Warszawa,
28
czerwca
2018
|
14:00
Europe/Warsaw

Nowy Mercedes-Benz CLS z tytułem "MotoAs Interii 2018"

Już po raz trzeci Czytelnicy motoryzacyjnej sekcji portalu Interia.pl przyznali MotoAsy Interii – nagrody dla najlepszych samochodów roku. W kategorii „Styl” bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się najnowszy Mercedes-Benz CLS. Trzecia generacja czterodrzwiowego coupé pozostaje prawdziwym trendsetterem – Mercedes-Benz łączy nowy język projektowania z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak zelektryfikowane układy napędowe czy funkcje jazdy półautonomicznej.

Interia.pl należy do wiodących krajowych portali internetowych, a jej sekcja motoryzacyjna – do najpopularniejszych polskich stron o samochodach. Już od 3 lat redakcja serwisu organizuje plebiscyt „MotoAs Interii”. W tegorocznej edycji „wystartowało” ponad 100 modeli aut w 9 różnych kategoriach. Na swoich faworytów zagłosowało łącznie 35 tys. Czytelników. Statuetki dla wyróżnionych modeli samochodów wręczono podczas uroczystej imprezy 26 czerwca w Warszawie.

Nowy Mercedes-Benz CLS zdominował właściwą sobie kategorię – „Styl”. Model podąża śladami swojego pierwowzoru z 2003 r. – samochodu, który stworzył nowy segment rynku i szybko zdobył status ikony designu. Jego najnowsza odsłona reprezentuje ewolucję języka projektowania Mercedes-Benz, z „czystymi” konturami i oszczędnymi liniami. Jednocześnie CLS pozostaje liderem w dziedzinie aerodynamiki – jego współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,26.

Podobnie jak poprzednicy nowy Mercedes-Benz CLS łączy dynamizm aut coupé z komfortem i funkcjonalnością limuzyny. Gama jego wersji napędowych obejmuje m.in. jednostki zelektryfikowane, w tym sportowy wariant AMG CLS 53 4MATIC+, a lista wyposażenia – laserowe światła drogowe o zasięgu ponad 650 m oraz najnowsze systemy wspomagające komfort i bezpieczeństwo, znane już z odnowionej Klasy S. W celu analizy zachowań kierowcy po raz pierwszy korzystają one z map oraz danych nawigacji.