Stuttgart,
14
lipca
2022
|
17:49
Europe/Warsaw

Najlepszy wynik w teście Euro NCAP 2022: Mercedes-Benz Klasy T otrzymuje pięć gwiazdek za bezpieczeństwo

Nowa Klasa T zdobyła świetne noty w niezależnym teście bezpieczeństwa Euro NCAP we wszystkich czterech kategoriach – ochrony pasażera dorosłego, dziecka, niechronionych użytkowników dróg oraz systemów bezpieczeństwa. Model znalazł się w czołówce segmentu kompaktowych vanów, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Klasa T jest standardowo wyposażona w system mocowania iSize dla trzech fotelików dziecięcych oraz blokadę zabezpieczającą przed otwarciem na obu drzwiach przesuwnych. W zależności od wyposażenia zabezpieczenie przed dziećmi mają również elektryczne szyby z tyłu. Aby chronić wszystkich pasażerów, na pokładzie standardowo znajduje się siedem poduszek powietrznych.

Liczba systemów wspomagających kierowcę dla tego segmentu jest także wyjątkowo obszerna. Należą do nich asystent ruszania pod górę, asystent bocznego wiatru, system ostrzegania o zmęczeniu ATTENTION ASSIST, Aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań, aktywny asystent utrzymania pasa ruchu, asystent martwego punktu i asystent ograniczenia prędkości. W Klasie T systemy te są standardem. Z kolei opcjonalnie dostępny jest Aktywny asystent parkowania z kamerą cofania, asystent stabilizacji przyczepy i wysokowydajne reflektory LED High Performance.

Oprócz Klasy T, 5 gwiazdek w teście Euro NCAP zdobył także Citan Tourer, który optymalnie spełnia potrzeby komercyjnego transportu pasażerskiego.

Ceny Klasy T zaczynają się od 120 048 zł brutto, model jest dostępny w salonach od lipca. Citana Tourera można zamawiać od listopada 2021 roku. Ceny zaczynają się od 113 775 zł brutto.