Stuttgart,
24
marca
2020
|
14:16
Europe/Warsaw

NEOM głównym partnerem zespołu Formuły E Mercedes-Benz EQ

Zespół Formuły E Mercedes-Benz EQ rozpoczyna długoterminową współpracę z NEOM

  • Stała współpraca ukierunkowana na sport, zrównoważony rozwój i mobilność jutra, na dalszą edukację i szkolenia oraz na wspieranie młodych talentów
  • Toto Wolff: „Wraz z naszym zaangażowaniem w Formułę E podjęliśmy zobowiązanie, by silniej wspierać mobilność przyszłości i »napędzać« rozwój innowacji na rzecz ochrony środowiska”
  • Ian James: „Z niecierpliwością czekamy na odkrywanie nowych możliwości, jakie w najbliższych latach da nam współpraca z NEOM”
  • Nadhmi Al-Nasr, dyrektor generalny NEOM: „Od zawsze jesteśmy otwarci na partnerstwa, w których innowacje postrzegane są jako klucz do kreowania zrównoważonej przyszłości”

Po odbyciu kilku wyścigów w swoim debiutanckim sezonie w mistrzostwach Formuły E ABB FIA zespół Mercedes-Benz EQ z przyjemnością ogłasza wybór nowego głównego partnera – to projekt NEOM.

Długoterminowa umowa oferuje możliwości transferu wiedzy oraz dalszego kształcenia i szkoleń w regionie NEOM w północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej. Jej kluczowym zapisem jest również rozwój młodych kierowców wyścigowych.

Umowa przewiduje, że wybrani kandydaci z Arabii Saudyjskiej zyskają możliwość ścisłej współpracy z zespołem Mercedesa i dalszej kwalifikacji jako inżynierowie oraz twórcy oprogramowania.

Równolegle, na początku 2021 r., ma ruszyć program rozwoju dla młodych talentów. Jego celem jest odkrycie i pozyskanie kierowców, którzy w ciągu kilku najbliższych lat mogliby awansować do Formuły E.

Począwszy od następnej rundy mistrzostw loga NEOM pojawią się zarówno na bolidach Formuły E w barwach Mercedes-Benz EQ, jak i na elementach odzieży oraz akcesoriach członków zespołu.

Nadhmi Al-Nasr, dyrektor generalny NEOM: „Cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem Formuły E Mercedes-Benz EQ. Od zawsze jesteśmy otwarci na partnerstwa, w których innowacje postrzegane są jako klucz do kreowania zrównoważonej przyszłości. Zachęcamy wszystkich do traktowania NEOM jako »żywego« laboratorium, gdzie można eksperymentować i rozwijać nowe technologie we współpracy z nami i innymi”.

Toto Wolff, szef Mercedes-Benz Motorsport: „Nasze zaangażowanie w sport motorowy traktujemy jako jeden z filarów pionierskich innowacji i cieszymy się na rozwój współpracy z naszym nowym partnerem – NEOM. Wraz z naszym zaangażowaniem w Formułę E podjęliśmy zobowiązanie, by silniej wspierać mobilność przyszłości i »napędzać« rozwój innowacji na rzecz ochrony środowiska – zarówno pod względem techniki, jak i mentoringu utalentowanych młodych ludzi, którzy wniosą w tym zakresie znaczący wkład”.

Jan Paterson, dyrektor zarządzający NEOM ds. sportu: „Podczas naszych dyskusji byliśmy pod dużym wrażeniem kultury i wartości zespołu. Rozpoczynamy znaczące partnerstwo – współpracę między zespołem Formuły E Mercedes-Benz EQ i NEOM w ramach krajobrazu globalnego sportu. Jeśli chodzi o najbliższy czas, jesteśmy podekscytowani perspektywą wspierania zespołu w nadchodzących sezonach i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zorganizować nasz pierwszy wyścig w NEOM”.

Ian James, szef zespołu Formuły E Mercedes-Benz EQ: „Formuła E to coś więcej niż emocjonująca dyscyplina sportu motorowego. W ciągu bardzo krótkiego, zaledwie pięcioletniego okresu seria wyścigów elektrycznych bolidów zyskała pionierską rangę w dziedzinach technicznych innowacji, zrównoważonego rozwoju oraz elektromobilności – czyli w tematach kluczowych dla naszej przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na odkrywanie nowych możliwości, jakie w najbliższych latach da nam współpraca z NEOM”.

Informacje o NEOM

NEOM jest akceleratorem ludzkiego postępu i wizją tego, jak może wyglądać Nowa Przyszłość. To region w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej nad Morzem Czerwonym, wznoszony od podstaw jako „żywe” laboratorium – miejsce, gdzie przedsiębiorczość wskaże drogę dla Nowej Przyszłości. NEOM stanie się kierunkiem i domem dla ludzi, którzy mają wielkie marzenia i chcą brać udział w budowaniu nowego modelu wyjątkowej jakości życia oraz tworzeniu dobrze prosperujących firm i koncepcji ochrony środowiska.

NEOM będzie domem i miejscem pracy dla ponad miliona mieszkańców z całego świata. Obejmie miasta, porty i strefy przedsiębiorczości, centra badawcze, obiekty sportowe i rozrywkowe oraz punkty turystyczne. Jako centrum innowacji, przyciągnie liderów biznesu i firmy, które – korzystając z przełomowych sposób – zajmą się tu badaniem, inkubacją i komercjalizacją nowych technologii oraz przedsięwzięć. Mieszkańcy NEOM będą ucieleśniać międzynarodowy etos i reprezentować kulturę eksploracji, gotowości do podejścia ryzyka oraz różnorodności – wszystko to wspierane postępowym prawem, zgodnym z międzynarodowymi normami, i sprzyjającym wzrostem gospodarczym.

Więcej informacji na stronie www.neom.com.