Stuttgart.,
02
lutego
2024
|
10:59
Europe/Warsaw

Niepowtarzalny design, wyrafinowane materiały i wysoka jakość: nowa kolekcja okularów MAYBACH

·       Modele z aktualnej kolekcji są dostępne jako okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne

·       Okulary są wykonane ręcznie z zachowaniem najwyższego poziomu rzemiosła; w procesie produkcyjnym wykorzystuje się wyselekcjonowane materiały, takie jak róg naturalny, szlachetne drewno, włókno węglowe, skóra, tytan, 18-karatowe złoto i diamenty

·       Design stanowi syntezę ekspresyjnej stylistyki i elementów definiujących markę MAYBACH

 Od dziesięcioleci nazwa MAYBACH jest synonimem najwyższych standardów jakości, luksusu i indywidualności. Ta filozofia definiuje design marki – design wykraczający poza świat samochodów: MAYBACH Icons of Luxury (z ang. ikony luksusu) wyznaczają nowe standardy, jeśli chodzi o projektowanie okularów, galanterii skórzanej i innych akcesoriów lifestyle'owych oraz odzieży. Okulary z aktualnej kolekcji będą dostępne zarówno jako okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne. Każdy model jest wykonany ręcznie z najwyższą starannością, przy użyciu wysokiej jakości materiałów, takich jak róg naturalny, szlachetne drewno, skóra, tytan, 18-karatowe złoto i diamenty.

Kolekcja okularów sygnowanych podwójnym M

Od turkusowego, marmurkowego rogu naturalnego po tytan platerowany 22-karatowym złotem i wysokiej jakości soczewki ZEISS: modele z kolekcji okularów MAYBACH charakteryzują się ponadczasowym pięknem. Wysublimowane nawiązania do elementów designu ikonicznych modeli Mercedes-Maybach zawsze łączą się tu z charakterystycznym elementem: legendarnym logo MAYBACH z podwójnym M. THE ALTERNATIVE II, THE ARTIST III, THE COMMANDER, THE DEAN I, THE INDEPENDENCE II, THE MAGIC I, THE MAGIC III oraz THE PRESIDENT I – to tylko niektóre z sugestywnych nazw nowych modeli okularów dla kobiet i mężczyzn. Kolekcja ucieleśnia filozofię legendarnej marki samochodów i spełnia najwyższe standardy jakości, luksusu oraz indywidualności.

W kolekcji znajdują się następujące modele:

THE ALTERNATIVE II

Inspirowany późnymi latami 40. ubiegłego stulecia model THE ALTERNATIVE II jest klasą samą w sobie. Czarujące odcienie naturalnego rogu podkreśla wyjątkowe usłojenie, widoczne zarówno na klasycznym froncie, jak i na zausznikach. Końcówki z platerowanego tytanu, ozdobione wytłoczeniem „płynnych linii”, zawijają się z powrotem do zauszników i łączą ze zintegrowanym mechanizmem sprężynowo-zawiasowym z logo MAYBACH. Liniowe wzornictwo końcówek czerpie inspirację z detali na desce rozdzielczej i tapicerce drzwi legendarnych samochodów MAYBACH.

THE ARTIST III

Ponadczasowa elegancja łączy się tu z precyzją ręcznego wykonania. Jako absolutny lider wśród koneserów wybierających okulary MAYBACH, model THE ARTIST III ma lekkie wzornictwo z szeroką gamą ekscytujących kolorów zauszników. Minimalistyczne kształty mostka i końcówek z drogocennego tytanu uzupełniają ręcznie wykonane zauszniki z wykwintnego drewna, ozdobione eleganckim logo MAYBACH. Całość dopełniają wyraziste w kształcie soczewki.

THE COMMANDER I

Ten model charakteryzuje czysty, zdefiniowany język projektowania. Tytanowe aviatory z powłoką z metali szlachetnych i soczewkami przeciwsłonecznymi ZEISS mają wyszukany design z napisem MAYBACH u góry. Wytłoczenia na mostku i podkładkach, profile soczewek z efektownym wzorem oraz lekkie wzornictwo zauszników ze zintegrowanym logo MAYBACH zapewniają tym oprawkom klasyczny, atrakcyjny wygląd.

