020 r. słynny Gullwing zwyciężył w kategorii C, czyli „Klasyczne samochody sportowe”, z wynikiem 29,4% głosów Czytelników. W tegorocznej edycji magazyn znacznie zmodyfikował kategorie. W przeciwieństwie do lat ubiegłych głosowanie nie odbywało się według dekad. Teraz kategoria klasycznych aut sportowych sugerowanych przez redakcję obejmuje pojazdy z lat 1927-1966. Tak opisano ją na łamach „Motor Klassik”: „Coś wspaniałego – każde z tych sportowych aut ma w sobie kawałek historii motorsportu”. Poszerzenie opcji głosowania na wiele dekad sprawia, że zwycięstwo 300 SL jest jeszcze bardziej wartościowe. Tak magazyn „auto, motor und sport” ocenił go w 1955 r.: „Mercedes-Benz 300 SL to najznakomitszy i najbardziej fascynujący samochód sportowy naszych czasów – samochód marzeń”. Ta ocena nie zmieniła się do dziś. W grudniu 1999 r. międzynarodowe jury uznało Gullwinga „Sportowym samochodem stulecia”. Nagroda Motor Klassik Award 2020 w imponującym stylu podkreśla fakt, że dwie dekady później nadal dzierży on najwyższą pozycję.

Oryginalne części zamienne Mercedes-Benz: już siódmy raz z rzędu oryginalne części Mercedesa zdobyły nagrodę Motor Klassik Award w prestiżowym plebiscycie Czytelników magazynu. Tym razem oddano na nie 43,6% głosów. W ogólnym rozrachunku to już dziesiąta wygrana części z gwiazdą. „Mercedes-Benz Classic reprodukuje części zamienne zgodnie z oryginalną specyfikacją klasycznych pojazdów tej marki, tak aby zapewnić dostawy części długo po zakończeniu produkcji seryjnej” – powiedział Christian Boucke z działu oryginalnych części zamiennych.