Stuttgart,
16
kwietnia
2021
|
11:21
Europe/Warsaw

Noc EQ w Mercedes me media: światowa premiera EQB w Szanghaju

W niedzielę 18 kwietnia 2021 r. Mercedes-EQ zaprezentuje w pełni elektrycznego kompaktowego SUV-a EQB. Światowy debiut EQB podczas Nocy EQ w Szanghaju nastąpi w przeddzień pierwszego dnia prasowego targów motoryzacyjnych Auto Shanghai 2021. Ze względu na znaczącą poprawę sytuacji związanej z COVID-19 w Chinach możliwe było zorganizowanie prezentacji samochodu z udziałem lokalnej publiczności. Przedstawiciele międzynarodowych mediów mogą śledzić relację z premiery w postaci wideo na żądanie, dostępnego na internetowej platformie Mercedes me media od godziny 15:30 (CEST), pod adresem https://media.mercedes-benz.com/EQB. Wydarzenie koncentruje się na systematycznie poszerzanej gamie w pełni elektrycznych modeli Mercedes-EQ, co podkreśla hasło „Lead in Electric” (z ang. na czele elektromobilności).

Oprócz światowej premiery EQB podczas Nocy EQ swoją azjatycką premierę będzie świętował luksusowy sedan EQS. W ten sposób Mercedes-EQ konsekwentnie poszerza swoją ofertę we wszystkich segmentach. Dwa najnowsze modele uzupełniają dostępne już portfolio, obejmujące kompaktowego EQA, vana EQV oraz średniej klasy SUV-a EQC. Tym samym gama marki będzie obejmować pięć w 100% elektrycznych aut osobowych i dostawczych.

EQB wyznaczy między innymi nowy standard w klasie elektrycznych samochodów kompaktowych – to zasługa jego funkcjonalnej kabiny. Model zaoferuje miejsce dla maksymalnie siedmiu osób lub pomieści do 1700 litrów bagażu. Po tym, jak EQB zostanie wprowadzony na rynek Państwa Środka, jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży w Europie, a od 2022 r. będzie dostępny także na rynku północnoamerykańskim.

Na platformie Mercedes me media oprócz transmisji wideo z Nocy EQ będą czekać dodatkowe informacje oraz zdjęcia.