THE DEAN I

THE DEAN I reprezentuje oldskulowy styl Clubmaster, z wyrazistą górną ramką i lekkimi dolnymi obręczami z platerowanego tytanu. Dynamikę wzornictwa akcentują aerodynamiczne wycięcia na zakończeniach i zausznikach. Oprawa prezentuje bogactwo autentycznych akcentów stylistycznych, takich jak logo MAYBACH z podwójnym M, „płynne linie” oraz wytłoczony napis MAYBACH na ramkach. Dostępne są wersje zarówno z najwyższej jakości włoskiego octanu celulozy (szylkretu), jak i rogu naturalnego.

THE INDEPENDENCE II

THE INDEPENDENCE II to okulary przeciwsłoneczne w stylu lat 70. XX wieku, nawiązujące do modeli panto, ale zaprojektowane w taki sposób, aby pasowały do węższych twarzy. Elementy ze szlachetnego tytanu nadają oprawie z naturalnego rogu wyrazisty charakter, a aerodynamiczne wycięcia na końcówkach i zausznikach podkreślają jej lekkość. Kontrastujące materiały łączy powiększone trójwymiarowe logo z podwójnym M na zausznikach.

THE MAGIC I

Te fascynujące, kanciaste okulary przeciwsłoneczne bez oprawek są wykonane z ultralekkiego tytanu z powłoką z metalu szlachetnego. Głównym motywem są tu dwukolorowe, ręcznie wykonane drewniane zauszniki, które prezentują unikalny wybór niezwykłych kombinacji kolorystycznych. Niepowtarzalne logo MAYBACH wieńczy błyszcząca masa perłowa. Kultowe detale MAYBACH zdobią końcówki, wierzchołki zauszników i noski oraz niestandardowe soczewki przeciwsłoneczne.

THE MAGIC III

Zaokrąglone linie soczewek przeciwsłonecznych MAYBACH i efektowne dwukolorowe drewniane zauszniki doskonale harmonizują z wyrazistymi elementami końcowymi tego modelu. Z przodu uwagę zwraca ultralekki tytan z powłoką z metalu szlachetnego. Ręcznie wykonane zauszniki prezentują wybór niezwykłych kombinacji kolorystycznych z klasycznym logo MAYBACH w połyskującym stylu, ze wstawkami z masy perłowej. Kultowe napisy oraz logo znajdują się również na zakończeniach, wierzchołkach zauszników i noskach, a także na niestandardowych soczewkach przeciwsłonecznych.

THE PRESIDENT I

Odważny model THE PRESIDENT I to minimalistyczny model typu nawigator, promieniujący autorytatywnym stylem. Wyrafinowany design górnej części oprawek ze śrubami z podwójnym M zapewnia mocowanie dla niestandardowych soczewek z laserowo wygrawerowanym logo MAYBACH. Ręcznie wykonane zauszniki ze szlachetnego drewna w nowych wersjach kolorystycznych wyróżniają dynamiczne wycięcia inspirowane językiem projektowania samochodów. Koneserzy natychmiast zauważą wytłoczenie „płynnych linii” i trójwymiarowe logo 3D na eleganckich końcówkach oprawek.

Kolekcję można nabyć w butikach MAYBACH, ekskluzywnych sklepach partnerskich MAYBACH oraz w autoryzowanych salonach optycznych na całym świecie. Więcej informacji na stronie www.maybach-eyewear.com  lub w sklepie internetowym MAYBACH, pod adresem www.maybach-luxury.com.

MAYBACH Icons of Luxury – informacje

MAYBACH Icons of Luxury GmbH to rodzinna firma, która poszerza zasięg marki luksusowych samochodów Mercedes-Maybach, tworząc prestiżowe, ręcznie wykonane produkty MAYBACH w wielu sektorach lifestyle'u.

Od dziesięcioleci Maybach jest symbolem najbardziej rygorystycznych wymagań w zakresie najwyższej jakości. Do znanych cech marki należą wykwintne, misternie wykonane materiały i wyjątkowy design. Firma MAYBACH Icons of Luxury jest przekonana, że w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie prawdziwym luksusem jest możliwość poświęcenia czasu na ręczne tworzenie pięknych przedmiotów. Wybieramy przede wszystkim szlachetne, naturalne materiały, które świadomie wykorzystujemy i doceniamy ich wysoką wartość.