Warszawa,
12
kwietnia
2023
|
14:48
Europe/Warsaw

Rusza szósty sezon Mercedes-Benz Safety Experience – weź udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy

W sezonie 2023 Mercedes-Benz Polska kontynuuje swój udany program szkoleniowy z zakresu bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience (MBSE). Jego popularność z roku na rok rośnie – tylko w ubiegłym roku w treningach wzięło udział blisko 1000 osób. Szkolenia MBSE to unikalna propozycja, która łączy teoretyczne i praktyczne zajęcia z techniki bezpiecznej jazdy z modułami na temat działania nowoczesnych systemów aktywnego bezpieczeństwa oraz użytkowania auta elektrycznego. Nie brakuje też pierwiastka emocji – zajęcia odbywają się za kierownicą najnowszych modeli Mercedes-Benz oraz Mercedes-EQ. A wszystko pod okiem profesjonalnych, cierpliwych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

Jako pionier samochodowego bezpieczeństwa Mercedes-Benz kształtuje je od dekad – również poprzez zróżnicowane formuły szkoleniowe. Postęp w dziedzinie systemów wspomagających, jaki dokonał się na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, otwiera zupełnie nowy wymiar komfortu i bezpieczeństwa podróży. Adaptacyjne tempomaty i aktywni asystenci pasa ruchu zmniejszają obciążenie kierowcy na długich odcinkach dróg, a rozbudowane systemy radarów i kamer diametralnie zmniejszą ryzyko oraz liczbę kolizji. To zresztą dopiero część rewolucji, bowiem w najbliższych latach rozwinie się między samochodowa komunikacja, pozwalająca ostrzegać się wzajemnie o wypadkach i zagrożeniach. Ponadto Mercedes-Benz pracuje już nad systemami jazdy zautomatyzowanej na poziomie trzecim SAE, które pozwolą poruszać się w trybie zautomatyzowanym w mieście oraz z prędkością do 130 km/h.

Wciąż jednak warto przybliżać użytkownikom koncepcje i szczegóły działania takich systemów – zarówno pod kątem zaufania, jak i wykorzystania ich możliwości. Wiele z nich to zresztą autorskie projekty producenta spod znaku trójramiennej gwiazdy, które nierzadko upowszechniły się w całej branży. Mercedes-Benz Polska połączył formułę szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy z modułami poświęconymi nowoczesnym systemom wspomagającym, które pozwalają sprawdzić ich potencjał w bezpiecznych warunkach zamkniętego toru wyścigowego. Ponadto program Mercedes-Benz Safety Experience obejmuje kluczowe zajęcia teoretyczne i praktyczne, których celem jest nabycie umiejętności i pewności w radzeniu sobie z niebezpiecznym sytuacjami na drodze. Należą do nich m.in.: hamowanie awaryjne, nadsterowność i podsterowność, balans środkiem ciężkości samochodu, technika skrętu czy omówienie prawidłowej pozycji za kierownicą.

– “Nasze doświadczenie pokazuje, że to, co wydaje się oczywiste, nierzadko banalne – choćby przewidywanie zagrożeń na drodze czy właściwa pozycja za kierownicą, trzeba nieprzerwanie przypominać, przybliżać, edukować. I żaden wstyd tego nie wiedzieć, bowiem kurs na prawo jazdy niestety nie przygotowuje do radzenia sobie w podbramkowych sytuacjach za kierownicą. Nawet jednodniowe szkolenie znacząco zmienia perspektywę uczestników naszego programu i sprawia, że na przykład w razie poślizgu lub ominięcia dzikiego zwierzęcia mają już przećwiczone pewne pierwotne reakcje. Dlatego szczerze polecam udział w takim szkoleniu, jako inwestycję w bezpieczeństwo swoje i innych albo pomysł na prezent. Miłym dodatkiem jest możliwość przetestowania nowych Mercedesów, a także zapoznanie się z możliwościami systemów wsparcia, które są dziś nieodłącznym elementem nowych aut – a które warto zrozumieć, poznać, by móc z nich w pełni korzystać”. – powiedział Robert Hundla, szef instruktorów Driving Academy.

Pomocą uczestnikom służą profesjonalni, sympatyczni instruktorzy – wśród nich wielu zawodowych kierowców i pilotów wyścigowych i rajdowych, którzy prowadzą zajęcia w kameralnej atmosferze, z naciskiem na indywidualne potrzeby poszczególnych uczestników. Dodatkową atrakcją szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience 2023 jest moduł poświęcony usługom cyfrowym, przybliżający możliwości systemu operacyjnego Mercedes-Benz User Experience (MBUX) oraz aplikacji Mercedes me, również w kontekście użytkowania modeli elektrycznych z gamy Mercedes-EQ.

W tym sezonie szkolenia Mercedes-Benz Safety Experience odbędą się od kwietnia do sierpnia, w dwóch lokalizacjach w różnych częściach Polski: Tor Autodrom Jastrząb oraz Tor Bednary Driving City. Harmonogram prezentuje się następująco:

            12-13-14 kwietnia: Autodrom Jastrząb II

            25-26-27 kwietnia: Bednary Driving City I

            30-31 maja oraz 1 czerwca: Bednary Driving City II

            21-22 czerwca: Autodrom Jastrząb II

            11-12-13 lipca: Autodrom Jastrząb II

            25-26-27 lipca: Bednary Driving City III

            23-24-25 sierpnia: Autodrom Jastrząb II

Kolejny rok partnerem szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience będzie firma Continental, lider w dziedzinie motoryzacyjnych technologii i producent ogumienia premium oraz dostawca opon do testowych Mercedesów.

– "Odpowiednio dobrane, najwyższej klasy ogumienie, w połączeniu z pojazdem wyposażonym w najnowocześniejsze technologie, jest kluczem do bezpiecznej, dynamicznej jazdy. To już kolejny rok, w którym współpracujemy w roli partnera z Mercedesem w ramach projektu Safety Experience. Cieszymy się, że możemy przyczyniać się do edukacji kierowców w zakresie techniki jazdy wraz z marką posiadającą podobne wartości. Szkolenia takie są niezwykle istotne szczególnie teraz, gdy na drogach spotkać możemy coraz więcej pojazdów elektrycznych, wymagających nieco innego podejścia do kwestii ich prowadzenia. Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję przekonać się o tym na własnej skórze, prowadząc pojazdy z gamy bezemisyjnych Mercedesów, wyposażonych w najnowszej generacji opony Continental SportContact 7. Ogumienie to, tak jak całe aktualne portfolio Continental, zostało przystosowane do użytku w samochodach z silnikiem elektrycznym. Do produkcji opon wykorzystano zaś innowacyjne materiały i technologie tak, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa – zarówno drogowego, jak i środowiskowego”. – skomentował Piotr Snakowski, Dyrektor Marketingu Continental Opony Polska.

Aby wziąć udział w szkoleniu Mercedes-Benz Safety Experience, nie trzeba być posiadaczem Mercedesa. Zapisy prowadzą dealerzy Mercedes-Benz, którzy udzielają także dodatkowych informacji na temat oferty i kosztów.