Warszawa,
28
lipca
2020
|
12:54
Europe/Warsaw

Poznaj Klasę S cyfrowo #2: Nowa Klasa S wyposażona w przełomowe innowacje z zakresu bezpieczeństwa, komfortu i funkcji jazdy

Drugie wydanie specjalnego programu „Poznaj Klasę S cyfrowo” będzie zawierać informacje o nowinkach technicznych, jakie znajdą zastosowanie w nowym Mercedesie Klasy S; jego światowy debiut odbędzie się 2 września 2020 r. Przełomowa technika luksusowej limuzyny wyznacza nowe standardy w dziedzinach bezpieczeństwa oraz komfortu i ułatwia jazdę dzięki inteligentnym funkcjom. Michael Hafner, wiceprezes ds. zautomatyzowania jazdy, opowiada gospodyni programu Yasmine Blair o najważniejszych rozwiązaniach, takich jak pierwsza na świecie poduszka powietrzna dla pasażerów tylnych foteli czy połączenie systemu PRE-SAFE® Impulse Side z aktywnym zawieszeniem E-ACTIVE BODY CONTROL. Oznacza to jeszcze dalej posuniętą integrację systemów aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa.

Format newsowy „Poznaj klasę S cyfrowo #2: innowacja dzięki inteligencji” zostanie wyemitowany w środę 29 lipca 2020 r. o godzinie 14:00 na cyfrowej platformie Mercedes me media, pod adresem https://media.mercedes-benz.com/s-class, po czym będzie dostępny jako wideo na żądanie.

Czy to poduszka powietrzna, czy elektroniczny system kontroli stabilności ESP® – każda generacja w historii Klasy S wyznaczała wzorce bezpieczeństwa na miarę swojej epoki. Innowacyjne rozwiązania techniczne często stawały się standardem nie tylko w samochodach Mercedes-Benz, ale i w całym sektorze motoryzacyjnym. Nowa Klasa S, która swoją globalną premierę będzie świętować 2 września br., po raz kolejny wynosi bezpieczeństwo i komfort na zupełnie nowy poziom. To pierwszy samochód na świecie wyposażony w poduszki powietrzne dla pasażerów tylnych siedzeniach, chroniące ich w przypadku zderzenia czołowego. Wymagają one zupełnie innej koncepcji niż przednie poduszki – np. muszą być przystosowane do fotelików dziecięcych. Tym samym, w połączeniu z Belt Bagiem, czyli nadmuchiwanym pasem bezpieczeństwa, Klasa S wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa dla pasażerów na tylnych siedzeniach.

Mercedes-Benz rozwija wszystkie funkcje z dziedziny bezpieczeństwa w oparciu o wiedzę zdobytą podczas własnych badań wypadków, które firma prowadzi od ponad 50 lat. Filozofia „Real Life Safety” (z ang. bezpieczeństwo w prawdziwym życiu) często wykracza poza prawne wymogi bezpieczeństwa. W ten sposób powstają innowacje, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo podróżujących oraz innych uczestników ruchu. Jednym z przykładów na drodze do całkowicie zintegrowanej koncepcji bezpieczeństwa, łączącej systemy aktywnej i pasywnej ochrony, jest rozszerzenie funkcji PRE-SAFE® Impulse Side. W nowej Klasie S za pomocą czujników radarowych identyfikuje ona nieuniknione uderzenie w bok i po raz pierwszy chroni podróżujących nie tylko dzięki wykorzystaniu poduszek powietrznych w fotelach – ich zadaniem jest przesunięcie kierowcy lub pasażera z przodu w kierunku środka pojazdu, ale także poprzez jednoczesne podniesienie całego samochodu za pomocą zawieszenia E-ACTIVE BODY CONTROL, tak aby rozproszyć siłę uderzenia w sztywniejszych konstrukcjach. W ten sposób PRE-SAFE® Impulse Side poszerza możliwości aktywnego zawieszenia – zawieszenia, które winduje komfort i prowadzenie nowej Klasy S na zupełnie nowy poziom.

Format newsowy „Poznaj Klasę S cyfrowo” to moderowany program z wywiadami w studio oraz relacjami z fabryk i torów testowych. Każdy odcinek jest wzbogacony o szczegółowe informacje w postaci filmów, grafik, tekstów oraz zdjęć do pobrania. To również okazja do rozmowy z ekspertami Mercedes-Benz.

Pierwszy odcinek „Poznaj Klasę S cyfrowo: mój MBUX” jest dostępny jako wideo na żądanie od 8 lipca 2020 r. Przedstawia on nową generację systemu operacyjnego Mercedes-Benz User Experience (MBUX). Trzeci odcinek „Poznaj Klasę S cyfrowo: luksus i dobre samopoczucie” zostanie wyemitowany 12 sierpnia 2020 r. i będzie koncentrować się na luksusie oraz komforcie we wnętrzu samochodu.