Warszawa,
21
kwietnia
2021
|
15:54
Europe/Warsaw

Nowy Mercedes-Benz klasy S doceniony zarówno przez ekspertów, jak i pasjonatów

Od chwili swojego debiutu nowy Mercedes-Benz Klasy S zebrał szereg branżowych nagród dla najlepszego luksusowego samochodu na świecie. Flagową limuzynę spod znaku trójramiennej gwiazdy docenili eksperci z krajowych i międzynarodowych specjalistycznych mediów oraz ich Czytelnicy i Internauci. Najnowsza Klasa S zdobyła m.in. nagrody dla najlepszego auta swojej kategorii od czołowych polskich czasopism motoryzacyjnych oraz tytuł Światowego Luksusowego Samochodu Roku 2021 (World Luxury Car 2021) w plebiscycie na Światowy Samochód Roku – WCOTY.

Od dziesięcioleci każda kolejna odsłona Klasy S nadaje ton nie tylko w segmencie aut luksusowych, ale i w całej branży motoryzacyjnej. Kolejne generacje torowały drogę innowacjom z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa, aerodynamiki, napędów, komfortu czy telematyki. W rezultacie „S-ka” od dawna jest symbolem luksusu, jakości i innowacyjności, do którego równają inni. Najnowsza generacja Klasy S (typoszereg W/V 223) dopisuje kolejny rozdział w tej historii. Model ustanawia w swoim segmencie wzorce w zakresie aerodynamiki, efektywności, bezpieczeństwa oraz możliwości systemów operacyjnych.

Flagowy okręt Mercedes-Benz został już doceniony przez ekspertów z branży motoryzacyjnej i zdobył m.in. tytuł Auto Lider 2021 dla najlepszego auta klasy wyższej/luksusowego, przyznawany przez Czytelników tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto”, nagrodę w plebiscycie Moto Awards 2020, przyznaną przez dziennikarzy magazynu „Auto Świat” w kategorii „Luksus na najwyższym poziomie”, oraz nagrodę dla najlepszego samochodu luksusowego w plebiscycie Best Cars 2020 dla Czytelników miesięcznika „Auto Motor i Sport”.

Teraz nową Klasę S docenił także międzynarodowy zespół jurorów konkursu na Światowy Samochód Roku (WCOTY – World Car of the Year Award), przyznając jej tytuł Światowego Luksusowego Samochodu Roku 2021 (World Luxury Car 2021). W jury organizowanego od 17 lat konkursu zasiada blisko 100 uznanych dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata.

Maciej Pertyński, jedyny polski juror WCOTY, a także Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Motoryzacyjnych (PSDM) mówi: „Światowym Luksusowym Samochodem Roku, czyli nowym wzorcem luksusu, został nowy Mercedes klasy S. Nie miałem najmniejszych wątpliwości, że tak będzie, nawet jeśli brak fizycznych, analogowych zegarów to dla mnie wciąż problem nie do zaakceptowania w tej marce – ale nie da się ukryć, że nawet w tej dziedzinie Mercedes ustanawia nowe standardy. A nowa klasa S to standard, do którego jeszcze bardzo długo nie dorośnie nikt…”.