Warszawa,
14
czerwca
2019
|
13:25
Europe/Warsaw

Nowy Mercedes-Benz GLE oficjalnym samochodem IRONMAN 5150 Warsaw 2019

Pokaz siły – nowy Mercedes-Benz GLE poprowadzi zawodników warszawskiego Ironmana

Już 16 czerwca 2019 roku o godzinie 9:00 wystartuje czwarta edycja IRONMAN 5150 Warsaw. Na olimpijskim dystansie zmierzy się ponad 1300 zawodników z Polski i kilkudziesięciu krajów świata oraz grono znanych przedstawicieli polskiego sportu, kultury i rozrywki. Sportowcom w ich zmaganiach będzie towarzyszył najnowszy Mercedes-Benz GLE – SUV, który doskonale radzi sobie w każdych warunkach. Emocji nie zabraknie także dla kibiców: będą oni mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą będzie weekend z Mercedesem.

Siła, upór, głód zwycięstwa – najnowszy Mercedes-Benz GLE ma wiele wspólnego z hartem, jakim wykazują się zawodnicy IRONMAN 5150 Warsaw 2019. Nowa generacja modelu wyróżnia się większym rozstawem osi, dzięki czemu zapewnia miejsce nawet dla 7 osób, a jednocześnie prowadzi się jeszcze zwinniej od poprzednika. Podobnie jak triathloniści, GLE nie zapomina o aerodynamice – jego współczynnik oporu powietrza wynosi jedynie 0,29, a to przekłada się na jeszcze niższe zużycie paliwa i poziom hałasu. Innowacyjne zawieszenie E-ACTIVE BODY CONTROL oraz aktywny napęd na obie osie 4MATIC pozwalają radzić sobie nawet w trudnym terenie. Imponująca gama systemów wsparcia zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i odciąża kierowcę, a funkcje z zakresu inforozrywki obejmują m.in. inteligentną obsługę głosową „Hej Mercedes”, rozpoznającą swobodnie formułowane komendy, oraz nawigację z rozszerzoną rzeczywistością –która sprawia, że odszukanie obranego celu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Już w niedzielę, 16 czerwca, nowy Mercedes-Benz GLE wystąpi jako oficjalny samochód tegorocznych zawodów IRONMAN 5150 Warsaw. Zawodnicy rozpoczną zmagania od 1,5-kilometrowego pływania w Jeziorze Zegrzyńskim. Następnie udadzą się na 40 km etap kolarski, prowadzący do centrum Warszawy, gdzie na sam koniec przebiegną 10 km po Moście Świętokrzyskim i Bulwarach Wiślanych.

Swój udział w zawodach zadeklarowała rekordowa liczba zawodników –1350 osób, w tym światowa elita triatlonu. W IRONMAN 5150 Warsaw 2019 udział wezmą także znane osoby zaangażowane w akcję charytatywną #TRI2help, m.in. mistrz świata w pływaniu Paweł Korzeniowski, aktorka Karolina Gorczyca, dziennikarka Beata Sadowska oraz kabareciarz Tomasz Jachimek.

Atrakcji nie zabraknie także dla kibiców. Na Skwerze Kahla (obok pomnika Syrenki Warszawskiej) powstanie miasteczko IRONMAN Village, z animacjami dla najmłodszych, strefą wystawową i sceną muzyczną. W ramach imprezy,w dniach 15 i 16 czerwca (sobota i niedziela), będzie można odbyć jazdy testowe samochodami Mercedes-Benz – Klasą B, Klasą C, CLA, GLE,Klasą V i Klasą X. Zapisy na jazdy odbywają się za pośrednictwem strony http://mercedes.connectto.pl/. Ponadto kibice mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest weekend z Mercedesem.

Występ GLE w warszawskim triathlonie wpisuje się w kampanię nowej generacji modelu, realizowaną pod hasłem „Wszystkie rodzaje siły”, a w internecie obecnej między innymi w postaci klipu https://www.youtube.com/watch?v=URRXNLEdYVU.